Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w grupie (psychoterapia)?
Autor Wiadomość
Niewidoczny 

Wysłany: 27 Październik 2013, 12:03   Pomoc w grupie (psychoterapia)?

Witam. Mam okropne problemy ze sobą ostatnio, które wiążą się z m.in:

- zaburzeniem kontaktów interpersonalnych,
- jakimś wewnętrznym hamulcem w podejmowaniu nowych wyzwań (pracy, szkoły),
- braku celu/ów życiowych,
- braku motywacji
- nieokreśleniu własnych zalet i atutów,
- sam nie potrafię wymyślić co mam zrobić - naciski i psychiczne naciski ze strony osób bliskich

Jestem w trakcie studiów (drugich już) i nie chce tego studiować (ze względu na brak zainteresowania tematem oraz zupełnym brakiem kompetencji związanych ze studiami), ale nie wiem czy to rzucić, bo nie mam co robić w życiu, po prostu. Wiem, że ktoś zapyta dlaczego to studiujesz? Patrz punkt: "sam nie potrafię wymyślić co mam zrobić - naciski i psychiczne naciski ze strony osób bliskich" poza tym nie udało mi się coś innego niezwiązanego ze studiami.

Bardzo chciałbym też wstąpić do jakiejś organizacji i tam działać ale nie wiem gdzie.

Proszę wszystkich, którzy mają wiedzę na temat jakiejś grupy/psychoterapeuty (ale nie NFZ jakieś stowarzyszenie itd) ze śląska by dały jakiś cynk bo jestem uziemiony, a nie tylko nie wiem co robić ale za niedługo będę uziemiony na rynku pracy.

Niewidoczny 

Wysłany: 28 Październik 2013, 15:46   

Nikt nic? Nikt z Was w żadnej grupie/stowarzyszeniu/organizacji nie działa? Nikt nie chodzi na śląsku i nic nie poleca z psychoterapii?

1gosia 

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 28 Październik 2013, 17:34   

http://www.psychoterapia-...forum/index.php

może tam zapytaj, co do organizacji to moze chór akademicki, będziesz miał z tego stypendium, wyjazdy za free i poznasz ładne dziewczyny:)

Niewidoczny 

Wysłany: 29 Październik 2013, 12:39   

Dzięki za odpowiedź :) Coś trzeba pokombinować :E

ona88 

Wysłany: 4 Listopad 2013, 20:47   

1gosia napisał/a:

co do organizacji to moze chór akademicki, będziesz miał z tego stypendium, wyjazdy za free i poznasz ładne dziewczyny:)

Popieram propozycję, chór to fajna sprawa, a na Uniwersytecie Ekonomicznym w Kato jest fajny chór i ostatnio rzeczywiście doszło do niego wiele sympatycznych dziewczyn

szinuja1 

Wysłany: 4 Listopad 2013, 21:59   

Taki maly szczegol ale czy zeby byc w chorze nie potrzeba przypadkiem najpierw miec ladny glos i wokal? ;)

isabella 

Wysłany: 13 Kwiecień 2015, 10:57   

Z tego, co piszesz to sytuacja rzeczywiście niezbyt ciekawa. Ja w sumie miała ciut podobną, bo chociaż kierunek mnie interesował, to jednak już po pierwszym semestrze wiedziałam, że tak naprawdę lepiej by było, gdybym się przeniosła na dziennikarstwo. Nawet nie byłby to duży problem, bo różnice programowe niewielkie. Po prostu nie mogłam się zebrać. Podobnie było z seminarium, gdzie wiedziałam, że lepiej by było, gdybym poszła do kogoś innego, bo tam będzie mnie bardziej temat interesować, no ale nie zrobiłam tego. No i w efekcie studiów nie skończyłam, tylko zmarnowałam dwa lata. Teraz wiem, co było nie tak, bo chodzę na psychoterapię do Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk, ale to w Warszawie jest, a nie na Śląsku, więc póki co to raczej nie dla ciebie. A szkoda, bo tam są świetni specjaliści.
Myślę jednak, że jeśłi kierunek studiów jest aż tak niedobrany do ciebie, to nie powinieneś tam chodzić, tylko się na coś przenieść. Lepiej nadrobić różnice programowe niż marnować czas na niewiadomo co.

vir egregius 

Wysłany: 25 Wrzesień 2016, 21:01   

isabella napisał/a:
Teraz wiem, co było nie tak, bo chodzę na psychoterapię do Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk

Podejrzewam, że isabella chodzi na psychoterapię do Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk jako Izabela Kielczyk ; ) a nie jako biedna studencina.

Ogólnie rzecz biorąc mogę powiedzieć, że miałam w swoim życiu do czynienia z kilkoma psychologami i muszę powiedzieć, że większość miała problemy swojego pacjenta w dupie. Zwłaszcza widoczne to było na terapii indywidualnej - na grupowej myślę, że grupa by się zorientowała dosyć szybko, że ich terapeuta przysypia na sesjach.

Natomiast zdarzyło mi się na terapii indywidualnej natrafić na Psycholog, która regularnie przysypiała. Nie pamiętała, co przed chwilą powiedziałam, mówiła coś od rzeczy, myliła moje problemy z problemami innych pacjentów. Kazała mi rysować rodzinne diagramy, a potem wszyscy ci członkowie co ich na diagramach rysowałam, jej się mylili. Jak sobie to przypominam, to do dzisiaj ciarki mnie przechodzą. Prawda jest taka, że większość psychologów ma na celu zedrzeć z "pacjenta", czy osoby potrzebującej pomocy jak najwięcej kasy jak najmniej się przy tym wysilając.

Dodatkowo, poznana koleżanka, która skończyła psychologię i teraz pracuje w jakiejś korporacji, zdradziła mi, że ci psycholodzy, którzy pracują w państwowych przychodniach, dorabiają sobie w ten sposób po godzinach z tymi "niedorozwojami".

Wiem, że może się wydawać, to co napisałam, słowami osoby zgorzkniałej, ale niestety takie mam doświadczenia. A jak sobie weszłam na stronę tej Izabeli Kielczyk w zakładkę "kadry" i zobaczyłam wlepiony w siebie (pewnie celowy zamysł fotografa) z poszczególnych zdjęć mętny wzrok tych wszystkich wymalowanych i zapewne wyperfumowanych paniusi, to mi się niedobrze zrobiło :571:

Odpowiedz do tematu