Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Gotujemy
Autor Wiadomość
Niare 

Wysłany: 22 Luty 2010, 22:50   Gotujemy

Dostałam 12 jajek i nie miałam pojęcia co z nimi zrobić. Pojechałam więc kupić patelnię, ubijaczkę i kilka rzeczy do ciastka. A jak wróciłam, to wsadziłam zbite w miskę jajko do mikrofalówki i "ugotowało" się w 30 sekund. :D I po co mi teraz ta patelnia? Wstydzę się iść do akademikowej kuchni, jeszcze ktoś zobaczy jak gotuję -.- Z ubijaczki też nie skorzystam teraz, bo przepis na ciastko działa. :)

Cytat:
Ciastko czekoladowe z mikrofali w 5 min (naprawdę rewelacja):
Bierzemy kubek i wrzucamy:
- 4 łyżki mąki
- 4 łyżki cukru
- 2 łyżki kakao
Mieszamy.
- jajko
Mieszamy znów.
- 3 łyżki mleka
- 3 łyżki oleju
Mieszamy.
Wstawiamy do mikrofali na 3-3,15 minuty na najwyższą moc.

Ja zrobiłam bez oleju, bo nie mam, za to dałam więcej mąki, bo wydało mi się za rzadkie po wlaniu mleka (niczym kakao). Jak się okazało - niesłusznie, bo po podgrzaniu wyszło za twarde. Za to wcale nie włączałam supermocy w mikrofalówce. ;)

korneliusz 

Wysłany: 22 Luty 2010, 23:38   

No i kolejne kilka cm w pupie więcej. Trzeba było sobie zrobić Pão-de-Ló.

Black_Severin 

Wysłany: 23 Luty 2010, 00:13   

Oj tam, kochanego ciała nigdy za wiele ;)
Niare, fajny pomysł na temat! Ludziska, znacie proste pzepisy na coś smacznego? Wpisujcie wszelkie pomysły :)

Nadiya
[Usunięty]

Wysłany: 23 Luty 2010, 10:28   

korneliusz napisał/a:
No i kolejne kilka cm w pupie więcej.

dbasz o linię ? :mrgreen: moim zdaniem zaokrąglona pupcia jest fajna :evil:

Fajny przepis Niare, nigdy nie robiłam ciasta w mikrofali, może się odważę.
Może jakieś przepisy na coś zdrowego i lekkiego :) ?? idzie wiosna :mrgreen:

korneliusz 

Wysłany: 23 Luty 2010, 15:45   

Nadiya napisał/a:
dbasz o linię ? :mrgreen:

Oczywiście.

Cytat:
moim zdaniem zaokrąglona pupcia jest fajna :evil:

Jest. Ale na miłość boską, bez przesady.

korneliusz 

Wysłany: 25 Luty 2010, 20:52   

Spaghetti Carbonara

Potrzebne pancetta, trochę śmietany, jedno żółtko, starty parmezan, oliwa, ząbek czosnku, pieprz, posiekana pietruszka. No i oczywiście spaghetti.

Gotujemy makaron w lekko osolonej wodzie z odrobiną oliwy. W międzyczasie podsmażamy pancettę na patelni (na sucho, bez żadnego tłuszczu) ze zgniecionym nożem ząbkiem czosnku. W misce mieszamy żółtko, śmietanę, parmezan, sporo pieprzu i pietruszkę. Odcedzamy szybko makaron, jak tylko się ugotuje, zostawiając odrobinę wody. Wrzucamy z powrotem do ciepłego garnka. Dodajemy pancettę, śmietanowy miks i mieszamy wszystko razem. Żółtko powinno się ściąć na ciepłym makaronie. Można podawiać dodatkowo posypane parmezanem i z dobrym winem. Całość robi się niewiele dłużej, jak gotuje się makaron.

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sierpień 2010, 12:52   

Dzisiaj zrobie ryz zapiekany z jablkami albo z serem. Jeszcze sie nie zdecydowalem, ale w sklepie sie okaze ;p

amoni 

Wysłany: 30 Sierpień 2010, 20:38   

Najlepsze są dania na słodko, czyli desery :D

piotrek84 

Wysłany: 31 Sierpień 2010, 00:16   

Kiedyś robiłem pierś kurczaka w panierce z jajka i bułki tartej. Bułkę tartą podrysowywałem jakąś przyprawą do mięs (mogła być nawet grillowa).
Do tego sałatka z byle czego znalezionego w lodówce, co nadawało się na sałatkę + sól + pieprz + olej.
Przepisu niestety nie podam. Była to amatorka z marszu.

Jakiś czas temu robiłem mleko z kawą z ekspresu.
Cukier na dno kubka dobrać według preferencji. Zalać zimnym mlekiem na 2/3 lub więcej pojemności kubka i wymieszać. Resztę kubka uzupełnić kawą, maksymalnie mocną, jaką da się zrobić z ekspresu :)
Mleka z kawą najlepiej nie mieszać, napój miejscami będzie gorący od kawy, miejscami zimny od mleka. Mleko nie może być sikowate (mniejsza gęstość, szybsza wymiana ciepła i szybsze samoczynne mieszanie), czyli odpada wszystko poniżej 3,2%.
Mleko z kawą z gorącym mlekiem też jest dobre, ale efekty smakowe trochę inne. Polecam, mleko z kawą jest bardzo sycące.

Wpadłem też na:
- drink z mleka, mleka spienionego, wódki, czekolady startej na wiórki i czegoś jeszcze
- deseru z lodami śmietankowymi lub śmietanko-jakimiś, trochę owoców (najlepiej banan, kiwi, jakieś twarde egzotyczne) polanego syropem lub ajerkoniakiem, przykrytego gęstą śmietaną ze słodkimi rodzynkami.
Próby z drinkiem zakończyły się na testowaniu mleka i wódki w różnych proporcjach, z mieszaniem i bez mieszania. Deser utkwił na teorii.

Takie w większości proste pomysły w sam raz, by zaprosić dziewczynę do siebie poczęstować czymś od siebie. Pewnie, gdybym mieszkał sam, praktycznie przetestowanych pomysłów było by więcej, tylko dla kogo bym to robił?

amoni 

Wysłany: 1 Wrzesień 2010, 13:37   

Ja lubie piec babki (są łatwe) i ciasta z dżemem porzeczkowym. Polecam kopiec kreta Dr. Oetkera - najlepsze ciasto jakie moze byc ;-) .

piotrek84 

Wysłany: 1 Wrzesień 2010, 15:35   

Polecam proste potrawy. To, że coś proste, nie oznacza, że złe i niedobre np.:
Kasza, lubię zarówno ze zwykłą kaszą jak i gryczaną. Do kaszy wsadzić trochę tłuszczu, posolić, popijać kefirem lub maślanką.
lub
Ziemniaki umyte, nie obrane ugotować. Obrać dopiero po gotowaniu. Niedbale pokroić, dodać margaryny, masełka, co kto woli i posypać koperkiem, posolić. Wyśmienite.
Oba dania są dobre z jakiem, jak kto woli: sadzone, jajecznica, na twardo, na miękko.

Kiedyś gotowałem w wodzie orzechy włoskie. Wrzucałem po prostu to garnka z wodą i na palnik :) Smakują całkiem inaczej niż surowe. Można czymś je przyprawić np. cukrem lub solą.

Gdy mam w domu mleko i kaszę mannę błyskawiczną (typu: wsypać do gorącego płynu i mieszać przez 3-5 minut), to robię sobie grysik na mleku. Mleko gotuję w mikrofali, by było szybciej.

Niare 

Wysłany: 9 Wrzesień 2010, 13:33   

Co do ziemniaków: jak są młode, to je obieracie, oskrobujecie, czy gotujecie ze skórką? :P

dziwnygosc1991 

Wysłany: 10 Wrzesień 2010, 21:50   

Ja obieram przed gotowaniem, nigdy nie próbowałem obierać po, a ze skórką nie lubię jeść.

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 29 Czerwiec 2011, 07:41   

robił ktoś chicken liver pate?

[ Dodano: 29 Czerwiec 2011, 07:56 ]
pâté

chawa 

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 10:26   

Ja nie robiłam. Fajny wątek alkohol wynalazłeś, nawet nie wiedziałam, że taki mamy :)

Ja mogę wrzucić przepis na placki marchwiowe z curry (mi bardzo smakowały, a jak dałam Sce, to się nimi zajada, aż się jej uszy trzęsą :D ) Są proste, tanie i pyszne :mrgreen:

kładniki: dla 4 osób
ok. 5 dużych marchewek
1 duża cebula
3-4 jajka
5 łyżek bułki tartej
mąka
sól
pieprz
ew. curry
szklanka wody
Przygotowanie: 30-60 min.
Ścieramy marchewkę na dużych oczkach, następnie wrzucamy na patelnię, dodajemy wody i trochę masła, dusimy dopóki marchewka nie zrobi się mięciutka, a woda nie odparuje.

Cebulkę smażymy tak, żeby się zarumieniła. Mieszamy wszystkie składniki w miseczce, doprawiamy, formujemy kotleciki i i wrzucamy na patelnię :) Smacznego! :)

Wskazówki i uwagi:
Osobiście, ponieważ jestem wielką fanką curry, dodaję jeszcze spore jej ilości, ale jest to wariant opcjonalny.

Radzę kotleciki trzymać długo na patelni, żeby były chrupiące :)

Przepis wzięłam z puszki- internetowej książki kucharskiej dla wegetarian. Polecam!

ska 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 12:35   

chawa napisał/a:
placki marchwiowe z curry

mmmmmmmmm pyszne są :!:

to może ja napiszę co wczoraj upichciłam :)

ZAPIEKANKA MAKARONOWA Z CUKINIĄ

składniki:
makaron [najlepiej penne]
3młode cukinie
pomidory z puszki
ser żółty
2cebule
czosnek

przygotowanie:
makaron ugotować al dente; cukinię, bez obierania i wyjmowania gniazd nasiennych, pokroić w słupki i podsmażyć na patelni razem z cebulą pokrojoną w kostkę; wszystko wrzucić do brytfanki/formy do pieczenia; dodać pokrojone pomidory z puszki; zapiekać 15 minut, a 5 minut przed końcem dodać ser.

chawa 

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 13:49   

Tej, zrobię to sobie, bo cukinii ci u mnie dostatek :D

Królowa 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 14:03   

i tak mnie nie przebijecie w mej dobroci i energii i poświeceniu!
Robiłam naleśniki ponad 9 godzin non stop, pot mi leciał z czoła, ale nie ustawałam a i tak wszystko zjedli i zabrakło :/

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 14:15   

trzeba bylo robic na kilku patelniach na raz ;p Jak bylem pierwszy dzien w pracy w domu weselnym kucharz mi powiedzial ze bede robil nalesniki na krokiety i ze on robi na 8, ale ja bede na 6 patelniach bo potrzebuje kilka palników ;P Nie zajelo mi dlugo, bo na krokiety mogą być blade, ale stres był :P

Królowa 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 14:38   

alkohol to zło napisał/a:
trzeba bylo robic na kilku patelniach na raz

tamte patelnie się nie nadawały bo były na teflonie i wszystko się ślizgało, szybciej mi sie robi na tych blaszanych albo wyskrobanych teflonowych :P
Miło wspominam to. I nawet dostałam "dziękuję" co było dla mnie nie małym zaskoczeniem :)

korneliusz 

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 15:29   

Królowa napisał/a:
i tak mnie nie przebijecie w mej dobroci i energii i poświeceniu!
Robiłam naleśniki ponad 9 godzin non stop, pot mi leciał z czoła, ale nie ustawałam a i tak wszystko zjedli i zabrakło :/

Ja kiedyś robiłem pół dnia pączki na tłusty czwartek, żeby na takiej jednej z pracy zrobić wrażenie. I zrobiłem, nie tylko na niej:)

chawa 

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 16:50   

A ja obierałam w nocy na obozie 50 kilo ziemniaków dla naszych milusińskich. A jak się słodko potem naczynia zmywało po tych 160 osobach! Muszę to wpisać w CV, jeśli kiedyś pojadę do UK na zmywak 8-)

Paluszek 

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 21:01   

chawa napisał/a:
Tej, zrobię to sobie, bo cukinii ci u mnie dostatek :D

Za mną strasznie chodzi cukinia. Jutro zrobię sobie placki z cukinii, które robi się bardzo prosto i są przepyszne.
Przepis ze zdjęciem tutaj

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 21:08   

chawa, jesli pojedziesz do UK na zmywak, to mozesc wpisac w CV co chcesz. Na kuchni, w hotelu, itp... nikt tego nie będzie sprawdzał.

chawa 

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 21:12   

alkohol, szkoda że tak w Polszy nie ma :cry:

Odpowiedz do tematu