Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Batkocz
11 Styczeń 2014, 21:39
Czy studiując da się znaleźć trochę wolnego czasu na podróże
Autor Wiadomość
Aleksandra93 

Wysłany: 8 Styczeń 2014, 18:21   Czy studiując da się znaleźć trochę wolnego czasu na podróże

McSmiling12 w wątku Kto lubi podroże? napisał/a:
studiuję na północy Polski. Nie umiem usiedzieć w miejscu i lubię aktywnie spędzać wolny czas: podróżować, chodzić po górach, odkrywać nowe krainy.

Cześć, na pewno Ty studiujesz? Jeszcze nie widziałam nikogo kto studiując chwalił się nadmiarem czasu wolnego.

dream_or_die 

Wysłany: 8 Styczeń 2014, 18:52   

Aleksandra93 napisał/a:
Cześć, na pewno Ty studiujesz? Jeszcze nie widziałam nikogo kto studiując chwalił się nadmiarem czasu wolnego.

Ej, przecież nikt na studiach nie siedzi non stop nad książkami ^^, tak się nawet nie da. Wystarczy odpowiednio zagospodarować czas i znajdzie się czas na wszystko, a na dalsze wyjazdy są dłuższe weekendy. Po co od razu ten wjazd na drugą osobę?

Aleksandra93 

Wysłany: 8 Styczeń 2014, 19:45   

dream_or_die napisał/a:
Ej, przecież nikt na studiach nie siedzi non stop nad książkami ^^

Masz rację, tacy nie kończą studia lub je kończą za czyjąś pomocą.

dream_or_die napisał/a:
Wystarczy odpowiednio zagospodarować czas i znajdzie się czas na wszystko, a na dalsze wyjazdy są dłuższe weekendy.

Chodzenie po górach, odkrywać nowe krainy, to na trzeźwy łeb trzeba mieć bardzo dużo czasu wolnego, aż za dużo. Studiuję, umiem organizować swój czas wolny, ale nie mam czasu na wyjeżdżanie gdzieś ani chęci bo na uczelni bywam nie raz do wieczora, nauki jest sporo i muszę się tego wszystkiego nauczyć. Wszyscy którzy studiują, jedynie mają więcej czasu latem, chociaż też nie wiadomo jak bardzo skoro normalnie każdy sobie dorabia. Zaocznie też nie ma za dużo czasu bo normalnie każdy pracuje a nie jest uzależniony od kieszeni rodziców i nauki też jest sporo.

dream_or_die napisał/a:
Po co od razu ten wjazd na drugą osobę?

Bo tutaj to co jeden mówi, że studiuje gdy tak naprawdę siedzi całymi dniami w domu i obija się.

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 8 Styczeń 2014, 20:07   

Zgaduję, że sama studiujesz, a jednak masz czas, aby pisać posty. I zamiast tego parogodzinnego siedzenia w domu można się gdzieś wybrać. I tak jest to wyjazd na drugą osobę. Studia - studiami, praca - pracą, ale człowiek, który nie jest 'holokiem' wie, że trzeba żyć - czyt. znaleźć czas na swoje zainteresowania, które są inne od pracy/ kierunku jaki się studiuję. I...
Po pierwsze - sam studiuję, może i niszowy kierunek, może i to dlatego, że pierwszy rok. Ale mam wystarczająco czasu, by sobie gdzieś pojechać raz na jakiś czas i wyrobić się z materiałem.
Po drugie - z obserwacji wiem, że większość studioholików (mam namyśli tych co są na każdym wykładzie, cały czas zakuwają) nie zdaję większości egzaminów - ot taka ironia losu. Jest pewna różnica między pasją, a uzależnieniem.
Po trzecie - pewnie pomyślisz, co to za nauka, co to za durny kierunek. I tutaj pojawia się przykład mojego znajomego, który mimo tego, iż studiował medycynę - znalazł czas na weekendowe granie w lola, oraz na dziewczynę.
Tak, więc - skończ wymyślać. Inteligentny człowiek, czy to pracujący, czy studiujący - zawsze znajdzie czas, żeby jakoś się zrelaksować, oderwać od otaczającej rzeczywistości. Wiadomo - życie jest ciężkie, i zawsze kopie nas w zad. Ale prawda jest taka, że z własnej winy kończą źle Ci - którzy nie potrafili w własnym życiu nie potrafi odnaleźć balansu - między rozrywką, a pracą.
Meritum - przykro mi, bo jak wnioskuje nie radzisz sobie na uczelni, ale nie wyzywaj innych studentów, dlatego, że Tobie się nie powodzi.

Aleksandra93 

Wysłany: 8 Styczeń 2014, 20:17   

Reynevan napisał/a:
Zgaduję, że sama studiujesz, a jednak masz czas

No cholernie dużo czasu, zobacz z jaką częstotliwością piszę.

Reynevan napisał/a:
I zamiast tego parogodzinnego siedzenia w domu można się gdzieś wybrać.

Do kina da się, ale nie na wyjazdy jak w góry. Gdy poszłam w góry kilka lat temu, to tam byłam cały dzień i na następne parę dni nie miałam ochoty nic robić.

Reynevan napisał/a:
że pierwszy rok.

Możliwe, też na pierwszym roku miałam więcej czasu.

Reynevan napisał/a:
z obserwacji wiem, że większość studioholików (mam namyśli tych co są na każdym wykładzie, cały czas zakuwają) nie zdaję większości egzaminów - ot taka ironia losu.

A ja mam odwrotne uczucie: tacy którzy ciągle balują i nie mają ochoty przyjść na wykłady obecnie nie są na drugim roku.

Reynevan napisał/a:
znalazł czas na weekendowe granie w lola, oraz na dziewczynę.

Zmieniasz temat, głównym tematem są podróże.

Reynevan napisał/a:
Meritum - przykro mi, bo jak wnioskuje nie radzisz sobie na uczelni, ale nie wyzywaj innych studentów, dlatego, że Tobie się nie powodzi.

Jak na razie należę do nielicznych studentów którzy są na drugim roku i mają wysokie oceny :].

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 8 Styczeń 2014, 20:28   

Aleksandra93 napisał/a:
Jak na razie należę do nielicznych studentów którzy są na drugim roku i mają wysokie oceny :].

+ do takich, którzy wyżywają się emocjonalnie na innych. :)

Aleksandra93 

Wysłany: 8 Styczeń 2014, 20:29   

Reynevan napisał/a:
+ do takich, którzy wyżywają się emocjonalnie na innych. :)

Tak, gdy widzę obijaków.

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 8 Styczeń 2014, 20:35   

Aleksandra93 napisał/a:
Tak, gdy widzę obijaków.

:suicide:

Repek 

Wysłany: 8 Styczeń 2014, 21:01   

Też zależy na jakiej Uczelni się studiuje. Różne wymagania...

smutno 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 8 Styczeń 2014, 21:37   

Aleksandra93 napisał/a:
Do kina da się, ale nie na wyjazdy jak w góry. Gdy poszłam w góry kilka lat temu, to tam byłam cały dzień i na następne parę dni nie miałam ochoty nic robić.

Słaba kondycja. Nie każdy taką ma.

Aleksandra93 

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 17:12   

Cytat:
Słaba kondycja. Nie każdy taką ma.

Wtedy kiedy byłam w górach to od paru lat skończyłam pływać a pływałam z 7-8 lat. Nie chodziłam po górach dla starszych osób czy dla delikatnych ludzi którzy nie chcą się zasapać ani się zapocić, poszłam tam gdzie droga jest cały czas pod górką, w lesie i jest zrobiona z kamieni i z nierównej ziemi.

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 17:16   

Aleksandra93 napisał/a:
Nie chodziłam po górach dla starszych osób czy dla delikatnych ludzi którzy nie chcą się zasapać ani się zapocić, poszłam tam gdzie droga jest cały czas pod górką, w lesie i jest zrobiona z kamieni i z nierównej ziemi

Ale z Ciebie hardkor.

dream_or_die 

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 20:28   

Reynevan napisał/a:
Aleksandra93 napisał/a:
Nie chodziłam po górach dla starszych osób czy dla delikatnych ludzi którzy nie chcą się zasapać ani się zapocić, poszłam tam gdzie droga jest cały czas pod górką, w lesie i jest zrobiona z kamieni i z nierównej ziemi

Ale z Ciebie hardkor.

Tej osoby nie przegadasz, ona ma wytłumaczenie na wszystko, ale kultury to by się mogła nauczyć (a nie jazdy po wszystkich jak zauważyłam już w jej wcześniejszych postach).

Ja, gdy jadę w góry to przez tydzień, dwa (zależy na ile jadę) non stop tak chodzę jak ty przez ten jeden dzień i wcale się tym nie chwalę, bo to dla mnie normalne.

Koniec tej bezsensownej dyskusji z mojej strony.

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 21:22   

Smutnym jest fakt, że na forum nieśmiałków wiele osób nie potrafi się obronić przez takim pociskiem osoby - chcąc nie chcąc strasznie egocentrycznej. I przyjmuję te głupie argumenty jako jakąś mądrość. To strasznie nie fair.

Bubbaloo 

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 21:32   

Obserwowałem to forum pewien czas przed rejestracją i pamiętam wpisy tej dziewczyny na forumowym czacie. Przyznała się że nie jest w ogóle nieśmiałą osobą. To po co się rejestrować, leczy kompleksy albo poprawia własną samoocenę wypisując takie posty?

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 21:40   

Bubbaloo napisał/a:
To po co się rejestrować, leczy kompleksy albo poprawia własną samoocenę wypisując takie posty?

Bo nie każdy wyszedł mentalnie z gimnazjum - tam każdy "silniejszy" bił "słabszych" aby się dowartościować. Chcąc nie chcąc, koleżanka mimo tego, iż jest strasznie żałosna/ śmieszna - daje swoim zachowaniem do myślenia, a to pozwala wyciągnąć jakieś wnioski - które mogą pozwolić nam nieśmiałym się dowartościować. :)

Iron 

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 21:46   

Bubbaloo napisał/a:
Przyznała się że nie jest w ogóle nieśmiałą osobą. To po co się rejestrować,

Tu akurat się nie zgodzę bo nigdzie nie ma napisane ,że muszą rejestrować sie tu tylko osoby nieśmiałe.Tutaj ludzie mają naprawę różne "schorzenia" natury psychicznej(nie tylko niesmiałość) a zarejestrować się może np. ktoś interesujący się tematem nieśmiałości lub też lubiący pomagać innym/dawać rady.

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 21:55   

Iron napisał/a:
Tu akurat się nie zgodzę bo nigdzie nie ma napisane ,że muszą rejestrować sie tu tylko osoby nieśmiałe.

Pominąłeś informacje, która kolega napisał po przecinku( czyt. nie to miał na myśli).

Aleksandra93 

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 21:56   

dream_or_die napisał/a:
Tej osoby nie przegadasz, ona ma wytłumaczenie na wszystko, ale kultury to by się mogła nauczyć (a nie jazdy po wszystkich jak zauważyłam już w jej wcześniejszych postach).

Więc mówić prawdę jest złe, kłamać jest dobre i użalać się wraz z innymi też jest dobre. Nad nikim nie jadę, jedynie gdy widzę że ktoś kłamie.

Reynevan napisał/a:
Smutnym jest fakt, że na forum nieśmiałków wiele osób nie potrafi się obronić przez takim pociskiem osoby

Byś się zdziwił jacy tutaj są ludzie. Poznałam ich mnóstwo i tylko chowają się za słowem "nieśmiałość". Banda fałszywych ludzi jak to już napisałam w moich postach którzy tylko szukają kogoś by zwrócić na siebie uwagę.

Jeżeli ktoś chciałby się zainteresować, to między moimi postami jest chęć pomocy innym, ale oczywiście nikt się nie zainteresuje bo lepiej jest kogoś atakować.

Reynevan napisał/a:
Bo nie każdy wyszedł mentalnie z gimnazjum - tam każdy "silniejszy" bił "słabszych" aby się dowartościować. Chcąc nie chcąc, koleżanka mimo tego, iż jest strasznie żałosna/ śmieszna - daje swoim zachowaniem do myślenia, a to pozwala wyciągnąć jakieś wnioski - które mogą pozwolić nam nieśmiałym się dowartościować. :)

Ach, nie ma to jak źle mówić o innych tylko dlatego, że ktoś jest niewygodny. Ktoś kto mówi prawdę jak sprawy stoją, jest zawsze źle widziany. Raczej sam jesteś śmieszny bo gadasz rzeczy które nie są realne a chciałbyś żeby nimi były.

Iron napisał/a:
Tu akurat się nie zgodzę bo nigdzie nie ma napisane ,że muszą rejestrować sie tu tylko osoby nieśmiałe.Tutaj ludzie mają naprawę różne "schorzenia" natury psychicznej(nie tylko niesmiałość) a zarejestrować się może np. ktoś interesujący się tematem nieśmiałości lub też lubiący pomagać innym/dawać rady.

Mądry gość :) .

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 22:00   

Aleksandra93 napisał/a:
Banda fałszywych ludzi jak to już napisałam w moich postach którzy tylko szukają kogoś by zwrócić na siebie uwagę.

I tutaj próbujemy Ci koleżanko uświadomić, że wrzucasz wszystkich do jednego worka - poznałaś kogoś fałszywego na forum - i myślisz, że reszta też taka jest.
Aleksandra93 napisał/a:
Ach, nie ma to jak źle mówić o innych tylko dlatego, że ktoś jest niewygodny. Ktoś kto mówi prawdę jak sprawy stoją, jest zawsze źle widziany

Orly? Właśnie udowodniłaś moją teorie chowając się za plecami osoby, która potencjalnie 'Cie broni'.
Nie rób sobie już więcej wstydu dziewczyno - nie jesteś taka fajna jak o sobie mówisz. Przykro mi - pogódź się z tym.
Ostatnio zmieniony przez Reynevan 9 Styczeń 2014, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  

Aleksandra93 

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 22:02   

Reynevan napisał/a:
I tutaj próbujemy Ci koleżanko uświadomić, że wrzucasz wszystkich do jednego worka - poznałaś kogoś fałszywego na forum - i myślisz, że reszta też taka jest.

Poznałam 29, więc wyrobiłam sobie opinię.

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 22:04   

Aleksandra93 napisał/a:
Poznałam 29, więc wyrobiłam sobie opinię.

A my wyrobiliśmy sobie o Tobie. Deal with it. ;)

Iron 

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 22:05   

Nie chce bronić Aleksandry93 - ciut się może zagalopowała ale uważam ,że ludzie mają różne spojrzenie na świat i koleżanka co potwierdziła w innych postach daje wg mnie dobre/prawdziwe rady a cóż ,ze czasami bolesne...
Ja tam lubię jej posty 8-) nie ma sie co obrażać :)

Aleksandra93 

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 22:06   

Reynevan napisał/a:
A my wyrobiliśmy sobie o Tobie.

Mów za siebie, to lepiej na tym wyjdziesz.

Osobiście mam głęboko gdzieś opinie ludzi którzy nie lubią zastanowić się nad tym co i kto pisze tylko dlatego, że coś w jednym zdaniu nie pasowało.

Iron napisał/a:
a cóż ,ze czasami bolesne...

Ale dające rezultaty bo człowiek czytając, zastanawia się i ma więcej chęci zmieniania czegoś w swoim życiu ;) .

Iron napisał/a:
Ja tam lubię jej posty 8-) nie ma sie co obrażać :)

Miłe słyszeć :D .
Ostatnio zmieniony przez Aleksandra93 9 Styczeń 2014, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 9 Styczeń 2014, 22:09   

Aleksandra93 napisał/a:
Osobiście mam głęboko gdzieś opinie ludzi którzy nie lubią zastanowić

Pamiętaj, że Ci ludzie też mają Cię głęboko gdzieś. :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi