Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
huma 

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 11:22   Seriale

Są filmy, czas i na seriale!
Jakie oglądacie, jakie polecacie. Wpisywać :P

U mnie w czołówce Sons of Anarchy, Breaking Bad, Dexter, Californication.
Właśnie wrzuciłam sobie dwa pierwsze odcinki Homeland i jestem zakochana!

Wampirzyca 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 23 Grudzień 2012, 11:47   

Dexterek <3
Big Bang Theory
Gra o Tron
Spartacus

Homeland może zacznę oglądać w te święta.

Clarice 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 23 Grudzień 2012, 12:03   

Breaking Bad <3 <3 <3
Dexter <3 <3
Walking Dead <3
Gra o Tron
The Big Bang Theory

a z zakończonych:

6 Feet Under
Miasteczko Twin Peaks

Homeland pewnie też zacznę niedługo, słyszałam dużo dobrych opinii, no a Dextery już się skończyły, a do Breaking Bad jeszcze dużo czasu.

lessthannothing 
Good at being bad.

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 12:39   

pieprzony dexter....

2 sezony + 3 odcinki, 3 dni

dzis nie poszedlem spac bo mnie badziew wciagnal tak ze nie dalo sie odejsc X__X 13 godzin gapienia sie w ekran

to jest chore

but i want more :551:

biały_kruk 

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 12:42   

Ja już od dobrych kilkunastu miesięcy z braku czasu (wszystko, co trwa ponad godzinę zwykle muszę dzielić na pół) i braku dobrych filmów przerzuciłem się wyłącznie na seriale. Dziś mogę stwierdzić, że to był dobry ruch, bo niektóre prezentują naprawdę przyzwoity poziom.

Breaking Bad
Skazany na śmierć (Prison Break)
Zakazane Imperium (Boardwalk Empire)
Rodzina Soprano

Wampirzyca 

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 14:53   

lessthannothing napisał/a:
pieprzony dexter....

dzis nie poszedlem spac bo mnie badziew wciagnal tak ze nie dalo sie odejsc X__X 13 godzin gapienia sie w ekran

Ja pierwszy sezon oglądałam do 4.30 rano, co jest u mnie czymś niespotykanym, bo zwykle stosunkowo wcześnie chodzę spać.

misiaczek 

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 15:20   

Wampirzyca napisał/a:
Ja pierwszy sezon oglądałam do 4.30 rano
i inne tego typu

To tylko dowodzi, ze latwo dajecie sie zmanipulowac przez wielkie wytwornie filmowe. Zamiast wlasnym zyciem, ekscytujecie sie wyimaginowanymi postaciami. Macie wypaczone spojrzenie na rzeczywisty swiat przez jego obraz jaki prezentuja tworcy tych telewizyjnych tasiemcow. Misiaczek nie oglada zadnych tego typu seriali, uwaza je wrecz za intelektualna plycizne zabijajaca w czlowieku szare komorki, rozrywke dla prostych ludzi. Jesli juz to tylko serie dokumentalene o swiecie przyrody, historii, nauce i technice po obejrzeniu ktorych mozna wzbogacic sie o wartosciowa wiedze.

Nekaa 

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 17:44   

i tak supernatural i czysta krew rządzi :D

kolofdjuti 

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 18:35   

1. Lost
2. Breaking Bad
3. Dexter
4. The Walking Dead
5. Skazany na śmierć
6. Fringe
7. The Killing
8. Zakazane imperium
9. Kompania braci ( II wś, mistrzostwo)
10 Nikita (nowa)

Z komediowych polecam Jak poznałem waszą matkę i Big bang theory
Chuck

Z nowych polecam Arrow.

[ Dodano: 23 Grudzień 2012, 18:38 ]
misiaczek, a ty dajesz się manipulować wytwórniom muzycznym. Wstawiasz durny tekst piosenki w podpisie.

Piotrq 

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 18:59   

Po części się zgadzam z misiaczkiem też nie oglądam seriali nie lubię a szczególności Polskich żałosne badziew , lubię głównie dobre filmy pełnometrażowe lub dokument naukowy , na seriale nie mam czasu i szkoda mi życia i marnowania swoi go czasu na to jak można w tym czasie co innego zrobić z własnym życiem coś ciekawego zrobić, pojechać itp. ,niż ekscytować się sztucznym czyimś .

ja99 

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 19:08   

Ja bardzo lubię oglądać
Bez Tajemnic

Wyindualizowany 

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 19:28   

Six Feet Under - mistrzostwo świata
Zakazane Imperium - 2 sezony i szykuje się do kolejnego
Breaking Bad - 2 sezony i wróce do niego w wolnym czasie
Dexter - 3 sezony i tyle
House - 4 albo 5 sezonów, już nawet nie pamiętam

Chciałbym obejrzeć Rodzinę Soprano i dokończyć te które zacząłem i nie skończyłem. Brak czasu ;(

misiaczek 

Wysłany: 23 Grudzień 2012, 21:59   

kolofdjuti napisał/a:
misiaczek, a ty dajesz się manipulować wytwórniom muzycznym. Wstawiasz durny tekst piosenki w podpisie.

Prosze cie, nie porównuj sluchania muzyki dla zrelaskowania sie do przezywania telewizyjnych oper myslanych i zarywania dla filmowego ludzika calej nocy. Akurat zdaniem misiaczka piosenka z jego podpisu dobrze opowiada historie toksycznego zwiazku i jej tekst jest znacznie bardziej wartosciowa od chociazby jakiejs metalowej lupanki z satanistycznymi krzykami albo jakichs patologicznych zlodzieji w bluzach z kaptrurem przeklinajacych cos o zyciu na polskich osiedlach. Zeby nie bylo misiaczek, rowniez nie uznaje czegos takiego jak zainteresowanie sluchaniem muzyki - wg niego to wielka bzdura i proba wmowinia sobie, ze marnujac czas z sluchawaki na uszach mozna sie w jakis stopiu rozwinac.

Piotrq 

Wysłany: 24 Grudzień 2012, 01:18   

Dzisiaj w nocy oglądałem całkiem Nie zły : Sylwester w Nowym Jorku . i obsada prawdziwych aktorów a nie jakiś durny tasiemiec.

Wampirzyca 

Wysłany: 28 Grudzień 2012, 20:47   

7 sezon Dexia mnie zawiódł - jakaś przekombinowana telenowela. :(
Za to Homeland widziałam kilka odcinków i wydaje się ciekawe.

Adik 

Wysłany: 28 Grudzień 2012, 20:51   

Swego czasu oglądałem "Zagubionych" i "Skazanego na śmierć". Natomiast odkąd odkryłem kanał SciFi, to sobie od czasu do czasu obejrzę "Gwiezdne Wrota" :) . A już niedługo nowy sezon "Przystani" ("Haven").

Juka 

Wysłany: 28 Grudzień 2012, 21:40   

Trzymam z Karolem i Norkiem z Miodowych Lat. Innych seriali nie oglądam, nie tykam, nie lubię.

terefere 
Andrzej

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 22:00   

Mam dwa ulubione seriale:

1. Columbo - serial kryminalny z ponad 40-letnią historią (od 1968 do 2003 r. nakręcono 69 odcinków) ze świetnym Peterem Falkiem w roli z pozoru zagubionego i naiwnego, ale bystrego oficera wydziału zabójstw. Wszystkie współczesne filmy akcji się chowają:)
Za co lubię ten serial? Za rolę Falka (przez te 30 lat wygląda właściwie tak samo, paradując w wygniecionym prochowcu i przemieszczając się starym Peugeotem), za dramaturgię (nie ma tu nagłych zwrotów akcji, ale przez cały czas czuje się napięcie - pomimo tego, że mordercę w każdym odcinku znamy już na samym początku. Ciekawe jest za to jak Columbo po nitce do kłębka dochodzi do rozwiązania zagadki KTO ZABIŁ (pomimo, czasem, trochę naciąganej fabuły), za klimat przełomu lat 60-70 (amerykańskie limuzyny, moda tamtych lat oraz ówczesne "cuda techniki" - dzisiaj do rozwikłania sporej części zagadek wystarczyłby jeden billing telefoniczny:) No i za to, że szare komórki pracują podczas patrzenia w ekran.
Teraz odświeżam sobie stare odcinki pierwszych sezonów (dostępne są na kinomaniak.tv jeżeli ktoś zainteresowany).

2. The Simpsons - tu chyba nie potrzeba komentarza, każdy wie o co chodzi. Jedyny amerykański serial, w którym dowcip NAPRAWDĘ jest zabawny (mi w kazdym razie taki humor odpowiada w 100%). Co prawda od jakiegoś czasu widać stopniowy brak pomysłów - za dużo nawiązań do dzisiejszej popkultury i trzeba być z tym na bieżąco, żeby załapać niektóre żarty, za to starsze sezony można oglądać na okrągło. Nic tak nie poprawia humoru jak kilka odcinków Simpsonów; banan na gębie gwarantowany:)

huma 

Wysłany: 29 Grudzień 2012, 18:34   

Wampirzyca napisał/a:
7 sezon Dexia mnie zawiódł - jakaś przekombinowana telenowela. :(

Zgadzam się. Dexter z fajerwerkami, a jednak bez.

Ostatnio odświeżam "Szpiedzy tacy jak my" śmiejąc się z Chevy Chase :)
"Doctor, doctor, doctor.... and doctor".

Emilie21 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 29 Grudzień 2012, 19:23   

Dziwne, że nikt jeszcze nie wymienił The Wire. Zdecydowanie mój faworyt, pierwszy sezon to mistrzostwo świata. Serial to bardzo dobry kryminał traktujący o wojnach narkotykowych, ze świetną rolą Dominica Westa. Mocną stroną jest realizm, klimat czarnoskórego Baltimore i złożoność postaci (gliniarz nie zawsze jest dobry a gangster zły, niby banał, ale tam to jest super przedstawione). Pamiętam, że pierwszy sezon rozwaliłam w jeden dzień, a finał wbił mnie w ziemię. Do obejrzenia skłoniły mnie pozytywne opinie (m.in. że to najlepszy serial HBO) i potrzeba odskoczni od komercyjnych serii typu Dextery, Losty czy inne Housy. Oczywiście, jak to zwykle z bardziej ambitnymi seriami bywa, HBO anulowało emisje po 5 sezonie. Może to i dobrze, bo zaczęło być zbyt dużo polityki a za mało zwykłej ulicy.
Drugim ukochanym serialem, jest Brothers&Sisters. Całkiem inna bajka, ciepła rodzinna seria, przyciąga głównie obsadą (dużo gwiazd, m.in. znana z Ally McBeal C.Flockhart czy Z Six Feet Under R. Griffiths). Swietnie napisany scenariusz (rozmowy telefoniczne rodzeństwa są przekomiczne), pare bardzo ciekawych wątków i chyba jedyny serial, gdzie lubiłam naprawdę każdego bohatera. Dażę sympatią chyba dlatego, że sama chciałabym mieć taką dużą, hałaśliwą i zawsze wspierającą się rodzinę (oczywiście moja jest całkowitym przeciwieństwem : >).
A ostatnio oglądałam Carnivale. Na początku trochę było nudnawo, pozatym nie za bardzo lubię fantastykę, ale pod koniec pierwszego sezonu i na początku drugiego mocno się wkręciłam, i kiedy już chciałam sciągać trzeci sezon, dowiedziałam się, że to koniec (HBO skasowało serial bo miał za małą oglądalnosć : <) Trochę to frustrujące, ale serial ogólnie przyzwoity. Polecam wielbicielom magii/okultyzmu/religii i końca świata. :)

aga-m 

Wysłany: 29 Grudzień 2012, 21:15   

1. The Big Bang Theory
2. True Blood
3. Game of Thrones
4. Firefly

Firefly mnie trochę z początku przeraził, gdy usłyszałam, że to science-fiction western :D

Aaa... I jeszcze ostatnio Dragon Balla oglądałam :)

malinowysorbet 

Wysłany: 30 Grudzień 2012, 16:04   

1. Sherlock
2. Skins
3. Misfits
4. Mad Men
5. American Horror Story
6. Game of Thrones

Oprócz tego puszczam sobie nieraz na youtube serial brytyjski My Life in Film. Przezabawny jest : D Opis z filmweba:
Cytat:
"My Life in Film" to serial opowiadający o perypetiach Arta (Kris Marshall), który określa się jako "niezależny twórca filmów niskobudżetowych". Art mieszka razem ze swoim najlepszym przyjacielem Jonesem (Andrew Scott) i pracuje jako kasjer w kinie. Niezwykła wyobraźnia niespełnionego twórcy filmowego zamienia każdy dzień bohaterów w emocjonujący film.

Najbardziej podobał mi się odcinek nawiązujący do "Lśnienia" Kubricka. Genialne!

Czasami oglądam też "The Big Bang Theory", ale nie po kolei. Nie potrafię jakoś oglądać takich seriali chronologicznie, nie wiem z czego to wynika. Tak samo mam z "Dr. Housem". Kiedyś maniakalnie oglądałam też "LOST".

Emilie21 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2 Styczeń 2013, 12:29   

O, Mad Men, oglądałam kiedyś trochę na Foxlife, fajny klimat lat 60 i Nowego Jorku. Muszę do niego wrócić, chociaż troche się obawiam tych siedmiu serii, bo zazwyczaj tracę zainteresowanie tak po 4/5 sezonie, ale ponoć MM (tak jak Six Feet Under) im dalej tym lepsze?
Ah, i ja do swojej listy dodaję jeszcze Dumę i Uprzedzenie (1995). Miniserial BBC, który jest idealną i moim zdaniem najlepszą adaptacją powieści Jane Austen (nie ten marny film z Knightley), a Colin Firth to najlepszy Mr. Darcy na świecie!

Sheldon92 

Wysłany: 7 Styczeń 2013, 18:40   

Ja bym polecał,Dexter,Californiaction,Ncis-Los angeles dobre seriale .

Jeżyk 

Wysłany: 8 Styczeń 2013, 15:19   

Moimi ulubionymi serialami ostatnio są:Dr.House,Świat według Kiepskich,Zaklinaczka duchów.

Odpowiedz do tematu