Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Siatkóweczka!
Autor Wiadomość
Vanilla 

Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 16:51   Siatkóweczka!

Jestem jeszcze niestety za granicą, ale wracam już w tą sobote.
Przez to przegapie niestety jeden mecz na żywo, a 2 obejże jedynie przez telwizje/internet. Mówię tu oczywiście o meczach naszej reprezentacji w siatkówce męskiej na tegorocznym mundialu, który odbywa się w Polsce, we Wrocławiu między innymi. A więc jedyna gra polaków w naszym mieście, którą będę miała szanse zobaczyć na telebimie wśród innych kibiców, a tak ogląda się najlepiej, i to pod samą halą, to ten 7.09. No chyba że będziemy mieć tyle szczęścia, że po dotarciu do drugiego etapu, a wszystko na to wskazuje, wylosują znowu Wrocław.
W każdym razie pytanie jest takie, czy ktoś miałby ochote spotkać się w niedziele pod halą stulecia i pokibicować? No i później na inne mecze polaków oczywiście też zapraszam :)

Dahmer213 

Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 19:02   

a bedą tam miejsca siedzące?

Vanilla 

Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 19:59   

To szczere pytanie, czy ironia?
Raczej nie, bo pewnie duzo ludzi bedzie. Ale w sumie to nie wiem....

robertoss 

Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 22:28   

Vanilla napisał/a:
No chyba że będziemy mieć tyle szczęścia, że po dotarciu do drugiego etapu, a wszystko na to wskazuje, wylosują znowu Wrocław.

następne rundy grają na 100% w Łodzi, ewentualnie finały w Katowicach ;)

Vanilla 

Wysłany: 2 Wrzesień 2014, 10:21   

robertoss napisał/a:
Vanilla napisał/a:
No chyba że będziemy mieć tyle szczęścia, że po dotarciu do drugiego etapu, a wszystko na to wskazuje, wylosują znowu Wrocław.

następne rundy grają na 100% w Łodzi, ewentualnie finały w Katowicach ;)

A skąd niby to wiesz? Do poszczególnych miast będzie losowanie. Teraz nie wiadomo nawet które miejsce zajmą w swojej grupie.

robertoss 

Wysłany: 2 Wrzesień 2014, 20:25   

hmm tak twierdzi ticketpro, które organizuje sprzedaż biletów, więc raczej wiedzą, co piszą.
cyt.: Bez względu na zajętą lokatę po pierwszej rundzie rozgrywek, w przypadku awansu - w drugiej i trzeciej fazie reprezentacja Polski występować będzie w łódzkiej Atlas Arenie!
http://www.ticketpro.pl/j...IVB-MS2014.html

Matias 

Wysłany: 4 Wrzesień 2014, 07:07   

Nikt tak nie twierdzi, tak po prostu jest, Polacy grają mecze 2 i 3 fazy w Łodzi i jest to już ustalone, w tym przypadku żadnego losowania nie będzie. I całe szczęście, bo we Wrocławiu grać nie powinniśmy nawet w pierwszej fazie. To najmniejsza hala tych mistrzostw, do tego miasto nie wywiązało się z obietnicy jej powiększenia, jakby odbywały się tam kolejne mecze to byłby to jakiś kiepski żart.

Vanilla 

Wysłany: 4 Wrzesień 2014, 17:20   

A ja tam mam gdzies jakiej wielkosci ta hala. W Warszawie mielismy ponad 6 razy wiecej kibicow, czyli jak na siatkowke to naprawde wyjatkowo duzo, wiec nic sie nie stanie jak teraz bedzie mniej niz przecietna. Dla mnie wazne ze mam blisko, bo to w moim miescie i ze przy okazji jest reklamowane. Teraz jestem tylko wkurzona ze nawet tych meczy puki co ogladac nie moge bo polsacik je sobie zakodowal :evil:

Dlatego tymbardziej ide w ta niedziele pod iglice. Tylko pytanie: Z wami, czy bez was?

ElMapet 

Wysłany: 4 Wrzesień 2014, 18:01   

przecież hali stulecia nie powiększą, bo jest wpisana w UNESCO jako zabytek.

W tym przypadku mogliby tylko zbudować nową hale, albo zadaszyć stadion miejski i tak jak w wawie na stadionie.

robertoss 

Wysłany: 4 Wrzesień 2014, 19:15   

siatkówka na stadionie to jednak bardziej ciekawostka i wow niż stały trend, tym bardziej, że mamy rewelacyjne hale ( i budują się jeszcze Gliwice na 15 tys).

Niestety polsat zabił medialnie te mistrzostwa, niby można oglądać w internecie, ale to nie to samo już :P
http://weeb.tv/channels
http://live.drakulastream.eu/

Vanilla, pomysł oglądania w strefie kibica jest bardzo fajny, jakbym miał bliżej do Wrocławia, to też bym wpadł pod iglicę. Póki co nie pozostaje nic innego niż wybrać się kiedyś pod spodek :)

Matias 

Wysłany: 5 Wrzesień 2014, 06:59   

Na stadionie grać się nie dało więcej niż ten jeden mecz, warunki jednak na takim obiekcie są zupełnie inne niż na hali.
Jeśli idzie o Wrocław, to nie wiem jak wygląda sprawa UNESCO, ale fakt faktem, że Wrocław zapewniał i obiecywał, że halę rozbuduje do 10tys., tak więc jednak jakieś możliwości powiększenia pojemności są. Zresztą to na pewno nie chodziło o jakąś ingerencję w konstrukcję budowy, a kwestia UNESCO pewnie tego się tyczy. Przecież sam dobrze pamiętam, że dawniej Wrocław mieścił więcej niż te 6,5tys. ludzi, nie wiem już czy to było 8 czy 10tys. ale na pewno było więcej, tak więc możliwość powiększenia istniała. Wrocław dostał te mecze z 3powodów, po pierwsze bo dał najwięcej kasy za to by Polacy grali u nich, po drugie bo obiecał powiększenie hali, po trzecie bo zgodził się na pierwszy mecz w Warszawie.

To co pisze Vanillia jest trochę śmieszne :) To są mistrzostwa świata i jako gospodarz powinniśmy grać w większej hali (przypomnę gramy w najmniejszej!), tak się robi wszędzie na świecie, bo to jest logiczne, chodzi o to by jak najwięcej ludzi, kibiców mogło na mecze przyjść, na każdy mecz, a nie na jeden mecz otwarcia. A to że osobiście masz blisko... Wiesz, skoro i tak nie idziesz na halę tylko do strefy kibica, to ona by tam pewnie stała obojętnie od tego czy graliby we Wrocławiu Polacy czy nie, więc i tak miałabyś blisko :)
Dzięki wyborowi Wrocławia mamy taki oto paradoks:
Polska-Australia widzów: 5,5tys.
Włochy-Francja widzów: 11tys.
A w niedzielę na meczu z Argentyną oczywiście we Wrocławiu będzie ok.6tys., bo więcej nie wejdzie, tymczasem na meczu Włochy-USA szykuje się komplet 15tys. Przecież to jest po prostu jakaś parodia, że więcej ludzi chodzi na mecze innych zespołu niż gospodarza.

Vanilla 

Wysłany: 5 Wrzesień 2014, 11:00   

Chodzą też dlatego że jest znacznie taniej. Bilety na mecze polaków we Wrocku zaczynały się od 150 zl i to za najgorsze miejsce, gdzies daleko z glupia perspektywa na jedna storne siatki. Najlepsze i najsensowniejsze jeednoczesnie miejsca z perspektywa z boku boiska i z widokiem na obie jego czesci jak w tv, kosztuja za to prawie tyle, ile bilet na sam final - czyli 400 zl. Gdzie w tym samym czasie bilety na inne mecze to koszt od 20 do 90 zł.

CnaV 

Wysłany: 6 Wrzesień 2014, 10:58   

Vanilla , ile wynosi cena za bilet na taki mecz?

lessthannothing 
Good at being bad.

Wysłany: 6 Wrzesień 2014, 22:08   

no to idzie ktos pod ta hale stulecia?
ja moglbym skoczyc

Vanilla 

Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 12:33   

No ja ide, bo jak powiedzialam - z wami albo bez was.
A o cenan juz wlasnie powiedzialam od 150 do 400 zl za mecze polakow w pierwszej fazie grupowej.

lessthannothing 
Good at being bad.

Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 14:35   

troche za pozno zeby zla[ac jakis kontakt i sie tam znalezc wiec odpadam

Vanilla 

Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 19:40   

No i żałujcie że nie byliście. Mecz piękny, atmosfera piękna a na koniec przyszli jeszcze siatkarze na scenę i można było ich sobie obejrzeć na żywo z kilku metrów i bezczelnie kamerować ;p

A co do ciebie lessthannothing to rzeczywiście za późno, ale tylko na ten mecz. Można sie za to zgadać na następny i innych też nadal zapraszam, bo temat nadal podtrzymuje.

Polacy co prawda niestety rzeczywiście wyjeżdżają do Łodzi ku uciesze niektórych, ale atmosfera zostaje, Wrocław nadal w grze, tak jak i nasza drużyna z kompletem punktów, a ja dostane prawdopodobnie kolejny prezent od losu, bo choć białoczerwoni wyjeżdżają, to ich miejsce zajmą tu najprawdopodobniej białoniebiescy, czyli moja Finlandia, której zawsze poza Polską kibicuje i jeśli zostaną na pozycji którą aktualnie zajmują w swojej grupie, to grają we Wrocławiu i kto wie, kto wie jeśli da się jeszcze kupić bilety to może się skusze...

lessthannothing 
Good at being bad.

Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 20:03   

a czy przypadkiem po dzieijszym meczu nie zwijają strefy kibica?;/

Vanilla 

Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 20:08   

No wlasnie nie wiem jak to bedzie wygladac, ale cos raczej powinno zostac, w koncu mistrzostwa nadal trwaja. Moze bedzie mniejsza albo cos...

Dahmer213 

Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 21:43   

jeśli z siatkowką nie wyjdzie to mozna zawsze iść na mecz Polska-Niemcy w eliminacjach ME, co prawda dopiero za miesiąc, ale Ty jako fanka futbolu mysle, ze bedziesz zainteresowana;)

Vanilla 

Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 23:03   

No to pomyslimy za miesiac, a puki co odkrylam jeszcze jedna opcje. Mozna isc na mecze polakow... do kina :P Bilety troche ponad 20 zl. Ktos chetny?

lessthannothing 
Good at being bad.

Wysłany: 8 Wrzesień 2014, 06:21   

Opcja niezła, jak będzie mi pasowało (czas) to pójdę :)

Vanilla 

Wysłany: 8 Wrzesień 2014, 09:31   

No to fajnie. Mecze polaków są 10,11,13 i 14 września - każdy o 20:15. To sprawdź sobie w swoim kalendarzu ;)

A ja tym czasem już definitywnie ide na mecz finów, bo są we Wrocku! :509:
Za 40 zł można już kupić bilet na pierwsze rzędy z perfekcyjną telewizyjną perspektywą, więc naprawdę się opłaca i zapraszam jeśli ktoś chciałby się przyłączyć :)

Deprecjator 

Wysłany: 8 Wrzesień 2014, 14:29   

Vanilla napisał/a:
Mozna isc na mecze polakow... do kina

Pomimo że od kilku lat jestem siatkarskim ignorantem (wicemistrzostwo świata z 2006 roku śledziłem z wypiekami na twarzy), to akurat skorzystania z takiej opcji bym nie wykluczał, bo byłem kiedyś w kinie na meczu piłki nożnej i prezentowało się to całkiem nieźle, aczkolwiek w przypadku piłki nożnej sytuacja jest inna, bo domyślny widok boiska jest z odległej kamery z trybun, więc większy rozmiar obrazu robił istotną różnicę.

Jeśli nikt nie był na czymś takim to podpowiem, że wyglądało to jak normalna transmisja telewizyjna (czyli komentator, powtórki, itd.)

Vanilla 

Wysłany: 8 Wrzesień 2014, 19:54   

No domyslam sie ze tak to wyglada. Z tym ze telewizor jest ''nieco'' wiekszy, a pozatym to te fotele i kibice pewnie daja w jakims stopniu poczucie bycia na trybunach. Tak wiec jak ktos bedzie chetny to dawac znac. Zwlaszcza ze w tej chwili, to nawet nie wiem gdzie gdzie indziej, tzn za darmo mozna obejrzec te mecze. Skoro strefy juz nie ma, a knajpa pod ratuszem w ktorej kiedys ogladalam mistrzostwa europy, co Polska pokonala Francje w finale, niestety nie transmituje w tym roku [WTF]. Wiec gdzie wogle je pokazuja?

A puki co mam zapewnione juz widowisko na zywo. Co prawda nie Polakow, ale razem z kolezanka kupilysmy sobie dzisiaj bilety na Finow. Na drugi rzad od plyty boiska, w srodkowym sektorze za 4 dychy jak mowilam :mrgreen:

Odpowiedz do tematu