Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
medytacja, joga, czakry i takie tam
Autor Wiadomość
Wojtek Czakra 

Wysłany: 13 Czerwiec 2017, 09:50   

Obejrzałem sobie Twój wynik: to świetnie, że nie wyszła Ci żadna czakra nadaktywna :) bo nadaktywność oznacza pewne "zafiksowanie" się na danym obszarze mocy/emocji/wrażliwości. Także jeśli wynik pokazuje zrównoważone czakry, to super - natomiast z tego co widzę, Tobie wyszły dwie czakry słabe (czyli z kolei za mało aktywne) i na tych obszarach warto się skupić: czakra Intuicji i Podstawy.

Piotrq 

Wysłany: 13 Czerwiec 2017, 20:02   

http://testczakr.pl/ti/8eb32z7x
i jaki mój :P będzie ok :roll:

Wojtek Czakra 

Wysłany: 14 Czerwiec 2017, 08:30   

U Ciebie w wyniku widzę kilka słabych czakr, ale na Twoim miejscu skupiłbym się na Czakrze Serca - serducho w życiu najważniejsze :) A mówiąc poważnie: poprzez pracę nad czakrą Serca (miłość do ludzi, do świata, ale przede wszystkim do siebie samego) możesz otworzyć się na pozostałe czakry, serce pomoże Ci zharmonizować całość tego energetycznego "ekosystemu", czyli czakrosystemu :)

Bryan05 

Wysłany: 5 Sierpień 2017, 13:51   Re: medytacja, joga, czakry i takie tam

ktojestem napisał/a:
Ostatnio (czyt.pół roku temu) szukając alternatywnych metod leczenia depresji, trafiłam dzięki uprzejmości wujka google na stronę czakra7. Na stronie tej było napisane o jakiejś amerykańskiej pani, która borykała się na pewnym etapie swojego życia z bezrobociem, deprechą, myślami o samounicestwieniu i ogólną beznadzieją. Ale jej los nagle się odmienił o 90 czy tam 180 stopni dzięki poznaniu pewnych tajemnych duchowych technik, które już dziś może ci zdradzić za jedyne 69 zeta(cena promocyjna). Wykonalam darmowy test, który ujawnił że wszystkie moje czakry są do kitu i trzeba je uzdrowić zakupując oczywiście ten pakiet zawierający ćwiczenia, medytacje i afirmacje. Jakoże jestem zielona w temacie, zasięgnęłam wiedzy na pewnym ezoforum (nie mylić z eroforum), gdzie postraszono mnie, że jak będę się bawić w coś, o czym nie mam pojęcia, to mogę obudzić niechcący Węża Kundalini (podobno grozi to nawet śmiercią!). Potraktowalam poważnie to ostrzeżenie i już więcej nie myślałam o tym, obtenir crédit aż tu nagle, wchodzę sobie na maila (któreś tam fałszywe konto długo nieodwiedzane) a tam skrzynka zbombardowana 187 wiadomościami od portalu czakra7. I czego tam nie ma: samouczki, obrazeczki, afirmacje, medytacje, ebooki, video, normalnie szok! Przysłali mi to wszystko za darmo i obficie, tylko że ja nie wiem czy warto się w to pakować. Coś mi mówi że szkoda czasu i że to ściema dla ubogich, ale chcialam zasięgnąć opinii. Może są tu ludzie którzy mają jakieś doświadczenie z takimi technikami, może nawet im pomogło to w czymś, może medytują. Interesujecie się w ogóle takimi tematami?
Regularna praktyka medytacji jest jak najbardziej bezpieczna i pomaga się wyciszyć, wsłuchać w swoje ciało, odpocząć itd. Medytacja niczym w założeniu nie różni się od modlitwy. Modlitwa ma dokładnie ten sam cel co medytacja, właściwie można powiedzieć, że modlitwa to taki rodzaj medytacji. Także o to się nie martw.

Neptun 

Wysłany: 5 Sierpień 2017, 16:09   

Modlitwa to nie jest to samo co medytacja. W medytacji starasz się odrywać od umysłu i wszystkich myśli. Sztuką jest oderwać się od umysłu, który w początkach medytacji mówi coś w stylu "Nie odbieraj mi energii".W modlitwie zastanawiasz się co źle zrobiłeś itp. Modlitwe i medytacje łączy tylko wyciszenie i spokój.

paulinna 

Wysłany: 8 Sierpień 2017, 12:06   

Ja ostatnio zaprzyjaźniłam się z jogą.. Bardzo lubię zajęcia na które uczęszczam i swoje myślenie, które znacznie się po nich zmieniło.

Wojtek Czakra 

Wysłany: 20 Wrzesień 2017, 10:20   

Witajcie :) . Ja myślę, że medytacja i modlitwa mogą mieć w sumie sporo wspólnego - jedna i druga forma wyciszenia przybliża nas do poczucia harmonii, ponieważ stymuluje czakry... Oczywiście wiele na pewno zawsze zależy indywidualnie, zależnie od tego, w jaki sposób dana osoba medytuje czy modli się... Są modlitwy, które są np. wspólnym śpiewaniem mantr i zauważyłem że takie praktyki bardzo fajnie harmonizują czakry (dobrze to razem rezonuje) :)

Odpowiedz do tematu