Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie lubicie dziewczyny ?
Autor Wiadomość
blackened 

Wysłany: 27 Luty 2016, 23:56   

Kain napisał/a:
Tez mysle ze przyjazn jest fundamentem kazdego trwalego zwiazku... budowanie zwiazku na pozadaniu, na marzeniach i nadziejach pokladanych w Drugim, to budowanie domu na piasku...

Z drugiej stronie pozadanie moze byc czyms co spowoduje wzajemne zainteresowanie, ktore przerodzi sie w przyjazn, czyli docelowo byc moze w milosc. Kazda szansa jest dobra.

Kain 

Wysłany: 28 Luty 2016, 00:14   

Mysle ze moze tak byc - ale jesli tak sie nie stanie to jest to poxzatkiem konca zwiazku, bo sila pozadania jest sila marzenia - a zaden czlowiek nigdy ne dorowna naszemu marzeni - bo jest realny z krwi i kosci. To jest jedno z wyzwan dojrzalej relacji: puscic marzenia i otworzyc sie na drugiego czlowieka takim jakim on jest.

blackened 

Wysłany: 28 Luty 2016, 01:15   

Kain napisał/a:
Mysle ze moze tak byc - ale jesli tak sie nie stanie to jest to poxzatkiem konca zwiazku, bo sila pozadania jest sila marzenia - a zaden czlowiek nigdy ne dorowna naszemu marzeni - bo jest realny z krwi i kosci. To jest jedno z wyzwan dojrzalej relacji: puscic marzenia i otworzyc sie na drugiego czlowieka takim jakim on jest.

To o czym piszesz to jest inny problem, ale istotny. Niebezpieczne jest nadmierne IDEALIZOWANIE z natury niedoskonałych ludzi oraz brak akceptacji tego jakimi są TU I TERAZ: wymuszanie by ludzie po prostu zmieniali się na nasze zawołanie zwyczajnie nie działa. Dotyczy to wszelkich relacji nie tylko przyjaźni i miłości. Powinniśmy tak selekcjonować znajomych, abyśmy akceptowali ich takmi jakimi są w tej chwili, jednocześnie jeśli z naszej przyczyny zaczną się zmieniać na lepsze to tylko się cieszyć: ale możemy stymulować zmiany, wymuszanie czegokolwiek jedynie może zburzyć relacje.
Sam mam po części pewnego rodzaju lęk, że przez nadmierne idealizowanie mojej osoby mogę po prostu rozczarować / zawieść / nie spełnić oczekiwań. I zostanę odrzucony w momencie, gdy już będę zaangażowany na maksa.

Pablo89 

Wysłany: 28 Luty 2016, 11:28   

Ladyrobin napisał/a:

Jak już mówiłam: Najczęściej trafia się na jeden typ kobiet/mężczyzn. Też widzę i słyszę o facetach, którzy zdradzają, źle traktują kobiety itp., po prostu wiem, że nie wszyscy tacy są, znam przynajmniej dwóch, którzy odbiegają od takiego schematu. Pewnie znalazłabym ich więcej, gdybym pomyślała. Być może jeśli się myśli, że kobiety takie są, widzi się tylko takie?

To ciesze się, że możesz powiedzieć:"nie wszyscy faceci tacy są". Ja empirycznie nie mogę tego powiedzieć o kobietach chociaż bym bardzo chciał. Mało tego znam 2 kobiety(zamezne), które twierdzą mniej więcej to samo co ja tzn. wedlug nich praktycznie wszystkie znajome, czy kolezanki z pracy oszukują, bawią się facetami i zależy im głównie na tym, żeby wyciągnąć od nich jak najwięcej kasy. TAK POWIEDZIALY KOBIETY, NIE JA.
blackened napisał/a:

I zostanę odrzucony w momencie, gdy już będę zaangażowany na maksa.

Smutne jest to, że nie wolno się w związku angażować na maksa dla własnego zdrowia psychicznego, bo taka kobieta jedna z drugą co innego mówi, co innego myśli, a co innego jeszcze robi. Jednego dnia jest w stanie powiedzieć Ci, że Cie kocha, a drugiego bez podania konkretnego powodu powie cos w stylu "to nie to" i każe Ci spadac.

ZERO odpowiedzialnosci za SWOJE slowa, obietnice - zero honoru (czego ja wymagam...). Jak juz to ktoś kiedys powiedzial "naczynie interesownej podłosci".

blackened 

Wysłany: 28 Luty 2016, 12:28   

Pablo89 napisał/a:
To ciesze się, że możesz powiedzieć:"nie wszyscy faceci tacy są". Ja empirycznie nie mogę tego powiedzieć o kobietach chociaż bym bardzo chciał. Mało tego znam 2 kobiety(zamezne), które twierdzą mniej więcej to samo co ja tzn. wedlug nich praktycznie wszystkie znajome, czy kolezanki z pracy oszukują, bawią się facetami i zależy im głównie na tym, żeby wyciągnąć od nich jak najwięcej kasy. TAK POWIEDZIALY KOBIETY, NIE JA.

Swiat jest biologicznie dosc prosty. Wielu facetom zalezy, aby poruchac bez zobowiazan (przedluzanie gatunku, podstawowe instynkty), a kobietom na dostep do zasobow, glownie kasy w zamian za seks, w pozniejszym wieku zasoby, aby mogly spokojnie zachodzic w ciaze i zajmowac sie dziecmi (nie ma w tym nic zlego, oczywiscie nie kazda tak mysli coraz popularniejsze jest tez parcie na kariere i to tez jest w porzadku). Nie nalezy z tego powodu sie przejmowac. Wielu osobom takie zycie odpowiada i nalezy to uszanowac. Skoro ludzie chca sie traktowac przedmiotowo to ich sprawa, jesli sie na to godza.

Mimo to wierze, ze jest mozliwe budowanie prawdziwych trwalych, relacji. Aby bylo to mozliwe:
- potrzebne sa wspolne cele i wartosci (bez tego bedzie to pewnie jedynie wzajemna wymiana dobr za przyjemnosci)
- akceptacja partneta bez warunkowo w momencie poznania: czy granice tolerancji nie zostaly przekroczone, jesli ktos zmienia sie na lepsze dzieki nam to super, ale jak juz pisalem wymuszanie czegokolwiek to droga do nikad. Jesli nie akceptujemy to po prostu ta osoba nie jest parnerka, naturalna selekcja.
- swiadomosc, ze przede wszystkim nie wolno nikogo ranic, nawet jesli jestesmy skazani na powierzchowne relacje (czasem niestety nie ma wyjscia, jak juz pisalem przyjaciol na swiecie ma sie bardzo niewielu)
- swiadomosc, ze nie kazda relacja to milosc, a proby poszukiwania zmuszaja nas do rozstan w taki sposb, ze czasem trzeba ryzykowac, idealy nie istnieja i prowadza do nikad
- trzeba zaakceptowac wady placi przeciwnej i nie mowic o tym i trzeba raczej pogodzic sie z tym, ze ludzie nie sa zwierzetami monogamicznymi (osobiscie ja jestem, ale jestem raczej wyjatkiem)
- nigdy nie idealizowac, cieszyc sie towarzystwem wspanialych, niedoskonalych ludzi
- bez wzgledu na okolicznosci starac zawsze cieszzyc sie zyciem

ZnikającyPkt91 

Wysłany: 28 Luty 2016, 18:02   

Cytat:
Jakie lubicie dziewczyny wygadane i przebojowe czy niewygadane.

W zasadzie jest mi to obojętne, byle nie były to kobiety, które w jakiś sposób są nie do zniesienia przeze mnie oraz żeby potrafiły znieść mój charakter. Trzeba od razu zaznaczyć, że nie szczególnie lubię i ze szczególną niechęcią (przymuszam się wręcz) przebywam na imprezach towarzyskich z wieloma osobami, które są mi znane, ponieważ nie odnajduję się dobrze w takich sytuacjach i nieszczególnie o to dbam, by to zmienić. Wolę już być w miejscu z zupełnie nieznanymi mi osobami albo w mniejszym gronie. Piszę o tym dlatego, że jeśli dziewczyna takie sytuacje lubi, to jest rzeczą naturalną, że raczej nie przypadniemy sobie do gustu.

A, tak już odpowiadając stricte na pytanie, to lubię dziewczyny podobne do mnie, ale podobne w sensie - inne (trudno opisać o co tu chodzi :547: , więc mniejsza). Mogą to być osoby spokojne , ale mające coś w sobie, lub postrzelone. Ogólnie dla mnie takie pytanie jest bardzo trudne do odpowiedzenia, ponieważ po mimo tego wszystkiego, dochodzą jeszcze kwestie naturalne jak pociąg fizyczny i temperament. Niestety ten u mnie jest wysoki i trochę nie mogę pogodzić z pewnym romantyzmem oraz wrażliwością, która niewątpliwie we mnie siedzi. Cenię sobie osoby z "duszą na ramieniu", wagabundów, marzycieli i t d. Możliwe, że mocno wpisuje się to również w moją naturę. No i w pewnym momencie do głosu dochodzą te sprzeczności pomiędzy sacrum i profanum. Po pierwsze niezmiernie trudno jest znaleźć obie połówki tego jabłka, a po drugie miłość platoniczna, czyli w swojej podstawie wolna od seksu i temperament :E

Gagarin12 

Wysłany: 9 Marzec 2016, 13:29   

Witam :)

Dla mnie dziewczyna musi być dopasowana do zainteresowaniami, nie być zazdrosna i władcza bo tego nienawidze :)
Jestem osobą szczupłą więc szukam też szczupłej dziewczyny bo wygląd też sie liczy.
A ten kto powie ze sie nie liczy to jest po prostu hipokrytą :)

Pozdrawiam Jakub. :)

Karen 

Wysłany: 9 Marzec 2016, 16:08   

Gagarin12 napisał/a:
Jestem osobą szczupłą więc szukam też szczupłej dziewczyny
a jak przytyjesz, to będziesz szukał grubszej?

MissSunshine 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 9 Marzec 2016, 16:27   

Karen napisał/a:
a jak przytyjesz, to będziesz szukał grubszej?

To się utuczy : D

nutella 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 9 Marzec 2016, 18:38   

ZnikającyPkt91 napisał/a:
postrzelone.

to by bolało

Platinum 

Wysłany: 14 Maj 2016, 13:01   

Gagarin12 napisał/a:
bo wygląd też sie liczy

Liczy sie i to bardzo. Wlasciwie to liczy sie tylko wyglad i ewentualnie kasa, zwlaszcza gdy ktos nie szuka stalych zwiazkow. Ja niestety nie jestem dosc przystojny, nie mowiac juz o charakterze, wiec nie moge sobie poki co pozwolic na barwne zycie towarzyskie. Prawda jest taka, ze jezeli wyglada sie nienajlepiej, to nie ma co liczyc na poderwanie fajnej laski. Natomiast gdy jest sie przystojnym, jest sie wowczas rowniez pewnym siebie, a to pociaga za soba lepszy charakter. Dla tych, ktorzy nie sa zbyt urodziwi, pozostaja zabiegi kosmetyczne, plastyczne, silownia itp.

Kobiety maja nieco latwiej, bo nie jest dla nich wiekszym problemem puszczac sie, gdy chca miec urozmaicone zycie seksualne. Facet zeby zaliczl laski bez problemow, musi za to byc naprawde przystojny. Dlatego tez mezczyzna, gdy ma branie, budzi ogolny podziw i szacunek, natomiast puszczalska dziewczyna uwazana jest za szmate. Ot cala prawda.

Dahmer213 

Wysłany: 14 Maj 2016, 13:11   

z tą siłownią to różnie bywa. Ja zauważyłem, że odkąd znacznie zwiększyłem masę mięśniową moje powodzenie u płci przeciwnej bardzo zmalało, mimo że nie jestem nadmiernie umięśniony, to zdecydowanie większe powodzenie u kobiet mialem, gdy bylem szczupły, zwłaszcza u tych bardziej wartościowościowych kobiet.

alkohol to zło 

Wysłany: 15 Maj 2016, 02:55   

Cytat:
mimo że nie jestem nadmiernie umięśniony

Nie wydaje mi sie zeby ktos na forum byl nawet w polowie taki umiesniony jak Ty :P

bindi 
nudziara

Wysłany: 15 Maj 2016, 13:14   

Platinum napisał/a:

Kobiety maja nieco latwiej, bo nie jest dla nich wiekszym problemem puszczac sie, gdy chca miec urozmaicone zycie seksualne. Facet zeby zaliczl laski bez problemow, musi za to byc naprawde przystojny. Dlatego tez mezczyzna, gdy ma branie, budzi ogolny podziw i szacunek, natomiast puszczalska dziewczyna uwazana jest za szmate. Ot cala prawda.

Prawda jest jak dupa, każdy ma swoją. Dla mnie osobiście faceci skaczący z kwiatka na kwiatek też zwyczajnie się puszczają i są tyle warci, co w/w niewiasty.
Brzydsi panowie mają szansę na znalezienie "fajnej laski", sęk tkwi w charakterze, bo wbrew pozorom wcale nie trzeba być pewnym siebie, by posiadać wspaniały charakter. Zauważyłam, że tylko faceci o beznadziejnej osobowości mówią, że nie da się znaleźć wartościowej kobiety. A potem jęczą w necie że lecimy tylko na kasę i wygląd.

Iron 

Wysłany: 15 Maj 2016, 13:24   

Cytat:
Zauważyłam, że tylko faceci o beznadziejnej osobowości mówią, że nie da się znaleźć wartościowej kobiety. A potem jęczą w necie że lecimy tylko na kasę i wygląd.

+1 Dokładnie.Na tym forum jest to aż zanadto uwidocznione.

kociarz 

Wysłany: 15 Maj 2016, 20:00   

bindi napisał/a:
Brzydsi panowie mają szansę na znalezienie "fajnej laski", sęk tkwi w charakterze, bo wbrew pozorom wcale nie trzeba być pewnym siebie, by posiadać wspaniały charakter.

A jak taki brzydki i niepewny siebie pan przekona "fajną laskę" by poświęciła mu ilość czasu odpowiednią do poznania jego wspaniałego charakteru? :>

terefere 
Andrzej

Wysłany: 15 Maj 2016, 20:04   

Brzydki i niepewny pan szuka w - za przeproszeniem - drugim sorcie. Trzeba znać swoje miejsce w szyku. Widziałeś kiedyś brzydkiego i nijakiego z fajną laską, lub na odwrót?
Nie masz pieniędzy na BMW, to jeździsz Polonezem.

kociarz 

Wysłany: 15 Maj 2016, 20:26   

terefere napisał/a:
Brzydki i niepewny pan szuka w - za przeproszeniem - drugim sorcie. Trzeba znać swoje miejsce w szyku. Widziałeś kiedyś brzydkiego i nijakiego z fajną laską, lub na odwrót?

W sumie - tak, widziałem, przy czym nie są to pary które poznały się w pubie, klubie czy na tinderze :evil2: . Pary które poznały się w swoim otoczeniu są znacznie gorzej dopasowane. Generalnie tragedią jest właśnie kombinacja brzydoty, nieśmiałości i życia w "monopłciowym" środowisku :) .

Platinum 

Wysłany: 15 Maj 2016, 23:35   

bindi napisał/a:
...nie da się znaleźć wartościowej kobiety

Ale nie kazdy facet szuka stalego zwiazku. Niektorzy po prostu chca sobie por***ac.

bindi 
nudziara

Wysłany: 16 Maj 2016, 08:38   

Rozumiem, że mówisz o sobie. Muszę cię zmartwić, tu raczej nie znajdziesz chętnych.

Szawel 

Wysłany: 27 Maj 2016, 11:44   

Lubie pijane dziewczyny :evil2:

Nietzsche 

Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 13:47   

Inteligentne, mądre, bystre. Uważam jednak, że może to też zależeć od doświadczeń. Ja zdobyłem je dzięki jednej dziewczynie więc mój światopogląd w tej kwestii może się jeszcze kształtować. Chodzi mi o to, że im głębsza relacja, tym więcej można cech wypisać w temacie.

Tomek13 

Wysłany: 25 Sierpień 2018, 04:05   

Ja lubie kobiety inteligentne,wrażliwe i skromne...Uroda może nie ma az takiego znaczenia,ale mowiac połżartem,,baby z wąsem bym nie ogarnął,,.Czasami mamy też wygorowane wymagania,nie należy z tym przesadzać i czasami tez spojrzeć krytycznie na siebie,co ja mam do zaoferowania w przyszłym związku...

LadyJ 

Wysłany: 27 Sierpień 2018, 11:51   

Jaki jest sens istnienia tego tematu?

Tomek13 

Wysłany: 27 Sierpień 2018, 18:23   

W sumie słuszna uwaga...

Odpowiedz do tematu