Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Stany lękowe
Autor Wiadomość
NoFace 

Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 17:35   Stany lękowe

Witam.
Nie sądziłam, że będę zmuszona zapytać o taką rzecz - czy ktoś z was mógłby mi polecić jakieś leki bez recepty na stany lękowe?
Często odczuwam bardzo silny lęk, można by to nawet nazwać paniką. Już chyba opisywałam ten problem na tym forum. Wizyty u psychologa nie wchodzą już w grę, bo problem jest na tyle silny, że "zmiana myślenia" jest praktycznie niemożliwa na obecnym etapie.
Budzę się w środku nocy, serce bije szybko i nierówno, łzy same napływają do oczu (utrzymuje się to bardzo długo), czasem pojawiają się lekkie drgawki, nudności, uczucie ściśniętego żołądka nie pozwala przełknąć żadnego jedzenia, za to często i dużo muszę pić, itp.
Wiem, że leki nie usuwają całkowicie problemu, ale jestem już tak tym stanem sfrustrowana, że chcę przynajmniej ten problem choć trochę osłabić. Utrudnia (wręcz uniemożliwia) mi to normalne życie w społeczeństwie.
Wiem, że pewnie będziecie polecać mi terapię, psychologa/psychiatrę, ale chyba musiałaby to być hipnoza żebym mogła sobie z tym poradzić "niefarmakologicznie".
Bardzo proszę was o jakieś polecenie leków bez recepty.
Pozdrawiam

1gosia 

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 19:20   

Także borykam się ze stanami lękowymi. Mogę polecić Ci wizytę u psychiatry, dostaniesz leki, psychiatra może także wysłać Cię na terapię. Ale terapie są trudne, nie jest to miła rozmowa z pychologiem.
Jeśli chodzi o leki bez recepty hmm przy lękach przeszkadzają mi silne bóle mięśni - które łagodzi nospa i nagłe skoki ciśnienia. Zawsze noszę przy sobie leki i małą butelkę wody. Spróbuj odstawić kawę, pić melisę itd.

No i daj za jakiś czas znać jak Ci jest:)

1gosia 

Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 19:25   

a i słyszłam same dobre rzeczy o terapiach w Krakowie, czyli jesteś w świetnym miejścu, żeby o siebie zawalczyć. :)

Iron 

Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 20:12   

Zanim pójdziesz do psychiatry to polecam Validol (cena około 5 zł za 10 tabletek do ssania).
Z ulotki : " Pomocniczo w nerwicach czynnościowych, szczególnie układu krążenia, zaburzeniach neurowegetatywnych, migrenie, stanach skurczowych układu pokarmowego, chorobie lokomocyjnej."
Bardzo dobrze działa zmniejsza objawy lękowe.
A na receptę to lorafen i afobam.
Oczywiście im więcej będziesz tego zażywać tym działanie będzie słabsze co nie zmienia faktu ,że to dobre leki brane doraźnie.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 20:40   

Większość tych pastylek bez recepty jest niewiele warta. Kiedyś próbowałem je na bezsenność/stres i wszystkie chyba miały w składzie mieszankę ziół oraz wyciąg z chmielu. Prawdę mówiąc dużo lepszy efekt daje wypicie wieczorem 2-3 piw, no ale jeśli miałabyś to robić codziennie, to raczej bym się zastanowił.

pumpkin 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 12 Wrzesień 2015, 07:57   

Możecie się śmiać :P ale ja na zachowanie harmonii i spokoju układu nerwowego zaczęłam stosować jogę :P Działa dopóki po zajęciach ktoś cię nie zdenerwuje :P burząc cały wysiłek włożony w wyciszenie organizmu :P :P Może osoby dłużej praktykujące potrafią utrzymywać ten stan permanentnie, nie wiem :P ale mam nadzieję że tak :D No i generalnie ćwiczenia z oddechem dużo dają, poczytaj w internetach jak czerpać z powietrza coś więcej niż tlen i dwutlenek węgla :P serio może pomóc :)

Iron 

Wysłany: 12 Wrzesień 2015, 08:02   

terefere napisał/a:
Większość tych pastylek bez recepty jest niewiele warta.

Widzisz terefere - co człowiek to inaczej reaguje.Na mnie np.validol działał r e w e l a c y j n i e tylko trochę przesadziłem z braniem no i stracił po jakimś czasie swoje wartości ale polecam na początek.

pumpkin 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 12 Wrzesień 2015, 08:19   

Ja miałam okazję brać i specjał Irona, validol :P , i podkradnięty od kogoś proch na receptę na uspokojenie czy na coś :P i w sumie jak się nad tym zastanawiałam to większego efektu nie było czuć ani w jednym ani w drugim przypadku (no może trochę senność po prochu) także nie wiem jak to z tym jest :P

Iron 

Wysłany: 12 Wrzesień 2015, 08:29   

Nie znacie się :P ja miałem przyjemność/nieprzyjemność * niepotrzebne skreślić brać wszystko z tego co wymieniłem i tak w skali 1-10 ich działanie : validol - 8 ; lorafen - 9,5 ; afobam - byłem po nim senny ale wiem ,że to zależy od człowieka.
Tylko jedna zasada ,nie można przesadzać z braniem tych leków - bo jak na początku było super tak po pewnym czasie jak "przedawkujemy" to już nam proch nie pomoże.

NoFace 

Wysłany: 12 Wrzesień 2015, 10:14   

Dzięki za odpowiedzi.
Kawy ani alkoholu nie piję i nie zamierzam pić. Joga też raczej nie dla mnie bo zwyczajnie jestem za mało cierpliwa i zbyt nerwowa ;)
Spróbuję tych leków, które wymieniliście.
Jeśli ktoś jeszcze coś zna to piszcie.

alkohol to zło 

Wysłany: 12 Wrzesień 2015, 10:41   

pumpkin napisał/a:
No i generalnie ćwiczenia z oddechem dużo dają, poczytaj w internetach jak czerpać z powietrza coś więcej niż tlen i dwutlenek węgla

Zgadzam się. Polecam pierwszy rozdział pewnej książki, który jest udostępniany za darmo: http://www.structum.pl/cz...i-zmartwien.pdf
Krótko opisuje ćwiczenia oddechowe i rozluźnianie mięśni.

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 13 Wrzesień 2015, 14:28   

No więc sobie przetestowałem ten Validol i nie powiem że to placebo ale jakiekolwiek działanie jest słabo odczuwalne o ile wogóle, wydaje mi się że nieco pomaga się wyciszyć i rozluźnić a co za tym zasnąć ale w stopniu jeden na dziesięć nie większym. Innymi słowy ma słaby potencjał w zwalczaniu lęków/stresu.

Iron 

Wysłany: 13 Wrzesień 2015, 18:28   

To ja jestem jakiś dziwny chyba ;) bo na mnie validol działał (brałem w dawnych czasach :P ) naprawdę fenomenalnie.Jakiekolwiek sytuacje społeczne nie stanowiły dla mnie przeszkody 8-)

alkohol to zło 

Wysłany: 13 Wrzesień 2015, 18:43   

Mówią, że Prozac też nie działa i jest placebo, a jednak uratował naprawdę dużo ludzi.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 13 Wrzesień 2015, 18:50   

alkohol to zło napisał/a:
Mówią, że Prozac też nie działa i jest placebo, a jednak uratował naprawdę dużo ludzi.

A drugie tyle doprowadził do samobójstwa. Może tym, którym "pomógł" tak naprawdę nie pomógł, tylko odczuli efekt placebo po przereklamowanym leku? To już temat na kolejny odcinek filmu o teoriach spiskowych Maxa Kolonko.

alkohol to zło 

Wysłany: 13 Wrzesień 2015, 19:10   

Nie wiem, ale zwolennicy teorii, że Prozac i inne leki to placebo, brzmią tak, jak ci, którzy nigdy nie palili, ale mówią, że rzucenie palenia to żaden problem, bo wystarczy nie palić - nie trzeba nic robić, wystarczy nic nie robić, więc to nie problem.
Na pewno nie na każdego działają takie leki, ale są ludzie, którzy czują wielką poprawę w samopoczuciu po około 2 tygodniach stosowania Prozacu. Jeśli działają na nich konkretne leki, a inne nie, to czemu miałoby to być placebo?
Gdy brałem takie leki kilka lat temu, to nie działał na mnie bardzo drogi Wellbutrin, który brałem przez kilka miesięcy, a po taniutkim i łagodnym Tianesalu znowu ożyłem. Lekarz mówił, że to niezwykłe, ale tak to jest, że lek trzeba odpowiednio dobrać, bo każdy organizm jest inny.

Iron 

Wysłany: 13 Wrzesień 2015, 19:24   

Cytat:
Lekarz mówił, że to niezwykłe, ale tak to jest, że lek trzeba odpowiednio dobrać, bo każdy organizm jest inny.

+1 Dokładnie o to chodzi.Tak jak już pisałem wcześniej,na jedną osobę zadziała dany lek na inną nie a lekarz to nie jasnowidz i czasami musi trochę potrwać znalezienie odpowiedniego specyfiku.

NoFace 

Wysłany: 21 Wrzesień 2015, 17:25   

Witam. Kupiłam Validol, ale nie widzę jakichś większych zmian. Ale będę próbować dalej.
Kiedyś stosowałam Hydroksyzyne w syropie i było dość skuteczne, ale jest na receptę niestety.
Polecacie może coś jeszcze?

bindi 
nudziara

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 23 Wrzesień 2015, 18:09   

Chciałam spróbować z Validolem ale jego smak jest dla mnie nie do przyjęcia, obrzydliwość.
Teraz myślę o dość kontrowersyjnej metodzie, mianowicie Niquitin mini, jednak tabletka zastępuje jedną fajkę. Nie palę w ogóle ale nikotyna potrafi działać zbawiennie na skołatane nerwy, nie za często oczywiście aby się nie uzależnić. Ktoś stosował?

MissSunshine 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 23 Wrzesień 2015, 19:32   

bindi napisał/a:
ale nikotyna potrafi działać zbawiennie na skołatane nerwy

...nie byłabym tego taka pewna. Nikotyna to stymulant, także działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Mit o uspokajających właściwościach papierosów raczej bierze się stąd że zaspokojenie głodu nikotynowego można nazwać relaksującym, nikotyna miedzy innymi skutkuje tymczasowym zanikiem bólu (ale to jest efekt dodatkowo wydzielonej adrenaliny), a sam rytuał palenia, wyjście na papierosa, wdychanie i wydychanie dymu też trochę daje.

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 23 Wrzesień 2015, 19:47   

Dokładnie to jej napisałem :)
Palisz Miss czy to zawodowa wiedza?

MissSunshine 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 23 Wrzesień 2015, 19:52   

Cytat:
Palisz Miss czy to zawodowa wiedza?

Zawodowa, ale palić też pale (: (teraz już prawie wcale, ale jednak)

1gosia 

Wysłany: 27 Wrzesień 2015, 01:09   

Ciekawe jakby wyglądało nasze życie bez lęku, gdzie byśmy byli i co robili.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 27 Wrzesień 2015, 09:15   

Pewnie byś nie żyła już, bo byś robiła też rzeczy skrajnie niebezpieczne.

ettka 

Wysłany: 23 Październik 2015, 19:39   

Ja też mam takie stany, jednak niestety wizyta u psychiatry nie pomogła. Po lekach bardzo źle się czułam.. Może powinna iść na wizytę do innego specjalisty ale na razie to dla mnie za krótki czas żeby się do tego przekonać.

Odpowiedz do tematu