Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Downgrade Vista Business to XP
Autor Wiadomość
alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 7 Czerwiec 2012, 08:45   Downgrade Vista Business to XP

Muszę zrobić downgrade licencji z vista business do xp. Ktoś z was robił coś takiego? Mogę użyć windowsa ściągniętego z neta? Z tego co powiedział mi przez telefon pan z Microsoft - nie mogę do tego użyć mojego legalnego windowsa ze szkoły... z tego co pamiętam, to musi być wersja pudełkowa, czy coś takiego...

sherman 

Wysłany: 7 Czerwiec 2012, 09:50   

A nie możesz na nowo zainstalować sobie Windowsa XP z MSDN AA, a Viste wywalić albo XP używać jako drugi system? Koniecznie musi być na licencji Visty?

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 7 Czerwiec 2012, 09:51   

Musi być, bo to jest laptop służbowy.

sherman 

Wysłany: 7 Czerwiec 2012, 09:54   

Nie robiłem nigdy tak, także Ci nie pomogę.

kompowiec2 

Wysłany: 4 Lipiec 2012, 08:36   

Microsoft nie pozwala właściwie na downgrade (nie mogę teraz znaleźć, więc nie podam linka, ale jestem pewien). Tak jak Ci mówił, tylko wersja pudełkowa (BOX), ale już go nigdzie nie kupisz, bo MS zaprzestał produkcji - pozostaje rynek wtórny (czyt. allegro).

A jak zrobić w takim wypadku downgrade? Indentycznie jak podczas reinstalacji ;) no ale polecam na wszelki wypadek zrobić kopię zapasową danych... a jeśli mają być na komputerze oba systemy to niestety trzeba to zrobić tak..

1. Odinstalować vistę
2. Zainstalować XP
3.Zainstalować Vistę

dlaczego? Ponieważ błąd w chronologii, spowoduje najprawdopodobniej błąd z programem rozruchowym (nie pamiętam już jaki, ale spowoduje na pewno)

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lipiec 2012, 09:25   

kompowiec2, ja już dawno sobie z tym poradziłem. Wystarczy zainstalować pożyczone od kogoś XP i wpisać jego klucz, a po tym zadzwonić do Microsoft i podać im klucz Visty ze swojej naklejki.
PS. ale wydaje mi się, że Ty myślisz o czymś innym. Ja pytałem o downgrade licencji.

Redex 

Wysłany: 9 Lipiec 2012, 13:10   

Robiłem to 4 lata temu :P
Instalujesz XP skąd tam chcesz, ważna jest aktywacja, prawda?
Ano więc dzwonisz, mówisz, że chcesz downgrade i pani jednorazowo ci generuje klucz to tegoż XP (w sensie aktywacyjny).
Jak jest teraz, nie wiem.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 9 Lipiec 2012, 17:23   

Po co kupować Vistę/7 skoro potem i tak się robi downgrade, nie lepiej od razu kupić XP. Masz dwurdzeniowy proc z 4GB bierzesz 7, masz jeden rdzeń z 1/2GB RAM bierzesz XP. Chyba że to efekt wciskania Windows wszędzie gdzie się da bez możliwości negocjacji :P .

Odpowiedz do tematu