Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dziś zrobiłeś by wyjść z nieśmiałości, depresji itd?
Autor Wiadomość
terefere 
Andrzej

Wysłany: 19 Marzec 2016, 16:49   

Gregory napisał/a:
Oczywiście, no ale musiałem ją uświadomić, że lata młodzieńcze mam już za sobą. Ta od razu wypaliła: a dzieciaty?:)

Ostatnio chyba lepiej unikać takich rozmów. Kiedyś zagaiła mnie na przystanku emerytka, temat zszedł na dzieci. Powiedziałem, że mnie to nie dotyczy, nie chce mieć, a nawet gdybym chciał, to nie miałbym za co utrzymać. Potem poglądy polityczne, no i się rozpętała burza. Szczerze mówiąc, chyba babcia szukała jakiejś zaczepki, a mnie trochę początkowo bawiło, że kulturalnie odpowiadając na jej pytania wywołuję w niej atak jakiejś furii. Po chwili już zrobiło się trochę mniej śmiesznie, bo wyraźnie jej ciśnienie skoczyło, więc dałem sobie spokój. Jeszcze w autobusie na mnie złorzeczyła pod nosem :D

Gregory 

Wysłany: 19 Marzec 2016, 17:03   

Byłeś zbyt szczery:)
Dale Cooper: Harry, I’m going to let you in on a little secret. Every day, once a day, give yourself a present. Don’t plan it, don’t wait for it, just let it happen.

ZnikającyPkt91 

Wysłany: 20 Marzec 2016, 18:01   

Akurat dziś miałem chęci gdzieś się wyrwać, ale deficyt plnów i brak czasu drugiej osoby ostatecznie uziemił mnie w domu :>

ekstra_intro 

Wysłany: 20 Marzec 2016, 23:43   

Niedawno poznany "znajomy", zaproponował dziś gry planszowe w jednej z warszawskich klubokawiarni. Na miejscu dowiedziałem się, że zaprosił również kilka swoich miłych koleżanek i anglojęzycznego kolegę. Wszyscy rozmawiali po angielsku, praktycznie nic nie rozumiałem, czułem się niezręcznie, z każdą minutą coraz gorzej, miałem wrażenie, że kompletnie nie pasuję do towarzystwa. Próbowałem rozmawiać w ojczystym języku. Z dwiema "koleżankami" udało mi się nawet zamienić kilka dłuższych zdań, ale reszta grupy krzywo patrzyła i sugerowali by rozmawiać/próbować rozmawiać po angielsku, czułem się jak jakiś nieuk, odludek, kompletnie niekomfortowo.
Po trzech godzinach udręki, anglojęzyczny kolega musiał nas opuścić a "znajomy" zaproponował wypad na "psychologiczne gry i zabawy" do znajdującej się nieopodal terapeutycznej kawiarni. Myślę sobie: "brzmi ciekawie, idę, gorzej chyba już być nie może".
Myliłem się.
Na zabawy do kawiarni przyszło (o zgrozo) ok 30 osób. Pierwsza zabawa polegała na odegraniu scenki której tematem przewodnim była wiosna. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Trafiłem do grupy opracowującej scenariusz (inni musieli odegrać scenkę, charakteryzować aktorów, być narratorami itp, więc nie trafiłem najgorzej). Generalnie nie jestem zbytnio kreatywny, do tego nie miałem odwagi się udzielać, więc biernie siedziałem i obserwowałem poczynania innych. W sumie można powiedzieć, że świetna zabawa, ale nie dla osób nieśmiałych czy z lękami przed wystąpieniami publicznymi.
Po około dwóch godzinach opuściłem towarzystwo. Na 30 osób tylko jedna dziewczyna (nie licząc mnie) odstawała od reszty i było widać, że sama nie wie co tu robi. Ale ja oczywiście nie miałem śmiałości podejść do niej i zagadać.
Reasumując, moje próby walki z nieśmiałością, samotnością i marnym stanem psychicznym w dniu dzisiejszym spełzły praktycznie na niczym.

Iron 

Wysłany: 21 Marzec 2016, 21:36   

ekstra_intro napisał/a:
Reasumując, moje próby walki z nieśmiałością, samotnością i marnym stanem psychicznym w dniu dzisiejszym spełzły praktycznie na niczym.

Jednak dobrze ,że coś robisz,organizujesz sobie czas,nie poddajesz się,walczysz i wychodzisz do ludzi - to musi zaprocentować w przyszłości.

Gregory 

Wysłany: 22 Marzec 2016, 06:22   

ekstra_intro napisał/a:
Generalnie nie jestem zbytnio kreatywny, do tego nie miałem odwagi się udzielać, więc biernie siedziałem i obserwowałem poczynania innych.

Been there, done that:/
Dale Cooper: Harry, I’m going to let you in on a little secret. Every day, once a day, give yourself a present. Don’t plan it, don’t wait for it, just let it happen.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 22 Marzec 2016, 21:07   

A, to już wiem kim jest marti2 :shock:

Pawel831 
b

Wysłany: 23 Marzec 2016, 23:49   

Dobry temat. Nic dziś nie zrobiłem.

Gregory 

Wysłany: 24 Marzec 2016, 20:52   

Pojechałem po raz pierwszy na spotkanie forumowiczów z innego forum (nic wspólnego z nieśmiałością). Tylko dzięki impulsowi, bo jakbym zaczął się zastanawiać nic by z tego nie było.

alkohol to zło 

Wysłany: 24 Marzec 2016, 22:56   

Robiłem coś.

ana7 

Wysłany: 26 Marzec 2016, 19:18   

Spacer : ) i witaminy z grupy B zwlaszcza witamina B12 Ciekawostka o witaminie B12 Witamina B12 uczestniczy w syntezie metioniny - hormonu, który m.in. przyczynia się do wykształcenia "ciepłych" uczuć: miłości , szczęścia i radości.

Pawel831 
b

Wysłany: 26 Marzec 2016, 22:39   

Byłem w kościele.

Piotrq 

Wysłany: 29 Marzec 2016, 02:13   

I poświęciłeś swoje jajka , no i zajączka oczywiście ….co u księdza :D

Podobno brzoza jest też zdrowa , ktoś stosuje , cały zeszły rok ładnie mi zioła rosły na parapecie , a teraz mi po usychały , a tyle mięty miałem , ciągle mi wszystko w doniczkach pleśnieje nie wiem czemu :-?

Pawel831 
b

Wysłany: 29 Marzec 2016, 19:58   

Piotrq napisał/a:
I poświęciłeś swoje jajka , no i zajączka oczywiście ….co u księdza :D

To też. Ale tamto to było co innego. Stosujesz brzozę?

Co dziś zrobiłeś aby wyjść z nieśmiałości? Ja pod wpływem impulsu zagadałem do Pani w sklepie odzieżowym.

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 29 Marzec 2016, 22:08   

Pawel831 napisał/a:
Ja pod wpływem impulsu zagadałem do Pani w sklepie odzieżowym.

A co pani na to? 8-)

Pawel831 
b

Wysłany: 29 Marzec 2016, 23:37   

Aureliusz napisał/a:
A co pani na to? 8-)

Coś odpowiedziała z uśmiechem. Generalnie pozytywnie. Recepta jest prosta. Wystarczy się odważyć.

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 30 Marzec 2016, 05:15   

Pawel831 napisał/a:
Generalnie pozytywnie. Recepta jest prosta. Wystarczy się odważyć.

Dokładnie tak :->

terefere 
Andrzej

Wysłany: 30 Marzec 2016, 18:46   

Nie chcę Cie martwić Pawel831, ale panie w odziezowym uśmiech mają w zakresie obowiązków zawodowych. :567:

Pawel831 
b

Wysłany: 30 Marzec 2016, 20:10   

terefere napisał/a:
Nie chcę Cie martwić Pawel831, ale panie w odziezowym uśmiech mają w zakresie obowiązków zawodowych. :567:

No i nie musisz :) . Ja się nie przejmuje.

A to Ty dziś zrobiłeś by wyjść z nieśmiałości, depresji itd?

ana7 

Wysłany: 1 Kwiecień 2016, 19:20   

Jako ze preferuje to co naturalne to czasem piłam sok z brzozy jednak trudno mi się wypowiedzieć czy to takie dobre niby tak : )
https://youtu.be/r-sm7jr9C_w Kabaret Paranienormalni - Jacek Balcerzak..Ktos jedzie na jakis koncert..?? Gdynia, Gdansk, Lodz ,Wroclaw..Rock, Rap, Reggae..Preferuje Hey,Gutek,Eldo,Bisz,Zeus,Zaz,Lindsey Stirling,WT,itd..

blablabla 

Wysłany: 2 Kwiecień 2016, 22:15   

Napisałam tego posta (mój pierwszy). :->

Jeśli chodzi o zioła na poprawę nastroju, polecam Witanię ospałą.

onion 

Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 00:45   

a co to ?
Lecę, bo wolność to zew
Lecę, bo wciąż kocham ciebie
Kocham cię

ana7 

Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 12:00   

blablabla dzięki za pierwszy post, bo pewnie skorzystam z właściwości tej roślinki : )
https://youtu.be/r-sm7jr9C_w Kabaret Paranienormalni - Jacek Balcerzak..Ktos jedzie na jakis koncert..?? Gdynia, Gdansk, Lodz ,Wroclaw..Rock, Rap, Reggae..Preferuje Hey,Gutek,Eldo,Bisz,Zeus,Zaz,Lindsey Stirling,WT,itd..

blablabla 

Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 22:22   

onion napisał/a:
a co to ?

Ajurwedyjskie ziółko lecznicze. Ponoc jedno z ważniejszych, wspomagające psychofizyczną kondycję człowieka. Internety mieszczą wiele artykułów na jego temat, fragment z jednego, dotyczący właściwości:

"Dobrej jakości preparaty Withania są przydatne w leczeniu zaburzeń pamięci i kojarzenia, choroby Alzheimera, niedoczynności tarczycy, stanów lękowych, stresowych i depresyjnych, przy trudnościach adaptacyjnych do środowiska, nowego otoczenia (np. u dzieci nieśmiałych, zestresowanych, zmieniających szkołę), zaburzeń snu, cukrzycy, miażdżycy, chorób nowotworowych, reumatyzmu, dny, alkoholizmu, migreny, padaczki, nadciśnienia, choroby wieńcowej."

Mnie poleciła je farmaceutka, brałam w formie tabletek, których juz nie produkują (ciekawe dlaczego :mrgreen: ). Wydaje mi się, że naprawdę działały. Miałam dużo energii i cieszyłam się ze wszystkiego i ...z niczego. Aż znajomi zauważyli, że coś ze mną nie tak i z dużą podejrzliwością badali mój nowo łykany specyfik. Teraz czasem raczę się mieszanką ziołową z witanią w postaci herbatki, ale jest bardzo niesmaczna, wobec czego spożywam ją bez regularności, toteż za skuteczność takowej poświadczyć nie mogę.

ana7, ciesze się, że już ma pierwsza wypowiedź okazuje się użyteczna. :)

ana7 

Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 15:41   

blablabla napisał/a:

Miałam dużo energii i cieszyłam się ze wszystkiego i ...z niczego.

ana7, ciesze się, że już ma pierwsza wypowiedź okazuje się użyteczna. :)

Fitoterapia to dla mnie bardzo ciekawy temat,a zawsze jak się ktoś czymś podzieli to znajda się osoby,ktorym czyjaś wiedza,doświadczenie w jakiś sposób się przyda
Myśle że przedawkowałaś bo i zioła mogą szkodzić Uśmiechnełam się czytając cieszyłam się ze wszystkiego i niczego ciekawe jak to jest Farmaceutki są cenne zawsze podpowiedzą co jest dobre co pomoże najmniej zaszkodzi

Odpowiedz do tematu