Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Katowice. Spotkanie
Autor Wiadomość
rp891 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 15:39   Katowice. Spotkanie

Jako że tematy dotyczące spotkań Katowic ,wydają mi się dość chaotyczne, poza tym chciałbym stworzyć nową grupę "świeżych" osób ,które jeszcze nie mają swojej paczki i wciąż są samotne to zakładam ten nowy wątek (admina proszę o wyrozumiałość)

Osoby które byłyby zainteresowane spotkaniem w Katowicach niech piszą że chcą :P

Ryba 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 15:51   

Pomysł jest świetny, zwłaszcza po ostatnim 'rozłamie'. Stawiam, że ludki z Mikołowskiej grupy też będą za. :)
GO,GO,GO! Nie czekać, smarować posty! :569:
Wiem, to brzmi jakbym się wpieprzał, bo to dla nowych, więc...

---Adnotacja do 'Tworzenia paczek'---
Bez sensu jest tworzenie kolejnych grup. Później to zaczyna brzmieć, jakby się komuś zabraniało przychodzić*, przez co rodzą się anomalia. Nowe osoby zawszę się boją, nic tego nie zmieni. A słowa 'paczka osób' powodują wahania przez co odczuwamy brak sensu w przychodzeniu, czujemy się niepotrzebni.
Trzeba zmienić ten chaos w solidną fortecę.
Ja to ujmuję jako reaktywacje Katowickich spotkań i mam nadzieje, że idea odniesie sukces.
Pozdrawiam.

*
Zresztą mamy już grupę, która miała totalnie w 'dupie' nowe osoby.
Teraz słychać plotki o jakiejś potajemnej rekrutacji, poza forum. OMG.
Ostatnio zmieniony przez Ryba 19 Wrzesień 2013, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  

rp891 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 16:27   

Dlatego zależy mi na stworzeniu póki co "nowej grupy" gdzie jeszcze nikt się ze sobą nie zna.
Jeżeli coś z tego by się wykluło - jakaś paczka osób często się spotykających to nie będę bronił przychodzić też nowym osobom. Ale wiadomo że nowi mają najtrudniej zwłaszcza gdy nikogo nie znają.

A obecnie wszyscy byliby nowi :) taka jest moja idea.

Na takim spotkaniu wszyscy byliby równi nie byłoby liderów :D
Wszystko co robimy ustalalibyśmy między sobą itd.
Ale póki co widzę że mało zainteresowanych jest :(

Adik 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 16:28   

rp891 napisał/a:
(admina proszę o wyrozumiałość)
Nie wiem jak inni admini i moderatorzy, ale ja rozumiem ;) . Sam czasem myślę, że przydałoby się to u nas w Lublinie. I chyba Poznań też próbował iść tą drogą (ale nie znam efektów).

Ryba napisał/a:
Bez sensu jest tworzenie kolejnych grup, później to zaczyna brzmieć, jakby się komuś zabraniało przychodzić, przez co rodzą się anomalia.
Ja zazwyczaj zakładam, że jeśli ktoś chce stworzyć nową grupę (bo stara grupa się już za bardzo zgrała), to bez żadnych wzajemnych antagonizmów, a wręcz z wzajemnym przenikaniem się. Bo krótko mówiąc: co to komu szkodzi? :)

Nie ma co ukrywać: z jednej strony osoby długo spotykające się ze sobą zaczynają tworzyć własną paczkę (to jest naturalne i się temu nie zaradzi), ale z drugiej strony nowych osób chcących się spotykać nie brakuje. A z własnego doświadczenia (i pewnie kilka osób by się pod tym podpisało) wiem, że wielu nieśmiałym osobom ciężko jest wejść w grupę, która ma już własne tradycje. I to nie dlatego, że grupa "zabrania" tego nowym osobom, ale dlatego, że się po prostu w niej nie odnajdują. Dlatego nie jestem przeciw pomysłowi stworzenia nowej grupki świeżych użytkowników, a wręcz mogę być za.

rp891 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 16:31   

dokładnie :)

Ryba 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 16:44   

Nie zapomnijcie o fakcie, że Katowice nie mają aktualnie żadnej grupy.
Dlatego podoba mi się ten pomysł i myślę, że panowie z 'Mikołowa' równie chętnie mogli by wpadać do Katowic. I tutaj pojawia się taki 'problem' - Nie jesteśmy 'nowi' i mamy już grupę, ale nie spotykamy się w Kato. Osobiście chciałbym, aby wytworzyła się grupka osób, która spotykała by się w Katowicach. Taka normalna, nie to co kiedyś. Więc może zapytam tak w imieniu wszystkich osób z 'Mikołowa', czy możemy mieć swój udział w owym przedsięwzięciu? To da już jakąś liczbę potencjalnych chętnych. :)

Na ten moment milknę, wrzuciłem swoje myśli i podejście, jako "średnio-zaawansowany" w spotkaniach. Mam nadzieję, że wyraźnie widać co mam na myśli. :)
Życzę powodzenia.
Ostatnio zmieniony przez Ryba 19 Wrzesień 2013, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  

rp891 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 16:51   

Oczywiście że tak. Tylko że może nie na pierwszym spotkaniu aby nie przestraszyć tych nowych. - Zależy mi na tym żeby każdy nowy osobnik czuł się dobrze a nie "obok", podczas gdy kilkoro znajomych gada tylko między sobą a ci nowi tylko idą i milczą. Chodzi mi o to żeby każdy czuł się dość komfortowo a nie był pomijany nawet jeśli za dużo nie mówi bo jest nieśmiały.
Wśród zupełnie nowych osób gdzie nikt nikogo nie zna jest wtedy łatwiej bo każdy ma ten sam problem.

Póki co jest mały odzew, zobaczymy po czasie.

Ryba 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 16:58   

Mądrze prawisz, postawie Ci browara kiedyś, za podejście. :)
-Rybka zamknij się w końcu!
-No dobra.. dobra.

Powodzenia jeszcze raz.

rp891 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 16:59   

;)

heto1830 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 17:17   

Co prawda nie czuje potrzeby zeby jebnac jakies inteligentne przemowienie jak inni. Z mojej strony moge powiedziec ze jest to dobry pomysł, dołoze wszelkich staran zeby pomuc temu przedsiewzieciu, a w najgorszym przypadku nie bede utrudniał, Amen. :E

rp891 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 17:21   

: ))
Miło że napisałeś heto.
Jak odezwie się więcej osób to zaczniemy ustalać szczegóły spotkania, ale myśle że przydałoby się jeszcze z co najmniej 2-3 osoby aby zacząć coś planować na poważnie

Nika 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 17:31   

rp891 napisał/a:
: ))
myśle że przydałoby się jeszcze z co najmniej 2-3 osoby aby zacząć coś planować na poważnie

Wtedy będzie Was 4-5 (5-6 jeśli liczyć też Rybę) a to już tłum jeśli chodzi o spotkania z forum. Oczywiście szczerze kibicuję żeby zebrało się tyle nowych osób ale może to być problematyczne biorąc pod uwagę że taka ilość osób to już sporo na spotkaniach "starszych" ludzi z forum.

rp891 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 17:34   

jak na razie ja, ryba, heto to 3 osoby :P

chyba że mogę też uwzględnić ciebie? :)

Nika 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 17:41   

Zaraz, zaraz ale przecież pierwsze spotkanie miało być dla świeżynek a ja tu na forum niedługo emerytury się doczekam :P . Ja nigdy się nie zapowiadam, że będę bo nigdy do końca nie wiem czy dam radę się zjawić ale pewnie prędzej czy później na którymś zlocie się spotkamy ;) .

rp891 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 17:45   

nie chodzi o "świeżynki forumowe" :P mogą być też "forumowi emeryci" ale przede wszystkim jak pisałem chodzi mi o zorganizowanie w jak najbardziej szczęśliwą grupę, ludzi którzy narzekają na brak kontaktów z innym ludźmi, samotnych, nieśmiałych itd.

Może przyjść każdy byleby nie przyszła cała grupa znajomych - bo wtedy robią się tzw. "obozy", tamci gadają tylko ze sobą itd a tego chciałbym uniknąć. Chodzi o pełną integrację osób nowych - nieśmiałych

heto1830 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 18:01   

Ha ha ha a co tak malutko tych starszych :evil2:

bindi 
nudziara

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 18:18   

Jeśli faktycznie będą to spotkania bez bzdurnej selekcji, gdzie każdy będzie czuł się mile widziany to w pełni popieram tę inicjatywę, gdyż na starych użytkowników forum, tzw. "elitę" już nie ma co liczyć.

rp891 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 18:25   

Nie wiem o co chodzi z tą "elitą" ale już drugi raz o nich słyszę.
Tak jak mówie zorganizowane grupki trzymające się razem nie będą mile widziane,
natomiast jednostki chcące zawrzeć nowe znajomości jak najbardziej :))
Ja też będę nowy, czuje się dość samotnie i chciałbym poznać nowych ludzi, dlatego chcę zorganizować to spotkanie :)

Ryba 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 19:48   

Ej, ej, ej.
1.Elity już nie ma i chyba nikt ich nie chce.
2.Przypominasz ciągle o tym, że grupy mają nie przychodzić co już zaczyna brzmieć strasznie selektywnie.
*Ja nie widze nic zlego w tym gdybysmy przyszli wszyscy, tak czy siak 'Katowicka grupa' nie istnieje.
3.Uwierz mi, że paro osobowa grupa też może chcieć zawrzeć nowe znajomości, nie tylko jednostka.
4.Nie musisz czuć się samotnie przychodząc na spotkanie. Ja za pierwszym razem spotkałem się godzinę wcześniej z Rafałem i przyszliśmy razem.

Klaas 

Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 22:54   

Na moje zaangażowanie również możecie liczyć. Co prawda po raz kolejny trochę straciłem zapał do spotkań, ale być może na powrót go odzyskam jeśli ta reaktywacja rzeczywiście się powiedzie. Obyśmy się tylko nie przeliczyli i zbyt duża ilość osób na tym spotkaniu nie storpedowała naszych chęci :p

matik90 

Wysłany: 21 Wrzesień 2013, 13:09   

I na mnie też możecie liczyć

MusicMaster123 

Wysłany: 21 Wrzesień 2013, 14:30   

Witam, jestem nowy na forum. Jestem zainteresowany takimi spotkaniami dla nieśmiałych, ale nie wiem czy zostanę zaakceptowany z racji mojego raczej młodego wieku ;)

heto1830 

Wysłany: 21 Wrzesień 2013, 17:14   

To zalezy co i ile tego postawiszz, :E

Ryba 

Wysłany: 21 Wrzesień 2013, 17:26   

MusicMaster123 napisał/a:
ale nie wiem czy zostanę zaakceptowany

Zostałeś zaakceptowany.

Nika 

Wysłany: 21 Wrzesień 2013, 18:08   

heto1830, nie strasz nowego kolegi.

MusicMaster123, nic nikomu nie musisz stawiać ;) , zapraszamy na spotkanie jak już jakieś będzie zorganizowane :)

Odpowiedz do tematu