Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Długie i krótkie, piesze wycieczki po trójmieście!
Autor Wiadomość
Hahaczyk 

Wysłany: 23 Sierpień 2013, 18:20   Długie i krótkie, piesze wycieczki po trójmieście!

Hej! Szukam chętnych do wspólnych pieszych wycieczek, zwiedzania, chodzenia po lasach, plażach, miastach, itp ;-) . Zapraszam do kontaktu na priv! Pozdrawiam ;-)

nousmiaua 

Wysłany: 25 Sierpień 2013, 20:33   

O, kopę lat :D Co tam u Ciebie? :) Jakby co to na bieżąco są organizowane różne spotkania. Na wędrówki również jestem chętna. We wrześniu pewnie będę miała co nieco czasu na takie wypady :) A kiedy chcesz takie wyjścia organizować?

Hahaczyk 

Wysłany: 25 Sierpień 2013, 20:42   

nousmiaua, myślę że raz w miesiącu musi udać się coś zorganizować! Wystarczy tylko chcieć. Na spotkania forumowe prawie wcale nie chodzę, bo siedzenie przy piwku nie jest tym co lubię najbardziej ;-) ;-) ;-)

terefere 
Andrzej

Wysłany: 26 Sierpień 2013, 16:44   

Ja się oczywiście piszę na wycieczki w miarę możliwości i to niezależnie od pogody i pory roku :!:

lemonka 

Wysłany: 26 Sierpień 2013, 22:53   

Ja się piszę, ale dopiero od października. No chyba że we wrześniu będzie coś wtedy, kiedy akurat będę w Gdańsku :D

Hahaczyk 

Wysłany: 27 Sierpień 2013, 20:47   

lemonka, rozumiem, że od października będziesz na stałe przebywać w Gdańsku? Przypuszczam, że wycieczki będziemy organizować w soboty, raz w miesiącu, chyba że będzie duże zainteresowanie i wiele pomysłów, a także ładna pogoda, wówczas plany można zmienić ;-) .

lemonka 

Wysłany: 28 Sierpień 2013, 08:25   

Tak, dokładnie, od października będę już na stałe :)

Hahaczyk 

Wysłany: 28 Sierpień 2013, 20:37   

Uwaga! Na pierwszą wycieczkę zapraszam na Hel , termin to 28 września, pogoda powinna być jeszcze ok, a co najważniejsze nie będzie korków i tłumów, atrakcji na Helu nie brakuję więc zobaczymy co się da! ;-)

lemonka 

Wysłany: 31 Sierpień 2013, 20:20   

Wstępnie się piszę, ale na 100% nie wiem, czy dam radę przyjechać.

modrzewina 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 1 Wrzesień 2013, 07:06   

Planuję się zjawić, choć raczej na dłużej w Trójmieście niż tylko na jeden dzień.
Czym planujecie dojechać na Hel, tory chyba od roku są w remoncie i pociąg juz w Redzie zamienia się w autobus.

Hahaczyk 

Wysłany: 1 Wrzesień 2013, 21:13   

To prawda, pociągi poza sezonem nie kursują, ale autobusy owszem. Myślę że poczekamy jeszcze do końca tygodnia z ustaleniem godziny wyjazdu. Kupiłam na allegro mapę Helu więc na pewno nie zabłądzimy ;-D .

terefere 
Andrzej

Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 19:35   

A ja dla pewności wezmę GPS-a. ;)
Wg. strony PKP busy z Redy odjeżdżają o: 7:24, 10:50, 12:53 (wybrałem tylko te wcześniejsze). Dojazd trwa 1g43min. Bilety można kupić w kasie PKP PR albo przez internet.
Chyba najlepiej byłoby wyjechać o 10:50 ?

[ Dodano: 2 Wrzesień 2013, 20:47 ]
Ostatni powrotny bus jest o 18:28.

Hahaczyk 

Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 20:58   

Ja również głosuję za godziną 10:50! Z Gdańska należałoby wyjechać pociągiem SKM o godz 9.30

[ Dodano: 2 Wrzesień 2013, 21:06 ]
Plan miasta jest nieskomplikowany :P , czy ktoś mógłby go wydrukować? link: http://hela.com.pl/plan-helu.png

Terefere, miałeś na myśli bus o 18:28 firmy Olimpic? Myślę że nim wrócimy, jeśli nam nie ucieknie :D

Juka 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 21:20   

Dojazd na 10:50 będzie dla mnie co prawda problematyczny, ale mogę się zadeklarować.

Plan miasta już wydrukowany:)

Hahaczyk 

Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 21:26   

Juka, dzięki! Na stronie www.hela.com.pl można też sprawdzać aktualną pogodę i podglądać Hel przez kamerki ;D

terefere 
Andrzej

Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 21:32   

Hahaczyk, o 18:28 jest ten zastępczy z PKP, na który bilet można kupić online (i mieć jakąś pewność, ze nas zabierze), a Olimpic jest o 20:30 (to jakbyśmy nie zdążyli).
Potem zostaje tylko nocleg gdzieś w parku. :evil2:

Hahaczyk 

Wysłany: 10 Wrzesień 2013, 23:20   

Przypominam że warto zabrać ze sobą latarkę, może się przydać kiedy będziemy zwiedzać poniemieckie fortyfikacje wojenne.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 15 Wrzesień 2013, 13:24   

Zaznaczyłem na mapie kilka punktów, które możemy zobaczyć. Jakby ktoś miał swoje propozycje, to niech dopisuje, chociaż nie wiem, czy zdążymy wszystko zobaczyć (niestety, mamy tylko te 5 godzin).

A - start, dworzec PKS
B - Fokarium. Godziny karmienia fok to 11, 14, 17, więc najlepiej załapać się na 17 już w drodze powrotnej, bo być w Helu a nie iśc do fokarium to jak przyjść na forumowe spotkanie w Trójmieście i nie wypić choćby piwa.
C - zabytkowa zabudowa ul. Wiejskiej z XIXw. (na zdjęciach wygląda pięknie, więc warto zobaczyć)
D - Port
E - Latarnia morska z 1942 r., ruiny starej latarni z XIX w., dom latarników.
F - Zespół obiektów fortyfikacji rejonu umocnień "Hel" z II W.Ś.
G - Bunkry i schrony

Jeżeli nie będziemy szli w tempie turystycznym ;-) , to zdążymy jeszcze może zahaczyć o:
H - promenada helska wzdłuż nabrzeża, którą wrócimy do centrum Helu

Czyli zrobimy takie kółko po półwyspie. Łączna długość trasy to będzie jakieś 8 km, więc w sam raz :)

Hahaczyk 

Wysłany: 15 Wrzesień 2013, 17:59   

Fajny plan ;-) , dodam tylko ze z tego co czytałam wstęp do wszystkich wymienionych obiektów jest odpłatny, nie dotyczy to leśnych bunkrów .

terefere 
Andrzej

Wysłany: 15 Wrzesień 2013, 18:58   

Do fokarium wstęp 5 zł.
A do latarni morskiej chyba nie ma sensu wchodzić, bo nie wiem czy jest tam coś ciekawego :-) Zobaczymy z zewnątrz jak to wszystko wygląda. O muzeach też nie pisałem, bo nie będzie na to czasu.
Reszta jest darmowa, także wycieczka będzie ekonomiczna ;)

Juka 

Wysłany: 20 Wrzesień 2013, 19:12   

28 września zbliża się wielkimi krokami, a moje pytanie brzmi następująco: czy oferta nieśmiałego biura podróży jest nadal aktualna?
Proszę również o opinię, czy ogłosić ją na konkurencyjnym forum i "zbierać ludzi", czy nie narażać obecnego grona na powiększenie rozmiarów i zachować względną kameralność.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 20 Wrzesień 2013, 19:55   

Juka napisał/a:
28 września zbliża się wielkimi krokami, a moje pytanie brzmi następująco: czy oferta nieśmiałego biura podróży jest nadal aktualna?

Aktualna.

Juka napisał/a:
Proszę również o opinię, czy ogłosić ją na konkurencyjnym forum i "zbierać ludzi", czy nie narażać obecnego grona na powiększenie rozmiarów i zachować względną kameralność.

Jeżeli chodzi o mnie, to nie mam nic przeciwko towarzystwu z innych branżowych (i nie tylko) forów i jestem za a nawet przeciw.
Przy okazji, polecam kupić bilet do Helu i z powrotem wcześniej, najlepiej na stronie PKP, to będziemy mieli większą pewność, że jakoś dojedziemy na miejsce i wrócimy.

Hahaczyk 

Wysłany: 20 Wrzesień 2013, 20:14   

Moim zdaniem każdy może zaprosić kogo tylko zechce, także śmiało! ;-)

Juka 

Wysłany: 24 Wrzesień 2013, 17:43   

Drodzy. Jak się umawiamy?

Odpaliłam stronę PKP i głowię się teraz nad tym, skąd dokąd kupić bilet na pociąg, bo że bilet na busa z Redy na Hel, to wiem. Czy robimy jakąś wspólną zbiórkę, czy dojeżdżamy sobie do jednego punktu indywidualnie a dalej razem, lub kto będzie startował z Gdańska, kto z Gdyni, a kto ew. z Redy?

Jeśli chodzi o dojazd do Helu, znalazłam nowe rozwiązanie, które możemy wziąć pod uwagę, gdyby zdarzyła się nam jakaś obsuwa czasowa z winy PKP albo korków. Rozkład jazdy F.H.U. BOSZKE z Gdyni prosto do Helu wygląda tak (pewność na 99%)

Dobry duszek tego forum twierdzi, że zamiast w drodze powrotnej nastawiać się na Olimpic można taniej dostać się do Gdyni korzystając z ichnich lokalnych przewoźników, ale kosztem obniżonego standardu, tylko niestety nie mają one strony internetowej gdzie mozna byłoby sprawdzić rozkład jazdy, ale mozna zawsze potraktowac go jako dodatkowe koło ratunkowe w kwestii powrotu. Co do podstawianych busów PKP z Redy, to cytuję: "zawsze w chuj ludzi idzie, trzeba sie spieszyc zeby miejsce dostac ale w redzie powinny byc" ;) , jednak myślę, że nam to nie grozi, bo największy ruch będzie wieczorem i to nie z Helu, a z Trójmiasta w stronę Wejherowa, gdy studenci będą wracali z uczelni. Sam Hel to ponoć dwie drogi główne i kilka bocznych i zgubić się trudno, ale ten plan to ja może wezmę na wszelki wypadek ;)

terefere 
Andrzej

Wysłany: 24 Wrzesień 2013, 18:52   

Znowu muszę odpowiedzieć tylko za siebie, ale dobrze:
1. Najlepiej jednak, póki co, zostać przy tej tej 10.50 z Redy i busie PKP. (nie wiem, jak reszcie, ale niezbyt mi pasuje być w Gdyni na 7 czy 8 ;) ). Jeśli wymieniony bus będzie przeładowany, pojedziemy sobie tym prywatnym.

i wobec tego ^

2. Można spotkać się w Gdańsku o 9 (powiedzmy pod KFC) i jechać skm-ką 0 9.30, która w Redzie będzie o 10.28. Przynajmniej ja tak zrobię, nie wiem jak reszta. Ale właśnie, kto będzie poza wymienionymi w tym temacie osobami deklarującymi 100% obecność?:>

Odpowiedz do tematu