Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dziś zrobiłeś by wyjść z nieśmiałości, depresji itd?
Autor Wiadomość
Ramzes. 

Wysłany: 22 Styczeń 2015, 06:59   Co dziś zrobiłeś by wyjść z nieśmiałości, depresji itd?

Jest ranek więc napiszę o dniu wczorajszym: wspólny z Kimś obiad, piwo. Może to sporo, może niewiele. Ale TO dało mi dobre samopoczucie. Dzień wcześniej szczera rozmowa z przyjacielem.

123mikser 

Wysłany: 22 Styczeń 2015, 12:40   

Czy za tym "itd" może się kryć samotność? Bo ja aktualnie chyba niewiele zrobię z racji moich studiów, które mnie mordują powoli...

alkohol to zło 
Kamil

Wysłany: 22 Styczeń 2015, 18:40   

Od niedawna biorę duże dawki witamin z grupy B, szczególnie dużo B1 i B6 i magnez do tego. Jakieś gorsze nastroje są normalne i każdy je czasem ma, ale nie miałem depresji, a teraz zauważyłem taki efekt, że wszystko przyjmuję bardziej na luzie niż wcześniej.

mazi0000 

Wysłany: 25 Styczeń 2015, 22:15   

Zagadałem do dziewczyny w busie okazało się że ma chłopaka ale miło mi się z nią rozmawiało. :)

Ramzes. 

Wysłany: 25 Styczeń 2015, 22:58   

Byłem na 2 dniowych rekolekcjach modlitwy 5 kluczy według Neala Lozano. Myślę, że sporo to zmieni w moim duchowym życiu.

swamphell 

Wysłany: 26 Styczeń 2015, 12:12   

poszedłem na pizzę
underrated

aurelka 

Wysłany: 26 Styczeń 2015, 12:34   

Wypilam kawe, zeby kogos nie zabić w pracy... :)

swamphell 

Wysłany: 26 Styczeń 2015, 18:27   

Po przeczytaniu wyników kolokwium z matematyki chyba potrzebuję jeszcze więcej pizzy... i jakieś piwko albo dwa do tego. :-?
underrated

DrDres 

Wysłany: 28 Styczeń 2015, 13:23   

alkohol to zło napisał/a:
Od niedawna biorę duże dawki witamin z grupy B, szczególnie dużo B1 i B6 i magnez do tego. Jakieś gorsze nastroje są normalne i każdy je czasem ma, ale nie miałem depresji, a teraz zauważyłem taki efekt, że wszystko przyjmuję bardziej na luzie niż wcześniej.

ten sie nigdy nie zmieni

[ Dodano: 28 Styczeń 2015, 13:23 ]
mazi0000 napisał/a:
Zagadałem do dziewczyny w busie okazało się że ma chłopaka ale miło mi się z nią rozmawiało. :)

zawsze tak mowia, zreszta o to sie nie pyta

1gosia 

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 29 Styczeń 2015, 01:47   

Dla katolickich znajomych z forumka z okazji wspomnienia liturgicznego świętego Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, a więc autorytetu, którego wszystkie wypowiedzi są uznane za w pełni pomocne do zbawienia: "Rozproszyć smutek najlepiej snem, kąpielą i kieliszkiem wina" (Summa theologica, Prima secundæ partis, Q 38, Art. 5). :P

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 18:09   

1gosia napisał/a:
"Rozproszyć smutek najlepiej snem, kąpielą i kieliszkiem wina" (Summa theologica, Prima secundæ partis, Q 38, Art. 5). :P

Dzięki za przypomnienie jednego z moich ulubionych cytatów.

Dorzucam coś od siebie, może mało romantyczne ale dziś nie mam ochoty na bycie romantycznym.

Cytat:
Sek­ret szczęścia, a przy­naj­mniej spo­koju, leży w tym, żeby wyeli­mino­wać ro­man­tyczną miłość z życia, bo to ona spra­wia, że człowiek cier­pi. Tak żyje się spo­koj­niej i le­piej się ba­wi, za­pew­niam cię.

Mario Vargas Llosa -

Pozdraiwam

ktojestem 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2 Maj 2015, 21:57   

wzięłam lekarstwa rano

gmazur1 

Wysłany: 13 Maj 2015, 09:12   

Ograniczyłem net i TV.
Więcej czytam.

kapitan_bomba 

Wysłany: 13 Maj 2015, 22:24   

klony xanax tramal feta koks alk i tabletki... a i na sen cos glownie alk... :mrgreen:

bart009 

Wysłany: 23 Maj 2015, 16:57   

W moi przypadku to było głównie samozaparcie.

Początkowo szukałem odpowiedzi na pytanie, jak przestać być nieśmiałym, jak nauczyć się rozmawiać...

A teraz w sumie widzę, że praktyka czyni mistrza. Zazwyczaj gdy zamykałem się w domu, to przez to nie spotykałem się z ludźmi, niczego nowego się nie dowiadywałem lub nie usłyszałem co u kogo słychać i potem nie było o czym gadać. A skoro nie ma o czym gadać, to się z nikim nie spotykam i tak w kółko.

Chyba najlepiej to po prostu zająć się swoim życiem, robić co się lubi, a potem ludzie z którymi coś nas będzie łączyło sami nas dowartościują i pomogą pokonać nadmierną nieśmiałość. Bo ta naturalna nieśmiałość widocznie jest uwarunkowana genetycznie i może nie warto na siłę nagle stawać się bożyszczem tłumów tylko polubić siebie takim, a jedynie walczyć o swoje marzenia i o wartościowe znajomości.

Skoro jeszcze tu przesiaduję, to znaczy, że nieśmiałości się nie wyzbyłem, ale poprzez opisane niżej działania udało mi się w pewien sposób przełamać barierę pomiędzy mną a światem zewnętrznym i teraz walczyć o siebie, swój rozwój i swoje szczęście ;)

Dodam, że pójście na psychoterapię było bardzo pomocne w pokonaniu błędnych wyobrażeń na temat własnej osoby, które sobie wykreowałem w głowie. Nawet jeśli nie jestem w niczym mega zdolny i nie potrafię być w czymś wybitnym to mi to lata. Fajnie by było, ale bez tego też można się uważać, za dobrego, otwartego człowieka, który chętnie pomaga innym czy potrafi wysłuchać innych. Ci, którzy wymagają ode mnie nie wiadomo czego pewnie sami muszą sobie coś udowadniać na każdym kroku i szkoda mi takich ludzi ;)

Plus otwarcie się przed najbliższymi z problemów i swoich wyobrażeń na temat siebie. Wtedy wytłumaczą Ci, że pierd**** głupoty i jesteś spoko gość/dziewczyna.

Mi to pomogło funkcjonować jako tako w społeczeństwie, choć bez jakichś spektakularnych sukcesów typu chodzenie na imprezki, załatwienie sobie dobrej pracy, no ale wszystko metodą małych kroczków ;) Dobrze się ze sobą czuję, a o to chyba chodzi przede wszystkim.

miamarga 

Wysłany: 25 Maj 2015, 10:58   

U mnie to była walka z samą sobą. Starałam się wyjść z domu... stać się społeczna i empatyczna. Wypróbowałam wyjazdy dla singli - pomogły. Jestem zadowolona.

foltyss 

Wysłany: 26 Maj 2015, 08:00   

ja aby wyjść z depresji biorę od 1,5 tygodnia aciprex aczkolwiek spodziewałem się lepszych efektów, po pierwszych 3 dniach było super od razu zmiana, lepsze samopoczucie i delikatna chęć do życia, jednak z kolejnymi dniami było gorzej...;/ teraz jestem na 12 dni leczenia i jest słabo nie chce mi się nic, tylko siedzieć i patrzeć w scianę lub czytać o depresji .. brał ktoś aciprex? przyjdzie późnej poprawa czy lepiej udać się do lekarze po zmianę leków?

Jeżyk 

Wysłany: 28 Maj 2015, 19:06   

Byłem u dawno nie widzianej koleżanki.Porozmawialiśmy sobie przy kawce :)

Nijaki 

Wysłany: 19 Styczeń 2016, 11:41   

Piję herbatkę i rozmyślam co zrobić ze swoim życiem...właściwie z nieśmiałością.

j19960 

Wysłany: 27 Styczeń 2016, 22:12   

ja mialam depreche psycholog potem psychiatra I bralam tabletki antydepresyjne I wsparcie rodziny I jakos wyszlam ...

revierka 

Wysłany: 31 Styczeń 2016, 18:16   

Próbuje skupić się na rozmyślaniu pewnych spraw...(w sumie od 3 dni)ale zawsze to odkładam :/

Jakoś domowe zacisze mojego pokoju mi nie służy... :|
Ostatnio zmieniony przez Iron 31 Styczeń 2016, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

Gregory 

Wysłany: 17 Marzec 2016, 05:38   

Wstałem o poranku by podziwiać wschód słońca, tak po prostu.
Dale Cooper: Harry, I’m going to let you in on a little secret. Every day, once a day, give yourself a present. Don’t plan it, don’t wait for it, just let it happen.

Gregory 

Wysłany: 19 Marzec 2016, 08:58   

Ustąpiłem miejsca w kolejce w Lidlu starszej Pani, co zaowocowało krótką, ale szczerą pogaduchą. Mała rzecz a cieszy.
Dale Cooper: Harry, I’m going to let you in on a little secret. Every day, once a day, give yourself a present. Don’t plan it, don’t wait for it, just let it happen.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 19 Marzec 2016, 16:10   

Pochwaliła dzisiejszą młodzież?

Gregory 

Wysłany: 19 Marzec 2016, 16:29   

Oczywiście, no ale musiałem ją uświadomić, że lata młodzieńcze mam już za sobą. Ta od razu wypaliła: a dzieciaty?:)

Odpowiedz do tematu