Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Batkocz
30 Styczeń 2015, 12:54
Dziewice - kim tak naprawdę są?
Autor Wiadomość
Ayreon 

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 00:31   Dziewice - kim tak naprawdę są?

Znalazłem ciekawy artykuł i postanowiłem go tutaj zamieści, aby dowiedzieć się co na ten temat sądzą kobiety i mężczyźni?

http://www.sympatiaplus.p...a.html#fp=splus

Ja ze swojej strony powiem, że tęsknię za czasami kiedy seks był tematem tabu, a dziewictwo cnotą. Współcześnie dziewczynki zachodzą w ciążę, a spora liczba niepełnoletnich osób jak i dojrzałych jest wyśmiewana przez swoje środowisko i czując się niedowartościowana próbuje "na siłę" współżyć aby mieć to za sobą, jakby to był standard dzisiejszego życia. Bardzo mnie to irytuje, chociaż rozumiem że sam temat jest delikatny i na forach każdy jest odważny, ale przypomnijcie sobie sytuacje kiedy przy okazji gdzieś wyszedł podobny temat, czy będąc/nie będąc dziewicą/prawiczkiem przyznalibyście się znajomym że tego nie robiliście? Zdecydowana większość by zaprzeczyła, gdyż oświadczając swoją "czystość" wychodzi się na dziwaka i osobę z którą nie warto przebywać. Może to nie jest reguła, ale często tak się zdarza. Najgorsze jest to, że w coraz większym stopniu to owe wyśmiewanie kogoś nie dotyczy tylko "gimbazy" czy niedojrzałych osób, ale też często pracujących "wychowanych" młodych i starszych ludzi, pojawia się zdziwienie i myśl że coś z nami nie tak.

Jakie jest wasze podejście do tych spraw i co sądzicie o powyższym artykule?

MissSunshine 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 29 Styczeń 2015, 08:58   

Ayreon napisał/a:
Ja ze swojej strony powiem, że tęsknię za czasami kiedy seks był tematem tabu

Serio?

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 09:25   

Dziewice - złowrogie bestie, potężnej postury i wzrostu. Można je spotkać w odległych i mroźnych krainach północy. Plotki mówią że w nocy wychodzą ze swych jam aby zapolować na prawiczków, a później obedrzeć ich ze skóry. Ich sposób życia oraz kultura do teraz pozostają jednak tajemnicą.

Ayreon 

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 10:27   

MissSunshine napisał/a:
Ayreon napisał/a:
Ja ze swojej strony powiem, że tęsknię za czasami kiedy seks był tematem tabu

Serio?
Tak, serio. Jeżeli Tobie się podoba oglądanie reklam przy okazji z małą kuzynkę, siostrzyczką, whatever gdzie na każdym kroku jest ukazany podtekst seksualny, roznegliżowane napalone babki, to jaki obraz takie dzici mają w przyszłości przed sobą? Idąc na przystanku obserwując plakat modelki majestatycznie ssącej banana? Mi tam to wisi, ale myślę o innych i nie podoba mi się sam fakt, zresztą kiedyś jak był temat tabu, nie było takiego zgorszenia co kiedyś. Teraz dostęp do internetu prowokuje każdego, do przeglądania stron o jednoznacznym przekazie, wystawianie na aukcji swojego ciała itp. Jest to smutne patrząc z mojej perspektywy.

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 10:59   

Ayreon napisał/a:
Jest to smutne patrząc z mojej perspektywy.

Tak, to smutne. Ciągle tylko ta wolność: seksualna, rasowa, pod względem orientacji. Troszkę to poszło za daleko. Osobiście strasznie peszą mnie sytuacje kiedy słyszę jak 18 letnie dzieci rozmawiają na temat seksu. Podobno nawet go uprawiają.
Jeśli chodzi o reklamy to najgorsze jest to, że można przez nie zmienić orientacje. Ksiądz na kazaniu mówił, ze jeżeli taki młody chłopak zobaczy w reklamie dziewczynę ssącą banana to może mu się to spodobać i zostać gejem.
Co do internetowych stron o jednoznacznej treści to zainstalowałem sobie taki program filtrujący Benjamin. Żeby nie kusiło.

MissSunshine 

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 14:03   

Seks będący tematem tabu oznacza głównie brak edukacji seksualnej czyli brak podstawowych informacji o budowie własnego ciała i ciała partnera oraz informacji na temat stosunku jako tako, brak wiedzy dotyczącej zaburzeń życia seksualnego i różnych chorób z tym związanych. Oznacza krytykę seksu pozamałżeńskiego i w ogóle jakichkolwiek publicznych wzmianek na ów temat. Co za tym idzie - bardzo zawężają się możliwości otrzymania pomocy (seksuolog? żartujesz). Oznacza to również powrót homoseksualistów do szafy i bardzo niejasne pojęcie co jest 'chore' a co jest 'zdrowe'. Potępienie masturbacji. Mało informacji na temat środków antykoncepcyjnych (i niskie społeczne przyzwolenie na używanie ich, uderzające głównie w kobiety) I oczywiście powrót modelu 'kobiety szanującej się' - uprawiającej seks wyłącznie będąc w stałym związku, mającej najmniejsza jak to możliwe liczbę partnerów, nie bardzo mogącej mieć własne potrzeby seksualne a co dopiero możliwość wyrażania ich, olaboga. A ty mi tu opowiadasz o jakiejś kobicie ssącej banana? Chyba oszalałeś.
Jako że seksualność jest naturalnym elementem życia każdego człowieka i rozwija się już od dzieciństwa to dobrze byłoby zapewnić jako tako prawidłowy tor tego rozwoju. A zamiatanie tematu pod dywan prowadzi do niczego więcej jak do zaburzeń. Nie mówiąc już o tym jak zdrowie seksualne mocno wpływa na każdą inną dziedzinę życia.
I tak, chce żyć w świecie gdzie seks jest nie wszechobecny, ale obecny i gdzie każdy może odpowiednio wyrazić własną seksualność.
Amen.

Btw

Ayreon 

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 16:12   

Twój post był wprost wykrojony z przemówień Kongresu Nowej Prawicy. Chciałbym tylko zauważyć że kilkanaście, kilkadziesiąt la temu nie było mowy o żadnej edukacji seksualnej. I było mniej patologicznych zachowań, teraz zaczyna się o tym rozmawiać, jest swoboda, edukacja seksualna i wrażliwe młode dzieci nie mające pojęcie "z czym to się je" zaczynają powoli poznawać istotę problemu, swoje ciała, zachowanie i jeszcze przed osiągnięciem dojrzałości już są po pierwszym stosunku gdzie kiedyś to było nie do pomyślenia. Tak więc tak. Rozwijajmy nasze małe dzieci w tych kwestiach, rozmawiajmy o seksie przy stole, na przystanku, na ławce a życie będzie lepsze. Oj czasami tracę wiarę w ludzi.

MissSunshine 

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 16:25   

Ayreon napisał/a:
Twój post był wprost wykrojony z przemówień Kongresu Nowej Prawicy.

Ayreon napisał/a:
I było mniej patologicznych zachowań, teraz zaczyna się o tym rozmawiać, jest swoboda, edukacja seksualna i wrażliwe młode dzieci nie mające pojęcie "z czym to się je" zaczynają powoli poznawać istotę problemu

Btw. Co to są młode dzieci? A stare dzieci?

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 16:48   

Ayreon napisał/a:
I było mniej patologicznych zachowań

Były, tylko się o tym nie mówiło. A to podstawowa różnica panie "normalny ludziu".
Ayreon napisał/a:
Rozwijajmy nasze małe dzieci w tych kwestiach, rozmawiajmy o seksie przy stole, na przystanku, na ławce a życie będzie lepsze.

Usuwam ironie. Bam! Jak pięknie zreasumowałeś wypowiedź małej miss. ;)

Ayreon 

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 17:17   

Dlaczego mam wrażenie, iż jestem tutaj atakowany, podczas gdy tylko chciałem zamieścić artykuł i grzecznie podebatować? Zanim napiszecie "Ale nikt Cię tu nie atakuje" prosze spojrzeć powyżej i sie zastanwoić, łapiecie mnie za słówka, wyśmiewacie i nazywacie "normalnym ludziem" broniąc swojej 20-letniej koleżanki? Nice.

Nikogo tu nie chcę atakować, a tu wychodzi na to że to ja jestem tym złym.

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 18:41   

Ayreon napisał/a:
wyśmiewacie i nazywacie "normalnym ludziem"

Nazywacie? Troszkę zbytnio generalizujesz, bo "normalnym ludziem" nazwałem cie akurat ja. Poza tym była to aluzją do jednej z twoich poprzednich wypowiedzi. ;)
Ayreon napisał/a:
mam wrażenie, iż jestem tutaj atakowany

Nope, to nie wrażenie. Jesteś atakowany.
Ayreon napisał/a:
grzecznie podebatować?

Aha. Zaczynanie wypowiedzi od:
Ayreon napisał/a:
Twój post był wprost wykrojony z przemówień Kongresu Nowej Prawicy.

pokazuje jak bardzo grzeczną i wartą dyskusji jesteś osobą. Hmm... ktoś tu coś mówił o atakach?
Ostatnio zmieniony przez ShySe 29 Styczeń 2015, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  

Emilie21 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 29 Styczeń 2015, 18:47   

Moim zdaniem nieuprawianie seksu w związku tylko dlatego, by mieć "lepszą wartość" i żeby facet nie pomyślał, że dziewczyna jest łatwa i ma swoje zasady jest równie idiotyczne co tracenie dziewictwa w wieku 13 lat, z byle kim, byle gdzie, tylko po to, żeby się pochwalić koleżankom.
Seks powinno się uprawiać wtedy kiedy się ma na to ochotę, za zgodą obu partnerów i odpowiedzialnie. I to cała filozofia.

Artykuł trochę zakłada, że kobiety nie mają potrzeb seksualnych i nie uprawiają seksu dla własnej satysfakcji tylko oddają się mężczyźnie wtedy kiedy na to zasłuży, więc raczej nie traktuję tego poważnie.

ktojestem 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 29 Styczeń 2015, 21:59   

MissSunshine napisał/a:
Seks będący tematem tabu oznacza głównie brak edukacji seksualnej czyli brak podstawowych informacji o budowie własnego ciała i ciała partnera oraz informacji na temat stosunku jako tako, brak wiedzy dotyczącej zaburzeń życia seksualnego i różnych chorób z tym związanych. Oznacza krytykę seksu pozamałżeńskiego i w ogóle jakichkolwiek publicznych wzmianek na ów temat. Co za tym idzie - bardzo zawężają się możliwości otrzymania pomocy (seksuolog? żartujesz). Oznacza to również powrót homoseksualistów do szafy i bardzo niejasne pojęcie co jest 'chore' a co jest 'zdrowe'. Potępienie masturbacji. Mało informacji na temat środków antykoncepcyjnych (i niskie społeczne przyzwolenie na używanie ich, uderzające głównie w kobiety) I oczywiście powrót modelu 'kobiety szanującej się' - uprawiającej seks wyłącznie będąc w stałym związku, mającej najmniejsza jak to możliwe liczbę partnerów, nie bardzo mogącej mieć własne potrzeby seksualne a co dopiero możliwość wyrażania ich, olaboga. A ty mi tu opowiadasz o jakiejś kobicie ssącej banana? Chyba oszalałeś.
Jako że seksualność jest naturalnym elementem życia każdego człowieka i rozwija się już od dzieciństwa to dobrze byłoby zapewnić jako tako prawidłowy tor tego rozwoju. A zamiatanie tematu pod dywan prowadzi do niczego więcej jak do zaburzeń. Nie mówiąc już o tym jak zdrowie seksualne mocno wpływa na każdą inną dziedzinę życia.
I tak, chce żyć w świecie gdzie seks jest nie wszechobecny, ale obecny i gdzie każdy może odpowiednio wyrazić własną seksualność.
Amen.

Btw
Obrazek

Ja pier***, dziewczyno, czytalaś to co sama napisałaś?! No chyba że jesteś jedną z tych lasek, które rzekomo istnięją, a które propagują tzw wolne związki i nie przeszkadza im że partner daje na prawo i lewo, bo same sobie używają. Chociaż ja nie wierzę, że nie ma w czymś takim zazdrości o drugą osobę.

Jeśli ktoś tu zamiótł coś pod dywan, to "zalety" takiego "uświadomionego" trybu życia: ciąże i niekochane dzieci, AIDS, kiła, bardzo fajny HPV, proponuje poczytać statystyki, pooglądać seksi focie brodawczaka warg sromowych, dowiedzieć się co to rzężączka, wszawica łonowa. Współczesna medycyna właśnie zaleca wstrzęmięźliwość i to, by mieć stałego partnera. Gdyby się ludzie do tego stosowali, nie byłoby epidemii chorób wenerycznych i bezkarnych zboczeńców.

Natomiast szanuję osoby takie jak Ayreon, które przyglądają się pewnym sprawom nieco wnikliwej, a nie łykają wszystko jak te pelikany wychowane na Warsaw Shore itd. Mi się ten dzisiejszy świat też nie podoba.

Ayreon 

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 22:15   

Dziękuję Ci użytkowniczko Kto Jestem za bardzo trafną odpowiedź. Dlaczego dyskusja nie mogla by polegać na właśnie takim wypowiadaniu poglądów?

Reynevan, cieszę się ze przyznales ze jestem atakowany.... Swoja droga mój pierwszy post w tym wątku nikogo nie atakuje, opisuje swoje zdanie na powyższy temat i zadaje pytania. To Ty i Twoja przyjaciółka z mojego postu zrobiliście sielanke i dobra zabawe, z poczatku MissSunshine wypowiedziała swoje zdanie wg uznania, ale później zaczela wyśmiewać to co pisze. Użytkownicy tacy jak wy z taka ilością postów powinni swiecic przykładem, a w tym przypadku mam wrażenie jakbym miał do czynienia z przedszkolakami. Szkoda ze nie ma więcej osób takich jak np KtoJestem z którymi można by sensownie i przyjemnie podyskutować. Zastanówcie sie bad sobą bo dzieki wam forum nie świeci przykładem.

MissSunshine 

Wysłany: 29 Styczeń 2015, 23:08   

ktojestem, coż za emocje. Na czerwono zaznaczyłaś fragmenty których nie zrozumiałaś?
Wierze że każdy człowiek ma prawo do swobodnych kontaktów seksualnych. Nie propaguję wolnych związków, ale nie widzę w nich nic złego jeśli komuś taki układ odpowiada. Jeśli nie odpowiada to niech całe życie przeżyje z jednym partnerem albo niech robi cokolwiek - that's fine with me. Wierze że każdy ma prawo do dokonania świadomego wyboru w tej kwestii - a powrót do 'czasów kiedy seks był tematem tabu' taki wybór uniemożliwia. Proste. Rozumiem że to jest ta postawa mało wnikliwa?

ktojestem napisał/a:
Współczesna medycyna właśnie zaleca wstrzęmięźliwość i to, by mieć stałego partnera

A ja myślałam że używanie prezerwatyw i unikanie ryzykownych kontaktów seksualnych. Choć ostatecznie i tak każdy bawi się na własną odpowiedzialność.

Ayreon napisał/a:
łapiecie mnie za słówka,

Łapiemy, bo używasz takich przesadnych zwrotów jak 'młode dzieci' i 'siostrzyczki' żeby jeszcze. jeszcze mocniej podkreślić niewinność tych biednych dzieci których psychika jest tak niszczona. Nie wiem czy świadomie to robisz, ale wiedz że jest to bardzo zabawne ;)
Mam swoją opinię na temat wpływu jaki wywierają media na młodych ludzi i racz zauważyć że jeszcze jej tu nie zaprezentowałam (odniosłam się tylko do konkretnego fragmentu twojej wypowiedzi) więc to co ty tutaj robisz to bardziej dramatyzowanie niż debatowanie.

Ayreon napisał/a:
z poczatku MissSunshine wypowiedziała swoje zdanie wg uznania, ale później zaczela wyśmiewać to co pisze

Ukłuło cię w serce te 6 emotek, co? Mam nadzieję że pośpisz dzisiaj.

Ayreon 

Wysłany: 30 Styczeń 2015, 06:28   

Prosze admina o zamkniecie lub co lepsze o usuniecie wątku. Z niektórymi osobami, nawet młodszymi ode mnie nie da się rozmawiać. Sypiesz argumentami na prawo i lewo ślepo wierząc ze znaczysz tu cos więcej ode mnie bo masz wsparcie kolegów. Szanuje Twoje zdanie jak każdego innego, ale nie spotkałem na forum dzieciaka który używając specyficznego języka potrafi wzbudzać emocje zwłaszcza negatywne u innych. Ciekawe czy jesteście tacy pogadani w realu czy tylko przed ekranem, bo tutaj prześledźcie co napisaliście i oceńcie w jakich kategoriach wiekowych są wasze wypowiedzi. Zanim odpiszecie w jaki sposób ja się zachowuje, przypominam ze to nie ja zacząłem wiec darujcie sobie takie wstawki. Nie chcecie rozmawiać po ludzku, to proszę o zamkniecie tematu, nie mam ochoty na takie słowne jadki.

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 30 Styczeń 2015, 07:20   

Ayreon napisał/a:
Dlaczego dyskusja nie mogla by polegać na właśnie takim wypowiadaniu poglądów?

Przecież cały czas toczy się tym samym biegiem. A nie, nie, nie!
ktojestem napisał/a:
a pier***, dziewczyno, czytalaś to co sama napisałaś?! No chyba że jesteś jedną z tych lasek, które rzekomo istnięją, a które propagują tzw wolne związki i nie przeszkadza im że partner daje na prawo i lewo, bo same sobie używają.

To już nie jest żaden 'atak'. Nawet chyba wiem dlaczego. Bo ktoś zgodził się z twoimi skamieniałymi poglądami.
Szach. Mat.

I tak wiemy. Wyzwolenie seksualne prowadzi do notorycznych zdrad partnera. Ateiści modlą się do szatana. Homoseksualiści są chorzy i wzrokiem zarażają HIV. A krowa daje mleko. ;)
Ayreon napisał/a:
Sypiesz argumentami na prawo i lewo ślepo wierząc ze znaczysz tu cos więcej ode mnie bo masz wsparcie kolegów.

A tobie ciężko czymś sypnąć? Lepiej odwołać się do tego jak to bardzo zostałeś w temacie pokrzywdzony. A później uciec z podkulonym ogonkiem.

MissSunshine 

Wysłany: 30 Styczeń 2015, 07:53   

Ayreon napisał/a:
Prosze admina o zamkniecie lub co lepsze o usuniecie wątku. Z niektórymi osobami, nawet młodszymi ode mnie nie da się rozmawiać. Sypiesz argumentami na prawo i lewo ślepo wierząc ze znaczysz tu cos więcej ode mnie bo masz wsparcie kolegów. Szanuje Twoje zdanie jak każdego innego, ale nie spotkałem na forum dzieciaka który używając specyficznego języka potrafi wzbudzać emocje zwłaszcza negatywne u innych. Ciekawe czy jesteście tacy pogadani w realu czy tylko przed ekranem, bo tutaj prześledźcie co napisaliście i oceńcie w jakich kategoriach wiekowych są wasze wypowiedzi. Zanim odpiszecie w jaki sposób ja się zachowuje, przypominam ze to nie ja zacząłem wiec darujcie sobie takie wstawki. Nie chcecie rozmawiać po ludzku, to proszę o zamkniecie tematu, nie mam ochoty na takie słowne jadki.

*skisłam*

Ayreon 

Wysłany: 30 Styczeń 2015, 08:34   

Nie czuje sie w żaden sposób pokrzywdzony Panie Rey, po prostu nie wiem co tutaj więcej napisać, cokolwiek bym nie napisal będzie przeciwko mnie. Ja uciekam? Ja się nie ukrywam pod Nickiem wypisując co mi ślina na język przyniesie i prawdopodobnie z racji wieku i osobistej kultury chciałbym zakończyć w pokoju ten wątek. Taka jest moja chęć, teraz od was zalezy czy sie do niej zastosujecie czy tez dalej będziemy sie oskarżać i zwalczać na wzajem.

P.s slowo "skisłam" podsumowuje wszystko.

MissSunshine 

Wysłany: 30 Styczeń 2015, 09:00   

'Skisłam' było najbardziej adekwatną odpowiedzią na te głupoty które wystukałeś ;)

bozele 

Wysłany: 30 Styczeń 2015, 11:11   

@Ayreon Nie dyskutuj z idiotami, bo Cię sprowadzą do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

W realu pan Rey nawet słowa by z siebie nie wydobył. Kozak w necie, pizda w świecie pasuje jak ulał. Miss w sumie lubi cipki, więc dobrali się idealnie. :*

Odpowiedz do tematu