Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest tu ktoś po 30?
Autor Wiadomość
1gosia 

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 12:16   

Nie jest źle - pomyślałam, że wchodząc tu będę najstarsza. Nieśmiałość z wiekiem zanika a mi się spotęgowała głównie z powodu stresującej pracy.

Charon 

Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 13:55   

zanika z wiekiem? to chyba nie jest regułą bo wydaje mi się, że u mnie tez wzrasta. Pewnie do 30 nie będę już z domu wychodził :mrgreen:

ubavpopahy 

Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 16:09   

u mnie jednak chyba zanika, do 25 roku życia nie wychodziłem z domu, teraz mam pracę, mieszkanie, partnerkę, a ostatnio nawet wietrzyłem wora w parku

1gosia 

Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 17:06   

nie wiem, czuję taki strach, który mnie paraliżuje. staram się wychodzić z domu, dzisiaj byłam na basenie, ale to tak naprawdę kolejny sposób by spędzić czas w permanentnej dołującej samotności.

biały_kruk 

Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 17:58   

1gosia napisał/a:
Nie jest źle - pomyślałam, że wchodząc tu będę najstarsza.

O ile się nie mylę, już samo to forum, wliczając jego poprzednie wersje, ma już ponad 10 lat. Jeszcze tu zaglądają ci, którzy rejestrowali się kiedyś, mając dwadzieścia kilka lat, a teraz są już dawno po 30-stce, a nawet tacy, którzy mają już 4 z przodu :) Ale, jak słusznie piszesz, nieśmiałość z wiekiem zwykle staje się mniej dokuczliwa, więc my zawsze będziemy tu w mniejszości.

Hahaczyk 

Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 19:21   

Moim zdaniem jeśli nie uda nam się osiągnąć w pewnym wieku wyznaczonych przez siebie celów ( np założenie rodziny) to obniża się nasza pewność siebie, czujemy się przegrani, tym samym coraz bardziej zamykamy się w sobie, trudno wtedy podjąć walkę z samym sobą, ale zawsze warto! Przecież 30 lat to nie koniec świata, to prawda, że wtedy może być trudniej poznawać nowych ludzi, robić szalone rzeczy , ale jest to możliwe, jak w każdym innym wieku!

1gosia 

Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 21:59   

Ja mam problem z pracą to obniża moją samoocenę. Znaczàco.

Charon 

Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 22:38   

1gosia napisał/a:
Ja mam problem z pracą to obniża moją samoocenę. Znaczàco.

jaka profesja obniża samoocenę?

1gosia 

Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 23:36   

gdybym pracowała w swojej profesji... ech mrzonki.

[ Dodano: 9 Wrzesień 2013, 19:32 ]
Może opowiem trochę o pracy jeśli nie teraz to kiedy(?):) w zasadzie nigdy nie pracowałam w swoim zawodzie, w trakcie studiôw skończyłam kilka praktyk, jedna z nich zaowocowała otrzymaniem posady w lokalnej administracji, w uproszczeniu można napisać, że w księgowości, przepracowałam tam kilka lat, w zasadzie nie musiałam nawet rozmawiać z ludźmi. Mimo to było wiele bardzo krótkich terminów, np. o 16.00 otrzymywałam dużą ilość materiału z terminem realizacji na rano. W połowie 2010 r straciłam tą pracę w wyniku reorganizacji. Może nawet byłoby lepiej, gdybym ją straciła bo ja po prostu zostałam przeniesiona, teraz obsługuję klientów i jest straaaasznie. Marzę o zmianie pracy, szukam, ale nikt mnie nie chce.

Charon 

Wysłany: 9 Wrzesień 2013, 22:49   

trudności w znalezieniu pracy to nie jest wina naszej osobowości tylko głupiego systemu:) skoro ktoś ma chęci i próbuje nie powinien mieć sobie nic do zarzucenia

beznickowa 

Wysłany: 10 Wrzesień 2013, 23:30   

Mi do trzydziestki brakuje jeszcze kilku lat, ale ostatnio często nachodzą mnie niewesołe refleksje dotyczące mojego wieku. Większość rówieśników jest już o krok do przodu z życiem, w wielu aspektach. Ja kilka ostatnich lat zmarnowałam, teraz ruszam powoli do przodu, ale i tak mam wrażenie, że czas przecieka mi przez palce.
A jeśli chodzi o nieśmiałość? Myślę, że z wiekiem się ją oswaja - mi przynajmniej mniej ciąży, nie analizuję już tak bardzo swojego zachowania, nie zadręczam się. O tyle jest łatwiej.

czassum 

Wysłany: 11 Wrzesień 2013, 09:00   

Może już być tylko lepiej.

Kate-K 

Wysłany: 11 Wrzesień 2013, 21:34   

Charon napisał/a:
trudności w znalezieniu pracy to nie jest wina naszej osobowości tylko głupiego systemu:) skoro ktoś ma chęci i próbuje nie powinien mieć sobie nic do zarzucenia

boszzzz.... tutaj to tylko widać wpadnie ze skrajności w skrajność
albo ktoś jest beznadziejny, nic mu się nie udaje i nikt go nie kocha, albo wszystko co złe to winna innych/systemu bądź wróżki zębuszki

nie możecie wypośrodkować?

1gosia 

Wysłany: 13 Wrzesień 2013, 02:14   

Kate-K napisał/a:
Charon napisał/a:

boszzzz.... tutaj to tylko widać wpadnie ze skrajności w skrajność
albo ktoś jest beznadziejny, nic mu się nie udaje i nikt go nie kocha, albo wszystko co złe to winna innych/systemu bądź wróżki zębuszki

nie możecie wypośrodkować?

bywa, że ekstrema są prawdziweXD

Kate-K 

Wysłany: 13 Wrzesień 2013, 17:23   

bez przesady...

1gosia 

Wysłany: 13 Wrzesień 2013, 23:03   

Kate-K napisał/a:
bez przesady...

co więcej, może nie w tym przypadku, ale zdarza się, że ekstrema bywają urocze:)

Magdallena 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2 Październik 2013, 10:52   

Jestem mile zaskoczona, że jest tu sporo osób mniej więcej w moim wieku. Gdyby jeszcze znalazł się ktoś z moich okolic.... Niedawno zaczęłam uczęszczać na spotkania forumowe w Rzeszowie i niestety nie czuję się komfortowo z tym, że jestem tam najstarsza. A co do nieśmiałości, wszystko zależy od jej przyczyny. Na swoim przykładzie wiem, że sama sobie raczej nie poradzę. To wszystko jest zbyt zakorzenione w mnie. Bez pomocy jakiegoś specjalisty nie mam szans na wyjście z tego.

1gosia 

Wysłany: 2 Październik 2013, 15:15   

Magdallena napisał/a:
Jestem mile zaskoczona, że jest tu sporo osób mniej więcej w moim wieku. Gdyby jeszcze znalazł się ktoś z moich okolic.... Niedawno zaczęłam uczęszczać na spotkania forumowe w Rzeszowie i niestety nie czuję się komfortowo z tym, że jestem tam najstarsza. A co do nieśmiałości, wszystko zależy od jej przyczyny. Na swoim przykładzie wiem, że sama sobie raczej nie poradzę. To wszystko jest zbyt zakorzenione w mnie. Bez pomocy jakiegoś specjalisty nie mam szans na wyjście z tego.

a jeśli zawiedziesz się na specjaliście?:) musisz mieć ogromny dystans do tego co Ci mówią specjaliści. no i co najważniejsze musisz szukać siły w sobie.

Magdallena 

Wysłany: 2 Październik 2013, 21:37   

Ja już się zawiodłam za "specjalistach". Nie byłoby to dla mnie wielkie zaskoczenie, gdyby kolejna próba skończyła się tak samo.

1gosia 

Wysłany: 3 Październik 2013, 04:51   

Magdallena napisał/a:
Ja już się zawiodłam za "specjalistach". Nie byłoby to dla mnie wielkie zaskoczenie, gdyby kolejna próba skończyła się tak samo.

byłaś na poznawczo behawioralnej?

Magdallena 

Wysłany: 3 Październik 2013, 19:41   

Byłam...

1gosia 

Wysłany: 3 Październik 2013, 21:23   

o fajnie, priv:)

trucki 

Wysłany: 3 Październik 2013, 23:13   

Rety, kiedyś myślałem, że nieśmiałość to taka choroba wieku młodzieńczego, z której się po prostu wyrasta, a 30-letni nieśmiali wydawali mi się jakąś szokującą patologią, istnym absurdem :mrgreen: Teraz jednak mam parę latek więcej, za kilka miesięcy stuknie mi ćwierć wieku i widzę, że to samo z siebie nie przechodzi ;)

zalogowana 

Wysłany: 4 Październik 2013, 18:46   

Fajnie że taki wątek powstał co 20 letni jeszcze rokujący nieśmiali to nie to samo co 30 letnia nieśmiała patologia:) Może kiedyś zrobimy spotkanie nieśmiałe starych ludzi:) Ale coś mi się widzi że większość z nas nie wygląda na swój wiek to pewnie wina tego. że w środku targają nami dziecięce emocje , strach przed przejęciem odpowiedzialności za siebie, podejmowania decyzji mogłabym tak długo ale lepiej zamilknę:)

korneliusz 

Wysłany: 5 Październik 2013, 08:54   

To gdzie i kiedy to spotkanie patologii? :)

Odpowiedz do tematu