Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
Sheldon92 

Wysłany: 8 Styczeń 2013, 16:22   

Dr.House fajny serial,ale szkoda że już go nie ma mógłby jeszcze lecieć z lata :))

Jeżyk 

Wysłany: 8 Styczeń 2013, 16:36   

Mógłby,ale niestety wszystko co dobre,kiedyś się kończy.

Sheldon92 

Wysłany: 8 Styczeń 2013, 17:40   

Dokładnie,ale teraz stawiałbym chyba bardziej na The Walking Dead co wy na to? kto widział ten serial ?

Maneki 

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 8 Styczeń 2013, 19:02   

Ja widziałam, nie jest zły. Wiadomo zombiaki, krew, garstka przetrwańców....... ale nieźle się ogląda po ciemku wieczorkiem :)

ona88 

Wysłany: 8 Styczeń 2013, 22:00   

Glee :064:

Wampirzyca 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 21 Styczeń 2013, 14:01   

Mój nowy ulubieniec -Szogun. Bardzo, bardzo dobry serial z 1980 roku na podstawie świetnej książki Jamesa Clavella. (Właściwie mini serial, którego odcinki trwaja tyle co "zwykły" film) Szkoda, że pominięto w nim wątki i intrygi pomiędzy samymi Japończykami, tak przecież ciekawe i istotne dla całej historii, ale ja traktuję ten serial jako dodatek do książki, więc aż tak mi to nie przeszkadza. W większości świetne kreacje aktroskie (Toshiro Mifune jako Toranaga jest po porstu idealny!)

Skończyłam pierwszy sezon Homeland - ciekawy serial, ale nic nie czułam do żadnej postaci - ani pozytywnych ani negatywnych uczuć, i ich los był mi kompletnie obojętny.

Szybko wciągam się za to w How I met your mother, ależ to się fajnie ogląda.

spacja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 21 Styczeń 2013, 21:33   

ja też ostatnio wciągnęłam się w serial (pierwszy raz od czasu luz marii) :mrgreen: . polecam uczącym sie niemieckiego (zresztą jest on produkowany właśnie z myślą o takich osobach). oto adres strony: jojo sucht das gluck. tylko denerwujące jest, że odcinki są takie krótkie no i połowę z pokazanego czasu zajmują napisy wstępne i końcowe :(

p1ter 

Wysłany: 23 Styczeń 2013, 17:28   

1. Castle - superanki serial kryminalny z domieszką romansu i komedii.
2. Suits
3. White Collar
4. Arrow
5. Person of interest
6. Tożsamość szpiega
7. Hawaii Five O
8. NCIS Los Angeles

Jak na razie to tyle. Moge z czystym sumieniem polecić każdy z tych seriali :D
Neon Genesis Evangelion

Jeżyk 

Wysłany: 2 Marzec 2013, 21:52   

Komisarz Alex i Ranczo.Fajne seriale.

ja99 

Wysłany: 2 Marzec 2013, 22:45   

Zero Hour Jest fajnym serialem.

nousmiaua 

Wysłany: 3 Marzec 2013, 20:39   

Za niektóre z wymienionych seriali mam zamiar się zabrać w przyszłości :P
Tymczasem dodam do tej serialowej listy Wszystkie wcielenia Tary, który jest u nas mało znany, a szkoda. Świetny pomysł na fabułę oraz równie perfekcyjna gra aktorska dorosłej kobiety - zarówno żony jak i matki - która boryka się z osobowością mnogą. Polecam!

ubavpopahy 

Wysłany: 17 Marzec 2013, 22:57   

A ja chciałem powiedzieć że wsztystkie seriale to wielkie g....
Wszystkie są kręcone na jedno kopyto, sztampowo i wg schematu (zwlaszcza kryminalne)
seriale mają tylko jeden cel, a mianowicie trzymać ciemne masy przed telewizorami, stanowią tanią rozrywkę oduczającą wyobraźni i kreatywnego myslenia,
seriale to substytuty życia dla ludzi którzy sami tego zycia nie mają

Emilie21 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 18 Marzec 2013, 20:43   

Naiwne stereotypowe myślenie. Film pełnometrażowy>serial, książka>film, sztuka teatralna>film etc. Tyle że nie zawsze. Mam wrażenie, że większość ludzi negatywnie nastawiona do seriali widziała tylko House'a na TVP2 i CSI na Polsacie. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że wszyscy, którzy twierdzą, że "seriale to rozrywka dla ciemnych mas" oglądają tylko Bergmana, Felliniego czy Bertolucciego :roll:

Do swojej listy dodaję Deadwood. Kapitalny historyczny western, z przegenialną kreacją Iana McShane'a (co tez człowiek wyprawia na ekranie, płakałam ze śmiechu słysząc jego kwestie). Świetne skonstruowane postacie, i te fikcyjne i te prawdziwe, przykład serialu gdzie każda postać odgrywa ważną rolę, a nie jest bezpłciowa i stanowi tło dla głównego bohatera. Ogólnie serial ciężko się ogląda, język jest charakterystyczny i nie raz musiałam się cofnąć, żeby załapać sens rozmowy, same wątki też do łatwych nie należą (np. kwestia własności działek w XIX w na Dzikim Zachodzie), ale to tylko świadczy, że serial skierowany jest do bardziej wymagających widzów. Jedyną wadą jest to, że serial nie ma zakończenia. Tak czy siak polecam, mimo niedostytu jaki pozostaje po ostatnim sezonie.

Teraz oglądam Luthera, ale póki co nie podzielam zachwytów nad tym serialem. Fakt, Idris Elba daje radę (chociaż w The Wire bardziej mi się podobał), ale ogólnie serial jakiś taki sztampowy, trochę mi Mentalistą zajeżdża (genialny detektyw zawsze wytropi przestępcę po jakichś śmiesznych poszlakach typu 'nie ziewnęła więc jest socjopatką"). No nic, to tylko 10 odcinków, może się rozwinie.

Młoda 

Wysłany: 18 Marzec 2013, 22:45   

Ja chciałabym kiedyś obejrzeć wszystkie sezony Czasu honoru.

Emilie21 

Wysłany: 18 Marzec 2013, 23:42   

Piotrq napisał/a:
Dzisiaj w nocy oglądałem całkiem Nie zły : Sylwester w Nowym Jorku . i obsada prawdziwych aktorów a nie jakiś durny tasiemiec.

Czy chodzi o ten film? Sylwester w Nowym Jorku

Nie to, żebym się czepiała, ale Sarah Jessica Parker (Seks w wielkim mieście), Katherine Heigl (Chirurdzy) czy Zac Efron (High School Musical, lol) to aktorzy typowo serialowi i żaden Robert De Niro w obsadzie nie uratuje tego filmu, który jest raczej średniej jakości komedią romantyczną :lol:

ania84 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 18 Marzec 2013, 23:55   

Emilie21 napisał/a:
Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że wszyscy, którzy twierdzą, że "seriale to rozrywka dla ciemnych mas" oglądają tylko Bergmana, Felliniego czy Bertolucciego

No ja na przykład lubię filmy Bertolucciego, ale wydaje mi się, że jestem ciemną masą, bo lubię też "dom nad rozlewiskiem". No ale Bertolucci robił trochę świńskie filmy, aczkolwiek ładne moim zdaniem. Na przykład mi najbardziej podoba się "rzymska opowieść".

Emilie21 

Wysłany: 19 Marzec 2013, 00:58   

Ja lubię Desperate Housewives, więc też jestem ciemną masą :) A Bertolucciego z tego co oglądałam najbardziej podobało mi sie The Sheltering Sky (i ten soundtrack Sakamoto!).

A oglądał ktoś z Was Królestwo Von Triera? Leżu u mnie na dysku i się kurzy już z 1.5 roku i jakoś nie mogę się zabrać, mimo wielu zachęt i sympatii dla wersji amerykańskiej, którą oglądałam jeszcze jako gimnazjalistka :)

ubavpopahy 

Wysłany: 20 Marzec 2013, 18:44   

Nie twierdzą że filmy są lepsze od seriali.
Są też niezłe seriale, ale mnie nie chodzi o to czy są złe czy dobre tylko co robią z ludźmi.
Nowoczesna ludzkość zmęczona i chora, człowiek przykuty do telewizora.

korneliusz 

Wysłany: 20 Marzec 2013, 19:06   

Emilie21 napisał/a:
A oglądał ktoś z Was Królestwo Von Triera?

Oglądałem, ale tak dawno temu, że nawet nie pamiętam o czym to było:)

Emilie21 

Wysłany: 20 Marzec 2013, 19:16   

Nawiedzony szpital :) Z Von Trierem u mnie różnie, jedne filmy wgniotły mnie w ziemię (Breaking the Waves, Dancer in the Dark), inne rozczarowały (Dogville). Zobaczymy jak będzie z mini serialem. Akurat w weekend będę sama, to zrobię sobie nocny seans by poczuć dreszczyk emocji :)

korneliusz 

Wysłany: 20 Marzec 2013, 19:25   

Emilie21 napisał/a:
Z Von Trierem u mnie różnie, jedne filmy wgniotły mnie w ziemię (Breaking the Waves, Dancer in the Dark)

Te dwa też mi się podobały. Królestwo przespałem, więc raczej nie ma nic z tymi dwoma filmami wspólnego :) No, ale zawsze trzeba mieć nadzieję.

Sheldon92 

Wysłany: 14 Sierpień 2013, 11:29   

Mentalista nawet spoko serial ! :)

beznickowa 

Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 01:26   

Do seriali mam niestety olbrzymią słabość. Na czele rankingu jest chyba Dr House, który utrzymał przyzwoity poziom do samego końca. Bardzo lubię "Mentalistę", "How I met your mother", ostatnio wkręciłam się w Suits. Obejrzałam też pierwszy sezon "Hannibala" i nie mogę się doczekać kontynuacji. Z polskich seriali podobały mi się "Glina" i "Bez tajemnic".

Oglądałam też Dextera, ale jakoś mnie znudził, ostatniego sezonu wogóle nie śledzę. To zresztą niestety reguła- przeciągają w nieskończoność zamiast z klasą zakończyć i zachować poziom. Maniacko oglądałam "Lostów", ale to co zrobili z tym serialem w ostatnich sezonach i zakończeniu to woła o pomstę do nieba. W rezultacie oceniam serial nisko, mimo, że na początku potrafiłam spędzić przy nim cały dzień.

Ryba 

Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 06:20   

Cytat:
Oglądałam też Dextera, ale jakoś mnie znudził, ostatniego sezonu wogóle nie śledzę

Z Dexterem jak i z Housem jest podobnie. Zobaczenie wszystkich sezonów naraz to samobójstwo.
A 8 sezonik Dextera jest świetny. ;)

beznickowa 

Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 17:26   

A moim zdaniem House utrzymał dobry poziom do końca, mnie nie znudził.
Jeśli chodzi o Dextera to obejrzałam "ciągiem" tylko pierwszy sezon, resztę odcinaków na bieżąco po emisji. Więc nie chodzi o przesyt wynikający z wchłonięcia 7 sezonów na raz.
Po prostu mnie nie ciągnie do obejrzenia 8 sezonu. Ale ponieważ słyszałam, że rzeczywiście jest niezły to w końcu się zdecyduję.

Odpowiedz do tematu