Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Munchkin
Autor Wiadomość
Kasztan 

Wysłany: 22 Luty 2013, 09:06   Munchkin

Boję się, że nikt mi nawet nie odpowie w tym temacie, ale co tam, warto spróbować :P

Czy są może wśród nas fani gry karcianej Munchkin? Moim skromnym zdaniem jest to najlepsza gra na świecie, mógłbym siedzieć przy Munchkinie całymi dniami :D Gdyby znalazło się wśród nas parę osób, to może moglibyśmy spróbować zorganizować jakieś spotkanie Munchkinowe? :)

Przemq 

Wysłany: 22 Luty 2013, 09:50   

Nie grałem, ale zapowiada się wyśmienicie :D , a masz wersje pl, czy ang?

Kasztan 

Wysłany: 22 Luty 2013, 10:28   

Tak dokładniej, to ja nie mam w ogóle Munchkina, to jest dość droga gra niestety :P Ale mam kolegę, który mnie zapewniał, że jakby co, to mogę od niego pożyczyć Munchkina i jest to wersja polska :)

W razie, gdyby nie zebrało się nas wystarczająco dużo, to gdyby ktoś był zainteresowany, to może pójść ze mną na takie spotkanie Munchkinowe u tego kolegi ;> Z reguły gramy w 4-5 osób. Kolega mieszka w centrum Gdyni, blisko SKM-ki. Gdyby ktoś był zainteresowany, to zapraszam, chętnie przywitamy nowe twarze :D Nawet ostatnio rozmawialiśmy o tym, że przydałby się ktoś jeszcze do gry.

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś więcej na temat Munchkina, to tutaj jest oficjalna strona tej gry - http://munchkin.pl/katalog-gier/munchkin/

Ale chętnie też odpowiem na pytania ;)

ninja 

Wysłany: 22 Luty 2013, 14:25   

ja niestety grałam tylko w tysiąca z rodzicami jak byłam młodsza. nic innego nie znam.

pumpkin 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 22 Luty 2013, 16:05   

Munchkin, fajna nazwa, prawie jak pumpkin :mrgreen:

Kasztan 

Wysłany: 22 Luty 2013, 16:22   

A wiesz, że nigdy nie pomyślałem w taki sposób? :D

terrible_storm 

Wysłany: 23 Luty 2013, 18:08   

Ja bym się pisała na to, ale nigdy nie grałam w Munchkina, więc trzeba by mi wszystko tłumaczyć :P

Eximos 

Wysłany: 23 Luty 2013, 18:40   

To proste. Wystarczy, że się przyjrzysz tym grającym osobom: LINK DO YT
:P
Ostatnio zmieniony przez Eximos 23 Luty 2013, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  

nousmiaua 

Wysłany: 23 Luty 2013, 19:23   

Ja też się chętnie na to piszę!! Mam nadzieję, że spotkanie będzie w miarę w dogodnym terminie, bo zawsze marzyłam by zagrać w takiego typu grę! :D

Kasztan 

Wysłany: 24 Luty 2013, 09:37   

Bardzo mnie cieszy Wasz odzew :D Ja się bałem, że poza Przemq już nikt się nie zgłosi, a tutaj taka niespodzianka :> Tak więc mielibyśmy razem ze mną aż cztery osoby do gry - Nousmiaua, Terrible_Storm oraz Przemq. Taka liczba w zupełności wystarczy, w Munchkina gra się najlepiej właśnie w 4-6 osób ;)

Pojawia się też kwestia miejsca, w którym moglibyśmy zagrać. Ja widzę dwie możliwości. Jeżeli nie przeszkadzałaby Wam obecność rodziców w domu, to mogę Was zaprosić do siebie. Wiem, że Gdynia nie każdemu po drodze, wygodniej by było, gdybym mieszkał w Gdańsku, no ale cóż :P Mam bardzo blisko do SKM-ki jak coś ;>
Natomiast druga możliwość jest taka, że wbijamy do jakiegoś pubu, siadamy przy w miarę dużym stole i tam gramy. Oczywiście przyciągniemy wzrok ciekawskich i nie unikniemy pytań przypadkowych ludzi co to jest za gra, no ale byłoby wesoło chociaż :mrgreen:

Jak uważacie? ;>

Monstero 

Wysłany: 24 Luty 2013, 09:56   

Jeszcze ja, dobrze gram w tą grę.

dream_or_die 

Wysłany: 24 Luty 2013, 10:06   

Zaraz zrobi się multum chętnych :P
Również chętnie bym pograła.

omateusz 

Wysłany: 24 Luty 2013, 11:31   

Ja też ja też!

Czasem niektóre puby czy inne instytucje umożliwiają granie w różne gry u siebie. Można by skorzystać.
Np. http://polufka.pl/strona-glowna/gry-planszowe/

terrible_storm 

Wysłany: 24 Luty 2013, 12:55   

W Żaku co wtorek o 18 są spotkania z planszówkami (tu wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/409225389155892 ), więc jest w czym wybierać, jeżeli chodzi o lokalizację :)

Proszę tylko, jeżeli będziemy się umawiać w tygodniu, żeby to nie była godzina wcześniejsza niż 18, bo inaczej nie zdążę dojechać :P

Przemq 

Wysłany: 24 Luty 2013, 14:21   

Ta polufka wygląda odpowiednio. Może czwartek wieczorem?
A co do żaka, to na fejsie jest napisane, że wydarzenie trwa do 27 lutego, to ten wtorek będzie ostatni z planszówkami? czy to już stały rytuał tam? :)

Szawel 

Wysłany: 24 Luty 2013, 15:56   

Kasztan napisał/a:

Pojawia się też kwestia miejsca, w którym moglibyśmy zagrać. Ja widzę dwie możliwości. Jeżeli nie przeszkadzałaby Wam obecność rodziców w domu, to mogę Was zaprosić do siebie. Wiem, że Gdynia nie każdemu po drodze, wygodniej by było, gdybym mieszkał w Gdańsku, no ale cóż :P Mam bardzo blisko do SKM-ki jak coś ;>

Gra wygląda podobnie do Might and Magic?. Miejsce u mnie zawsze jest wolne, w Gdańsku blisko morza:]

Kasztan 

Wysłany: 24 Luty 2013, 16:49   

Szawel, gdybyś chciał urządzić takie spotkanie u siebie, to byłoby naprawdę bardzo fajnie :D Ja jestem za.

Oprócz tego również Polufka wygląda baaardzo ciekawie :) To mi się wręcz wydaje super miejsce i nikt się nie będzie dziwił w co my gramy ;) W sumie nigdy nie pomyślałem, że przecież pewnie istnieją takie lokale o tematyce gier planszowych. Żak również wygląda obiecująco (jeżeli ten event będzie trwał dalej) ;>

Szawel, w Might and Magic nigdy nie grałem, ale tak z tego, co widzę, to jest to gra bardziej utrzymana w klimacie fantasy, natomiast Munchkin... niby też jest to troszeczkę fantasy, ale przedstawione w bardzo prześmiewczy i mało poważny sposób ;)

Czwartek wieczorem również i mi by pasował. Co Wy na to? Dobrze by było się spotkać najpóźniej o 18, gdyż zanim dotrzemy na miejsce, rozstawimy się ze wszystkim, wyjaśnię reguły itp to troszkę czasu już minie, a jeżeli będzie nas dużo, to taka pojedyncza rozgrywka w Munchkina potrafi trwać nawet 2 lub 3 godziny :P I ktoś być może będzie musiał zbierać się jeszcze przed końcem. Ale nie przerażajcie się długością gry - nie zdarza się tak często, a ponadto przy Munchkinie czas leci bardzo szybko ;> Mimo wszystko mam jednak nadzieję, że uda nam się rozegrać szybsze gry, lecz czasami to jest zupełnie losowe ;)

Monstero 

Wysłany: 24 Luty 2013, 16:55   

godzina 15 mi styknie, później nie ma sensu. //// Chociaż i tak najlepiej w sobote. W czwartek ludzie pracują.

terrible_storm 

Wysłany: 24 Luty 2013, 18:11   

Przemq napisał/a:
A co do żaka, to na fejsie jest napisane, że wydarzenie trwa do 27 lutego, to ten wtorek będzie ostatni z planszówkami? czy to już stały rytuał tam? :)

W przeszłych zdarzeniach też są te wtorki z planszówkami, więc to chyba stała akcja, a nie tylko jednomiesięczna. Zobaczymy w marcu ;)

Mi by pasował czwartek, ale na pewno nie na 15:00, bo jeszcze w pracy siedzę o tej godzinie :roll: . Jak się umówimy gdzieś w Gdańsku to powinnam się z dojazdem wyrobić na 17:30.

Eximos 

Wysłany: 24 Luty 2013, 19:23   

Ja też, ja też się na to piszę :mrgreen:

Kasztan 

Wysłany: 25 Luty 2013, 11:34   

Okej, a więc mamy już bardzo dużo chętnych, co jest super sprawą, teraz trzeba zająć się kwestią terminu ;) W sobotę, to nie wiem, czy się nie szykuje jakieś spotkanie forumowe. Zaś co do czwartku... terrible_storm, może po prostu dojedziesz do nas w trakcie? ;> Przy odrobinie szczęścia akurat będziemy pomiędzy skończeniem pierwszej rozgrywki, a zaczęciem drugiej. Wytłumaczymy Ci wszystko, w Munchkinie tak naprawdę nie ma wiele do tłumaczenia, większość ważnych informacji jest napisana na kartach, które posiadasz :)
Czwartek 15 nie wiem, czy nie jest troszkę za wcześnie, ale może by tak o 16? Jak uważacie?

Monstero 

Wysłany: 25 Luty 2013, 16:05   

oczywiście, że 15

Przemq 

Wysłany: 25 Luty 2013, 17:28   

Polufke otwierają od 16 :)

Kasztan 

Wysłany: 25 Luty 2013, 18:47   

O widzisz Monstero, nie mamy innego wyjścia ;)

Chciałby może ktoś jeszcze wpaść? Fajnie, gdyby przyszła jeszcze jedna osoba, jeżeli będziemy w 3 osoby na początku, to będzie to jednak troszkę za mało, aby pograć. Cztery to jest już taka bardziej odpowiednia liczba, a pięć osób to już idealnie ;>

Kasztan 

Wysłany: 27 Luty 2013, 09:17   

A więc tak, na Facebooku napisała do mnie Nousmiaua, że również chciałaby z nami zagrać w czwartek. Z tym, że podobnie jak terrible_storm, przyjść może około 17:30. Czyli byłaby nas wtedy piątka, tak w sam raz ;) A do tego czasu, jeżeli Przemq i Monstero by chcieli, to możemy się też umówić na 16 i objaśnię wam zasady, chwilę pogadamy itp, może nawet zagramy jeśli będziecie chcieli.

Umówilibyśmy się pod Polufką. Każdy wie, jak tam dojść? Macie mapkę jakby co:

MAPA

To jest niedaleko SKM Politechnika. Szczerze mówiąc sam tam nigdy nie byłem, ale mam nadzieję, że się nie zgubię po drodze :P

Odpowiedz do tematu