Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Samotne walentynki
Autor Wiadomość
Claya 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 5 Luty 2016, 16:28   Samotne walentynki

Jak wszyscy pewnie wiedzą, wkrótce walentynki. Dzień zakochanych.

Założę się, że nie jestem jedyną singielką na tym forum. Czy Wy - single i singielki, również obawiacie się tego dnia? Tzn. w tym sensie, że wszędzie dookoła będą zakochani, taka atmosfera potrafi singla skutecznie zdołować.

Ja dziś miałam dobry humor. Wystarczyło, że poszłam do sklepu i zobaczyłam te wszystkie pluszowe misie i czerwone serduszka... Od razu zrobiło mi się smutno :( Chyba spędzę te walentynki tak jak Sylwestra - po prostu się upiję, wtedy problemy stają się takie maciupkie, nawet humor mam wtedy dobry. Tylko z drugiej strony jak sobie uświadomię, że próbuję leczyć smutki alkoholem, to odnoszę wrażenie, jakbym się staczała, a nie z tego doła wychodziła.

Jakie macie sprawdzone i skuteczne sposoby na samotne walentynki?

bindi 
nudziara

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 5 Luty 2016, 16:53   

Walentynki i inne amerykańskie święta typu halloween hejtować będę równo. Choć w przypadku tego pierwszego jakieś pozytywne wartości jednak widać. W związku czy nie, mam do tego dnia podobny stosunek.
Jak tak bardzo przeszkadza ci samotność to spiknij się z jakimś singlem z tego forum i udawajcie parę, czy tylko w ten jeden dzień w roku widzisz wokół zakochanych że aż tak napawa cię on smutkiem?

terefere 
Andrzej

Wysłany: 5 Luty 2016, 17:10   

bindi napisał/a:
Walentynki i inne amerykańskie święta typu halloween hejtować będę równo. Choć w przypadku tego pierwszego jakieś pozytywne wartości jednak widać. W związku czy nie, mam do tego dnia podobny stosunek.
Jak tak bardzo przeszkadza ci samotność to spiknij się z jakimś singlem z tego forum i udawajcie parę, czy tylko w ten jeden dzień w roku widzisz wokół zakochanych że aż tak napawa cię on smutkiem?

Założę się, że w głębi duszy też cierpisz z powodu samotności. Zgrywać twardziela na forum jest łatwo :)

Claya 

Wysłany: 5 Luty 2016, 17:17   

bindi napisał/a:
czy tylko w ten jeden dzień w roku widzisz wokół zakochanych że aż tak napawa cię on smutkiem?

Uwierz mi, widuję codziennie. I już nawet myślałam, że pogodziłam się z nowym stanem bycia singielką, lecz wizja samotnych walentynek uświadomiła mi, że wcale tak nie jest. Trochę czuję się jak po śmierci kogoś bliskiego - pierwsze samotne święta (od wielu lat), pierwszy samotny sylwester, pierwsze samotne walentynki itp - to wszystko jest tylko powodem do smutku... :( Nawet jeśli zwykłe dni zaczynają nabierać barw, to punkty krytyczne, taki jak dzień zakochanych sprawia, że znowu wszystko szarzeje. Martwię się, jak spędzę te 24h. Szczęście w nieszczęściu, że to wypada w weekend, bo w pracy z tego smutku pewnie bym się skupić nie mogła :P

lost 

Wysłany: 5 Luty 2016, 18:12   

Ja nie potrzebuje do tego walentynek, wystarczy wiosna iść do parku ;) Wydawało mi się, że żeby być singlem, trzeba tego chcieć i do świadoma decyzja. Ja poprostu nikogo nie mam, nie mogę sobie znaleźć, jestem samotny, ale nie powiedziałbym, że jestem singlem. W walentynki mogę być smutny, byle nie resztę roku, a tu odwrotnie ;)

Claya 

Wysłany: 5 Luty 2016, 19:09   

Tak, teoretycznie są takie osoby, które twierdzą, że są samotne z wyboru. Mnie się jednak wydaje, że ten "wybór", to maskowanie takich prawdziwych, głębokich potrzeb, które są niespełnione, tylko po to, by jakoś z twarzą wyjść z tematu "dlaczego jesteś sam(a)". Mnie to dziwi, bo ja nie wyobrażam sobie samotnego życia, człowiek z natury jest zwierzęciem stadnym... lost, fajne masz podejście do tych spraw :) wydajesz się pogodzony z faktem, że jesteś samotny. Ja chyba wciąż do końca się z tym nie pogodziłam i dlatego się trochę tego dnia obawiam. Cóż, chyba nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować wszystkim zakochanym, życzyć im udanych związków pełnych miłości i stojąc cicho w kącie przyglądać się ich szczęściu licząc, że i do mnie los się kiedyś uśmiechnie...

bindi 
nudziara

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 5 Luty 2016, 20:01   

Single absolutnie zawsze są samotni z wyboru, niekoniecznie swojego.
Terefere, nikogo nie zgrywam a już na pewno nie twardziela. Jestem tylko wątłą, słabą kobietką, przez niektórych żartobliwie nazywaną feministką. Szkoda, że nie napisałeś o co byś się założył bo może udałoby mi się coś fajnego wygrać.
Przyłączam się do życzeń, człowiek stworzony jest do miłości. Jaki świat byłby piękny gdyby każdy wykrzesał z siebie choć trochę tego uczucia do drugiego człowieka. Uśmiechu losu dla wszystkich.

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 5 Luty 2016, 22:03   

Rozumiem że ta cała otoczka różnych tego typu okazji czy świąt może powodować jakieś smuty, napewno nie jest to powód do picia na umór, raczej takie sytuacje powinny motywować do jakiegoś organizowania czasu, wykorzystania go na coś efektywniejszego i na pewno milszego niż smutki.
Osobiście nie czuje smutku, chyba się przyzwyczaiłem ale czasem coś na kształt zazdrości mnie trafia niestety :/

msu 

Wysłany: 5 Luty 2016, 22:12   

Są tacy, co lubią bycie singlem. Niezależność i te sprawy.
Co do walentynek, to jak dla mnie dzień jak co dzień. Po prostu nie przywiązuje do niego żadnej wagi.

smutno 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 5 Luty 2016, 23:42   

Przecież to tylko jakieś głupie "święto", szok.

Czy samotność może iść w parze ze szczęściem? Znacie ludzi, którzy są samotni i szczęśliwi jednocześnie?

Jeśli ktoś świadomie chce być sam -> nie nawiązuje bliższych relacji, nie wchodzi w związki, wcale nie musi oznaczać, że nie odczuwa samotności.

msu 

Wysłany: 6 Luty 2016, 00:40   

smutno napisał/a:
Jeśli ktoś świadomie chce być sam -> nie nawiązuje bliższych relacji, nie wchodzi w związki, wcale nie musi oznaczać, że nie odczuwa samotności.
Bycie singlem nie oznacza braku bliższych relacji. Są osoby, którym wystarcza posiadanie kilku przyjaciół. Szczęście dla każdego może co innego oznaczać.

Iron 

Wysłany: 6 Luty 2016, 06:10   

bindi napisał/a:
Jak tak bardzo przeszkadza ci samotność to spiknij się z jakimś singlem z tego forum i udawajcie parę

To jest dobra rada i sposób na fajne spędzenie tego dnia,myślę ,że nie jeden singiel(chłopak) z tego forum ma podobne rozterki więc napisz Claya do kogoś i spotkajcie się ,tak niezobowiązująco :)

Claya napisał/a:
stojąc cicho w kącie przyglądać się ich szczęściu licząc, że i do mnie los się kiedyś uśmiechnie...

Pewnie ,że się uśmiechnie ,miłość może przyjść niespodziewanie w każdej chwili ,ja tam wierzę ,że każdy ma swoją drugą połówkę na tej ziemi :)

lost 

Wysłany: 6 Luty 2016, 10:09   

Nie pogodziłem się z samotnością i nie chcę się godzić, gdy widzę zakochane pary czuje dokladnie to co Ty. Codziennie powtarzam sobie, że jutro wszystko się zmieni i tak mija dzień za dniem. Z perspektywy czasu widać nawet poprawę, więc jest nadzieja na przyszłość, a przeszłości się nie zmieni. Nie mam nic do stracenia, może być tylko lepiej, wiec staram się uśmiechać i rozmawiać z ludźmi :)

Claya 

Wysłany: 6 Luty 2016, 12:27   

bindi napisał/a:

Stanowczo się z tym nie zgodzę. KAŻDY jest odpowiedzialny za swoje życie i decyduje (w sposób świadomy lub nie), jak to życie wygląda.

Aureliusz napisał/a:
Rozumiem że ta cała otoczka różnych tego typu okazji czy świąt może powodować jakieś smuty, napewno nie jest to powód do picia na umór, raczej takie sytuacje powinny motywować do jakiegoś organizowania czasu, wykorzystania go na coś efektywniejszego i na pewno milszego niż smutki.

Tak, masz rację. Nie powinno się tego dnia poświęcać na smutki. Z resztą tego, jak i każdego innego również. Tylko czasem jest to strasznie trudne. Zwłaszcza, jeśli w pamięci masz jeszcze poprzedni związek, którego rozpadu żałujesz do dzisiaj...

Padło tutaj fajne pytanie - czy samotność może iść w parze ze szczęściem? Wydaje mi się, że dla osób, które nie chcą być same, jest to niemożliwe. Widzę po sobie. Na co dzień mogę być radosna, żartować, spotykać się ze znajomymi, wyjeżdżać z nimi na jakieś ciekawe wypady za miasto, miło spędzać czas i nie myśleć o przeszłości. W takich chwilach "tu i teraz" jest ok, ale to tylko przykrywka. Bo tam w środku, głęboko, wciąż czekam na tą prawdziwą miłość, a jej brak napawa smutkiem, zwłaszcza w taki dzień jak walentynki, kiedy wszyscy się afiszują ze swoją miłością.

Piszecie również, że są tacy, co chcą być sami z wyboru. Czy jest tu taka osoba? Może się wypowie? Bo ja mimo wszystko uważam, że samotność z wyboru jest decyzją chwilową. Jak już wspominałam, jesteśmy z natury zwierzętami stadnymi, i potrzeba bliskości odezwie się prędzej czy później. Jeśli nie w czasach młodości, to na stare lata, kiedy taka osoba uświadomi sobie, że nawet herbaty nie ma z kim wypić, a samotne wieczory zaczną być udręką.

Iron napisał/a:
Pewnie ,że się uśmiechnie ,miłość może przyjść niespodziewanie w każdej chwili ,ja tam wierzę ,że każdy ma swoją drugą połówkę na tej ziemi :)

Dzięki Iron za słowa otuchy :) Wprawdzie cały czas staram sobie powtarzać, że na końcu tej krętej drogi czeka mnie szczęście, ale im dłuższa i trudniejsza okazuje się ta droga, tym częściej tracę wiarę, że jeszcze mogę być naprawdę szczęśliwa. W takich chwilach miło usłyszeć (przeczytać :P ) takie słowa, dziękuję :)

lost, czytając Twoją wypowiedź mam wrażenie, jakbym czytała o sobie, bo mam dokładnie to samo. Także mogę Ci podać swoją wirtualną łapkę :564:

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 6 Luty 2016, 12:45   

Iron napisał/a:
To jest dobra rada i sposób na fajne spędzenie tego dnia,myślę ,że nie jeden singiel(chłopak) z tego forum ma podobne rozterki więc napisz Claya do kogoś i spotkajcie się ,tak niezobowiązująco :)

Można zrobić spotkanie walentynkowe tylko dla singli i na zasadzie losowego losowania zmieszać pary. Pamiętam taki motyw ze szkoły..

Claya 

Wysłany: 6 Luty 2016, 12:54   

Tylko nie wiem, czy taki pomysł wypali wśród nieśmiałych singli :P mnie tam osobiście duża ilość nieznanych twarzy peszy

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 6 Luty 2016, 12:57   

O ile wogóle są single tutaj..

Claya 

Wysłany: 6 Luty 2016, 13:02   

z tego co widzę, to lost jest singlem... ;)

Tulkas 

Wysłany: 6 Luty 2016, 13:38   

Czy tylko ja tutaj potrafię cieszyć się widokiem zakochanych par, bez odczuwania zazdrości?

Jeśli chcesz pogadać, pisz bez skrępowania o każdej porze, na pewno odpowiem :)

szinuja1 

Wysłany: 6 Luty 2016, 15:56   

Tulkas napisał/a:
Czy tylko ja tutaj potrafię cieszyć się widokiem zakochanych par, bez odczuwania zazdrości?

Chyba tak ;) Ja na widok tylu zakochanym par dookola mnie odczowam nie tylko zazdrosc ale i zastanawiam sie a) czy serio tyle ludzi odnajduje ta swoja polowke i sa w tym zwiazku szczesliwe zakochani b ) ile z tych par jest ze soba tylko ze strachu przed samotnoscia, dla kasy, z zalozenia ze lubie ja/ jego, dobrze sie dogadujemy wiec czemu nie byc razem czyli tworza taki zwiazek przyjacielski ale bez zadnej chemii , (i tez wsumie na zasadzie ze lepiej byc z kims niz samotnym) c) jezeli sytuacja a jest prawdziwa, (w co watpie) to jak bardzo cos musi byc ze mna nie tak ?

Winiarnia 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 6 Luty 2016, 18:20   

Claya napisał/a:

bindi napisał/a:

Stanowczo się z tym nie zgodzę. KAŻDY jest odpowiedzialny za swoje życie i decyduje (w sposób świadomy lub nie), jak to życie wygląda.

Ale jesli to on Cie zostawil to to nie byl Twoj wybor,zeby zostac singlem,prawda?

Tulkas napisał/a:

Ja tez!
Dla mnie to ogolnie mile swieto,pominawszy cala te komercyjna otoczke, mozna obchodzic czy nie obchodzic zgodnie z wlasnym sumieniem.
Szkoda tylko,ze 14 lutego wywoluje wiele negatywnych uczuc, wpedza wiele osob w smutek i przypomina "niekochanym" o ich samotnosci. Ale na dobra sprawe podobnie jest z Bozym Narodzeniem czy Sylwestrem.

Szinuja-wszystko z Toba jest w porzadku,po prostu jeszcze nie trafilas na tego jedynego.

Iron 

Wysłany: 7 Luty 2016, 20:10   

Claya napisał/a:
Jak już wspominałam, jesteśmy z natury zwierzętami stadnymi, i potrzeba bliskości odezwie się prędzej czy później. Jeśli nie w czasach młodości, to na stare lata, kiedy taka osoba uświadomi sobie, że nawet herbaty nie ma z kim wypić, a samotne wieczory zaczną być udręką.

Też mi się wydaje ,że wcześniej czy później te młode teraz osoby będą podświadomie/lub świadomie szukały drugiej osoby niekoniecznie już miłości (choć na miłość nigdy nie jest za późno),ale po prostu żeby mieć kogoś przy sobie...Rodzice poumierają ,znajomi założą rodziny będą miały mniej czasu na spotkania,wyjazdy,wspólne wakacje...Tylko właśnie na stare lata to bardziej chyba będą stawiać na przyjaźń niż miłość...Tak mi się wydaje...
Oczywiście są jednostki ,które dobrze czują się same(i będą się czuć zawsze) i nikt do szczęścia im nie jest potrzebny.
Ja tego nie rozumiem i nie umiem ich rozgryźć :idea:

Claya 

Wysłany: 7 Luty 2016, 22:12   

Winiarnia napisał/a:

Ale jesli to on Cie zostawil to to nie byl Twoj wybor,zeby zostac singlem,prawda?

źle to interpretujesz. Nie chodzi tu o moment rozstania, chodzi o coś głębszego. Jeśli przez wiele lat jest się przykladną parą i zaczyna coś się psuć, to trzeba zastanowić się nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Może nie wystarczająco wspierasz partnera w trudnych chwilach, kiedy to on na Ciebie liczył? Może przestalas dbać o siebie i nie jesteś już tą samą atrakcyjną kobietą, w której się zakochał? Może zaczelas zrzedzic, że jesteś ciągle zmęczona i zamiast spędzić z nim miły wieczór wolalas pooglądać tv albo pójść wcześniej spać? Może to, może tamto... Wiadomo, przy rozpadzie dlugoletnich związków, gdzie niedopasowanie charakterów można było już dawno wykluczyć, nigdy jedna strona nie będzie winna na 100%. Jeśli chociaż na jedno z pytań jak powyżej możesz powiedzieć TAK, to to Twoja decyzja, że Cię zostawił. Widocznie (świadomie lub nie) przestalas wystarczająco pielęgnować Wasz związek...

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 8 Luty 2016, 07:51   

Iron napisał/a:
Oczywiście są jednostki ,które dobrze czują się same(i będą się czuć zawsze) i nikt do szczęścia im nie jest potrzebny.
Ja tego nie rozumiem i nie umiem ich rozgryźć :idea:

Introwertycy.

giant5r 

Wysłany: 8 Luty 2016, 08:24   

Ja akurat walentynki mam gdzieś i wcale nie czuje się w ten dzień samotny a więcej nawet gdyby nie powiedzieli w radiu czy coś bym nie wiedział że to w dany dzień jest. :lol:
Mam w sobie motocyklizm -- mają to nieliczni !

Odpowiedz do tematu