Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Turystyka piesza, rekreacyjna, krajoznawcza/Trójmiasto
Autor Wiadomość
Krajoznawca 

Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 08:40   Turystyka piesza, rekreacyjna, krajoznawcza/Trójmiasto

Witam,
Poszukuję koleżanek, które interesują się turystyką pieszą-krajoznawczą w celu wspólnych wycieczek/spacerów po terenie Trójmiasta i okolic.
Osobiście chodzę po różnego rodzaju terenach, po miastach (starówkach, promenadach, dzielnicach), lasach (szlaki turystyczne lub nowe drogi), nad morzem.
Poznaję miejsca nowe oraz ponownie odwiedzam te dobrze mi znane.
Tematyka wycieczki czy spaceru również może być zróżnicowana w zależności od wybranego rodzaju wycieczki.
Wyjścia krótsze (popołudniowe czy wieczorne) również mnie interesują, może nie zobaczy się wtedy nic nadzwyczajnego, ale zawsze może być to ciekawe i fajne.
Jeżeli któraś z koleżanek byłaby zainteresowana aktywnym spędzeniem wolnego czasu w dowolnej porze dnia to zapraszam do napisania prywatnej wiadomości tutaj lub maila: krajoznawca2@interia.pl lub krajoznawca2@gmail.com
Pozdrawiam, Krajoznawca.

pumpkin 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 11:20   

Ale tylko jedna koleżanka ma być? My to grupowo wolimy.

Iron 
Supporterzy

Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 11:52   

pumpkin napisał/a:
My to grupowo wolimy

w sensie kilka koleżanek i jeden Krajoznawca czy jeszcze bardziej grupowo? :P

a swoją drogą fajny sposób na poznanie dziewczyny plus rozwijanie swojego hobby - dwa w jednym :D

Emilie21 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 13:07   

pumpkin napisał/a:
Ale tylko jedna koleżanka ma być? My to grupowo wolimy.

Pumpkin, i tak się nie nadajesz, zresztą podobnie jak ja - z naszą kondycją to daleko nie zajdziemy :lol:

pumpkin 

Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 15:36   

Emilie21 napisał/a:
z naszą kondycją to daleko nie zajdziemy :lol:

Myślisz, że jest z nami aż tak źle? Bo mnie się wydaje, że na szlaku Kulawego Bobra albo Niedołężnego Jelenia byśmy sobie nawet poradziły :P .

Iron napisał/a:
czy jeszcze bardziej grupowo

Bardziej ;) . Ale nie wiem, co na to Krajoznawca :D .

korneliusz 

Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 18:53   

Iron napisał/a:
a swoją drogą fajny sposób na poznanie dziewczyny plus rozwijanie swojego hobby - dwa w jednym :D

No, taka kobita co lubi sobie połazić - marzenie:)

terefere 
Andrzej

Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 19:04   

I jakby jeszcze lubiła sobie przez kilka godzin na spławik popatrzeć i znała się na grzybach... :599:

spacja 

Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 19:30   

terefere napisał/a:
I jakby jeszcze lubiła sobie przez kilka godzin na spławik popatrzeć i znała się na grzybach... :599:

czy odróżnienie blaszek od gąbki się tu kwalifikuje? pytam z ciekawości :P

terefere 
Andrzej

Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 19:47   

Tak, wystarczy, chęci się liczą :)

pumpkin 

Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 20:01   

Mam nadzieję, że fetysz grzybiarki-wędrowniczki nie jest częstym zjawiskiem :P .

Emilie21 

Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 21:31   

Nic się nie martw, mogę Ci pożyczyć podręczny atlas grzybów, który dostałam na urodziny w 6 klasie podstawówki 8-) Podszkolisz się, jeszcze będą z Ciebie ludzie!

A tak poważnie, to nie wiem jak z fetyszem grzybiarki-wędrowniczki, ale aktywnej i wysportowanej to chyba standard w dzisiejszych czasach. Eh, trzeba się w końcu wziąć za siebie :P

A tak już zupełnie na poważnie to Krajoznawco, w trójmiejskiej grupie nieśmiałych są osoby lubiące spacery i zwiedzanie, szczególnie dziwnych opuszczonych miejsc, więc pisz śmiało :) A jesli Ty znasz jakieś ciekawe, warte zwiedzenia miejsca, to byłoby nam bardzo miło, jakbyś zechciał nam któregoś razu posłużyć za przewodnika :)

Krajoznawca 

Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 22:32   

Witam ponownie,

Do Pumpkin:
Koleżanka może zabrać na wycieczkę drugą koleżankę, jeżeli jesteś np. nieśmiała czy poprostu czułabyś się bezpieczniej, nie ma problemu; generalnie poszukuję znajomych wśród kobiet, więc może być Was więcej.

Do Emilie21:
Myślę, że brak kondycji to stan do wypracowania, jeżeli się tego chce.
Wycieczki/spacery można dopasować do indywidualnych predyspozycji, więc spotykając się z osobą słabszą kondycyjnie mogę dobrać taką trasę, żeby ta osoba dała radę; tak na prawdę liczą się chęci tylko a reszta jest do wypracowania.
Interesujących miejsc w Trójmieście i okolicach jest sporo, tylko teraz pytanie kto czym się interesuje; coś dla jednych ciekawego dla innych jest nudne i miałem już sytuację, że ta sama wycieczka dla jednej osoby była super mega ciekawa, a inna stwierdziła, że to straszna nuda i wogóle okropnie jest.
Opuszczone miejsca, szczerze mówiąc niedawno się tym zainteresowałem, ale z tego co znam to na pewno godny zobaczenia jest opuszczony hotel w Orłowie, opuszczone budynki na Przeróbce, opuszczone tereny wojskowe na Obłużu, fortyfikacje na trasie Górki Zachodnie - Westerplatte.
A wogóle najciekawszy z tematu jest zamek w Łapalicach koło Kartuz - zamek 20 wieku, niestety oglądać można tylko ze wzgórza w lesie.

Tak więc zapraszam.

pumpkin 

Wysłany: 18 Czerwiec 2013, 09:37   

E. na takich haremowych zasadach to nie.

dream_or_die 

Wysłany: 19 Czerwiec 2013, 09:40   

Ja tam radzę Ci Krajoznawco dołączyć po prostu do któregoś z naszych forumowych, wakacyjnych wyjść, bo z pewnością niedługo jakieś zorganizujemy. Nie czarujmy się, nikłe są szanse że jakakolwiek dziewczyna, czy nawet dwie, zgodzą się spotkać z totalnie nieznaną im osobą, musiałyby być desperatkami (bez urazy).
Osobiście należę do entuzjastów chodzenia i wszelkich aktywnych form spędzania wolnego czasu, szczególnie w dziwnych, niebezpiecznych miejscach. Zwiedzamy opuszczone budynki (odwiedziliśmy już ten hotel w Orłowie i tereny wojskowe, bunkry, zbiorniki paliwowe w Gdyni, tereny byłej rzeźni na Wyspie Spichrzów).. planuję kilka kolejnych takich wyjść, bo jest jeszcze trochę takich miejsc. Do tego różne wieże widokowe, punkty obserwacyjne, lasy, szlaki, mosty.. także zapraszam na jakieś spotkanie w niedalekiej przyszłości, bo są wśród nas wycieczkowe świry. :)

ninja 

Wysłany: 19 Czerwiec 2013, 11:51   

czyli jestem desperatką bo spotkałam się z totalnie nieznaną osobą :P kiedyś :->

dream_or_die 

Wysłany: 19 Czerwiec 2013, 14:22   

.. z tą desperatką to jednak niezbyt dobre określenie,
po prostu chodziło mi o to, że nikłe są szanse znalezienia kogoś chętnego, jeśli ktoś tak jednoznacznie określa że chce się spotkać tylko z dziewczyną, bez wcześniejszej konwersacji choćby, albo ja zwyczajnie się nie znam

pumpkin 

Wysłany: 19 Czerwiec 2013, 16:19   

Ale przecież Krajoznawca nigdzie nie napisał, że wyklucza wcześniejszą konwersację choćby :P .

Hahaczyk 

Wysłany: 23 Czerwiec 2013, 22:12   

Cześć, tak się składa, że znam kolegę, który stworzył ten wątek i miałam okazje wędrować wspólnie z nim po naszych pięknych pomorskich szlakach i wcale nie uważam się za desperatkę, a muszę przyznać że wycieczki były bardzo ciekawe. Sama zaproponowałam K. żeby stworzył wątek na forum, bo sądziłam, że właśnie tutaj może znaleźć ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nie dziwię się, że K. woli spotykać się z kobietami, każdy facet przecież wolałby się spotykać z nieznajomymi kobietami niż z nieznajomymi facetami :-) . Na prawdę szczerze polecam, jeśli macie ochotę gdzieś pochodzić, a akurat nie macie z kim, albo chcecie z kimś nowym to warto się odezwać do K. Poza tym niedługo znowu gdzieś razem się wybierzemy, jeżeli ktoś ma ochotę dołączyć, jest mile widziany, to tyle ;-) .

Krajoznawca 

Wysłany: 23 Czerwiec 2013, 23:22   

Dla koleżanki powyżej dziękuję za poparcie, miło mi, że wycieczki się podobają; staram się urozmaicać trasy tak, aby była różnorodność terenowa i tematyczna.
Na następną wycieczkę nie zapomnij zabrać latarki, gdyż tam gdzie ostatnio nie wszedłem, zamierzam wejść następnym razem, i Ty też ^^ mam nadzieję, że wiesz o co chodzi :D

A koleżanka Emilia szukała przewodnika i zniknęła..

Emilie21 

Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 13:15   

Krajoznawca napisał/a:
A koleżanka Emilia szukała przewodnika i zniknęła..

Nie znam żadnej Emilii, ja jestem Emilie21 ;) ;)

A nie jesteś zainteresowany takim większym, grupowym wyjściem? Bo jak pisałam, u nas działa kilkuosobowa grupka miłośników spacerów i zwiedzania, (nie)stety męsko-damska :) Pisałam w jej imieniu :) Jakby interesowało Cię coś na takiej zasadzie, czyli przewodzisz całej trójmiejskiej watasze, to chętnie wpadnę. Natomiast na spotkanie dwuosobowe niestety się nie piszę, bo prawdopodobnie czułabym się niezręcznie (sorry, nic osobistego, po prostu tak mam, liczę na wyrozumiałość :) )

Krajoznawca 

Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 23:14   

Nie czuję się dobrze w grupie nieznanych mi osób; uważam, że poznać kogoś można tylko poprzez bezpośrednią, indywidualną rozmowę.
I jeżeli poznane w ten sposób osoby będą dobrze czuły się w mojej obecności, a ja w ich to można spotkać się w większej grupie (wśród tych osób, jeżeli wyrażą na to zgodę).
Pisałem już parę dni temu, że nie musi być spotkanie dwuosobowe; jeżeli jesteś nieśmiała, możesz zabrać ze sobą koleżankę, nie widzę problemu.

Ogólnie to nie wiem, skąd wynika strach przed spotkaniami indywidualnymi; może wyszłoby na jaw coś co nie ma wyjść.....

pumpkin 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 10:03   

Nie no, bez co najmniej Kasztana to my nigdzie nie idziemy :P .

Krajoznawca napisał/a:
Ogólnie to nie wiem, skąd wynika strach przed spotkaniami indywidualnymi; może wyszłoby na jaw coś co nie ma wyjść.....

… aż z ciekawości zapytam, co np. masz na myśli?

Kasztan 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 11:34   

pumpkin napisał/a:
Nie no, bez co najmniej Kasztana to my nigdzie nie idziemy :P .

Aż duma rozpiera moją kasztanową pierś ;)

Krajoznawca 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 12:05   

Ok, chętnie się wypowiem co mam tutaj na myśli.
A mianowicie osoby panicznie bojące się spotkań indywidualnych mają coś do ukrycia, gdyby nie miały to nie broniłyby się tak przed tym.
Na necie można napisać wszystko oraz być kim się tylko chce i przedstawić siebie jako ideał ... i wszyscy w to uwierzą.
Spotykając się z kimś indywidualnie mogą wyjść na jaw sprawy, które były ściśle zatajane przez daną osobę np. mąż rzekomej dziewczyny w stanie wolnym (tak np określiła się w necie) zobaczy ją na mieście z facetem.
Inny przykład, patrzę na dane osób, które tu piszą - wiek: 24, 16, 21, 90?(to już podejrzane akurat) - ale czy te od 16 do 24 to prawdziwe dane?, jeżeli tak to nie wiem w czym problem spotkać się z osobą w wieku 27, a może wyszłoby na jaw, że do każdego trzeba dodać 40 - nie wiem można, by tak podejrzewać, polscy emeryci mają dużo czasu, pomysłów i też umieją już obsługiwać neta.

Często osoby na necie piszą, że boją się spotykać z nieznajomym facetem sam na sam - to zrozumiałe akurat.
Ale czy można kogoś porwać w zatłoczonym centrum miasta czy zatłoczonej plaży w środku dnia?, można umówić się pod komendą wojewódzką policji też, zawsze usłyszą jakby co.
Niektórzy tłumaczą swój strach nieśmiałością - zrozumiałe, ale jeżeli ja okazałbym się jakimś bezuczuciowym chamem nierozumiejącym nieśmiałości to spotkanie można przerwać po 5 minutach.
W woli wyjaśnienia mogę powiedzieć, że rozumiem w 100% nieśmiałe osoby i zawsze daję czas na pokonanie tego stanu, nikt nie musi na pierwszym, drugim, trzecim, dziesiątym spotkaniu gadać nie wiadomo ile czy opowiadać o swoim życiu, dla mnie liczą się tylko chęci oraz wystarczy powiedzieć "jestem osobą nieśmiałą i się stresuję" i wtedy ja wiem, że małomówność nie wynika z tego, że spoykanie się nie podoba tylko po prostu trzeba dać tej osobie czas.
O zabieraniu na spotkanie zaprzyjaźnionej koleżanki już 2x wspominałem - nie mam nic przeciwko.

Monstero 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 12:24   

Dziewczyny po prostu nie chcą się z Tobą spotykać sam na sam. Zachowaj się jak mężczyzna i przyjmij to do wiadomości. Ty jesteś jakiś dziwny, Ja mogę się z Tobą spotkać jak chcesz !! :D

Odpowiedz do tematu