Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Kończenie znajomości z niektórymi osobami
Autor Wiadomość
Kolekcjoner 

Wysłany: 20 Lipiec 2016, 23:04   Kończenie znajomości z niektórymi osobami

Temat może być ciekawy, zwłaszcza że interesuje mnie co inni o tym myślą, a mianowicie co robicie gdy np. spodoba się wam ktoś i chcąc nie chcąc nie uda się nawiązać bliskiej znajomości i trafiacie do friend zone albo na pozycję koła zapasowego, druga osoba wykręca się od spotkań, nie inicjuje kontaktu ale nie chce definitywnie kończyć znajomości, oczywiście wie o tym że nam się podoba i taki stan trwa już trochę czasu. Tłumaczy sie że na obecną chwilę nie może nic więcej obiecać i nie ma nic przeciwko relacjom koleżeńskim... Z tym że no właśnie... zachowanie pokazuje że ma nas w dupie a koleżeństwo to takia ładne określenie znajomości.
Miałem taką sytuację że długo się o dziewczynę starałem, właściwie powyższy opis to opis mojej sytuacji i zakończyłem z nią definitywnie znajomość. :) Postanowiłem nie poświęcać już uwagi osobom które nie są tego warte i takie osoby eliminować ze swojego zycia jeśli się znajdą a docenić bardziej tych ludzi którzy są tego warci, ładują mnie pozytywną energią i nie trzeba się dopraszać o spotkania itd. :D

Lidia84 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 21 Lipiec 2016, 08:13   

Doskonale Cię rozumiem, bo też stałam się czyimś "kołem zapasowym". Absolutnie nie warto ciągnąć takiej znajomości. Lepiej, właśnie, skupić się na innych osobach, żeby nie przegapić kogoś naprawdę wartościowego, niż czekać na ochłapy uczucia, ze strony kogoś, kto najwyraźniej nas nie szanuje skoro zamiast uczciwie powiedzieć, że nie jest zainteresowany, bawi się w gierki. Zresztą chyba każdy chce, żeby druga osoba pokochała go ze względu na to kim jest, a nie z braku laku.
Choć oczywiście wiem, że trudno jest przestać walczyć o drugą osobę jeśli komuś naprawdę zależy... Ale wątpię w to, że takie historie kończą się happy endem...

"Nobody likes you. Everybody hates you. You're gonna lose. Smile, you fuck".

Kolekcjoner 

Wysłany: 21 Lipiec 2016, 23:51   

Nie chodzi nawet o ochłapy uczucia ale ogólnie uwagi... no i brak jakiejkolwiek inicjatywy z jej strony...
Tutaj nawet nie miała okazji poznać mnie dobrze bo jak tu się poznać skoro nie mogliśmy się spotykać bo się wykręcała.
Jej strata :)
Myślałem oczywiście dużo czy ma sens to dalej ciągnąć i się starać no i tylko niepotrzebnie się wkurzałem. Teraz na przyszłość wiem że w takich przypadkach nie należy tracić czasu tylko zakończyć znajomość. :)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 05:12   

Może Cię sprawdza czy Ci zależy:)

Claya 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 22 Lipiec 2016, 08:03   

Jeśli wyraźnie i wprost mówi, że na tę chwilę nie może obiecać nic więcej niż koleżeństwo, to nie wydaje mi się... :P

Bocianapięty 

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 09:40   

Dokończę... To wydaje mi się, że po prostu delikatnie mówiąc nic raczej z tego nie będzie ;p

Kolekcjoner 

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 10:17   

I zapewne tak jest, więc dałem sobie spokój :)

Bocianapięty 

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 10:23   

Po co potem bardziej cierpieć ? Któregoś dnia, jej zależy to się może odezwie :p Kiedyś pisałem długo z jedną i jak jej ( chyba za szybko ) wyznałem miłość to chciała zerwać kontakt i to zrobiła wprost powiedziała, że tak będzie najlepiej, ale ja nie przyjąłem tego do wiadomości i za jakiś czas się odezwałem do niej a potem po dłuższym czasie sam zerwałem ;p Eh... Korci mnie zapytać co u niej słychać tak na luzie, jako że się kumplowaliśmy kiedyś ostro ;p

Kolekcjoner 

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 10:59   

Było minęło :P

Dahmer213 

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 21:24   

Jeśli dziewczyna mowi, że na chwilę obecną może Ci zaoferować tylko koleżenstwo, to nie znaczy, że chcę się z Tobą teraz kolegować, a potem może coś między wami będzie, tylko że kompletnie nie jest Tobą zainteresowana, ale nie mówi tego wprost, zeby Cię nie zranić ;)

Claya 

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 21:48   

Wow! Faceci tak dobrze rozumiejący kobiety są rzadko spotykani ;)

Bocianapięty 

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 21:59   

Nie koniecznie, bo kobiecie często się coś odwidzi ;p Mało to takich przypadków było, że po latach z koleżeństwa poszła znajomość znacznie dalej ? ;p Nie znacie dnia ani godziny, kiedy Was trafi w serce strzała amora hehehe :)

Dahmer213 

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 22:04   

Mało;) Jeśli wpadnie się w ramę kolegi/ przyjaciela to bardzo trudno z niej wyjść. Takie sytuację mają miejsce przeważnie wtedy, kiedy kobieta jest w trudnym okresie np. rozpad związku i potrzebuje chwilowego pocieszenia, uwagi, ale to nie jest szczerze zainteresowanie z jej strony. Jesli od początku znajomości nie ma iskry i choćby małego pociągu fizycznego z obu stron, to tylko cud to zmieni.

Claya 

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 22:05   

No ok, tak może się stać, nie przeczę że nie. Niemniej jednak chodzilo mi o jakże poprawną interpretację słow koleżanki Kolekcjonera przez Dahmera ;)

Kolekcjoner 

Wysłany: 22 Lipiec 2016, 22:07   

Dahmer213 napisał/a:
Jeśli dziewczyna mowi, że na chwilę obecną może Ci zaoferować tylko koleżenstwo, to nie znaczy, że chcę się z Tobą teraz kolegować, a potem może coś między wami będzie, tylko że kompletnie nie jest Tobą zainteresowana, ale nie mówi tego wprost, zeby Cię nie zranić ;)

No właśnie jestem takiego samego zdania :)

Bocianapięty 

Wysłany: 23 Lipiec 2016, 08:51   

Najgorsza jest dla mnie ta interpretacja, czy rzeczywiście mam jakieś szanse czy sobie odpuścić hehehe. Ile to się już razy pomyliłem a kosza dostałem kilka razy i potem zamilkłem :mrgreen: Kilka razy również się koleżanki pytały, czemu je nie pocałowałem ? Nic nie odpowiedziałem, zamurowało mnie bo nie które chętnie bym pocałował, ale bałem się reakcji ;p Przeważnie myślałem, że lubi mnie bo lubi ale jak tylko kumpla ;p

Kolekcjoner 

Wysłany: 23 Lipiec 2016, 10:21   

Tylko że tu jak pocałować jak sie wykręcała od spotkań? No ni ma jak :D :D

Dahmer213 

Wysłany: 23 Lipiec 2016, 10:34   

Zachowaj choć trochę godności i odpuść ją sobie. Jeśli dziewczyna od początku jest zupełnie niezainteresowana to niczym tego nie zmienisz. Radzę przestać kreować swoje wyobrażenie nt. relacji damsko-męskich na podstawie filmow rodem z Hollywood, bo daleko na tym nie zajedziesz ;)

Kolekcjoner 

Wysłany: 23 Lipiec 2016, 10:41   

Już napisałem że sobie ją odpuściłem :)
Znajomość zakończona no i drugi raz jak by mi się tak zdarzyło to już wiem że należy się wycofać. ;)

kociarz 

Wysłany: 24 Lipiec 2016, 21:52   

Hmm... a ma ktoś jakieś rady jak postępować z dziewczyną która zgadza się na spotkania i na seks, ale nie na randki, uważając je za nudne i zobowiązujące?

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 25 Lipiec 2016, 05:27   

dzisiaj są jeszcze randki?:P

kociarz 

Wysłany: 25 Lipiec 2016, 07:31   

Albo mam pecha, albo kobiety już je odwołały.

bindi 
nudziara

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 25 Lipiec 2016, 07:55   

Albo po prostu zadajesz się z niewłaściwymi kobietami (na marginesie, "właściwy" mężczyzna nie poszedłby na układ w którym tkwisz, więc można by rzec, że trafił swój na swego, ale to moje osobiste, skrajnie subiektywne zdanie).

kociarz 

Wysłany: 25 Lipiec 2016, 09:12   

bindi napisał/a:
Albo po prostu zadajesz się z niewłaściwymi kobietami

To może być trafna diagnoza, choć raczej bezużyteczna, nijak nie pomaga w znalezieniu tych właściwych.

bindi napisał/a:
na marginesie, "właściwy" mężczyzna nie poszedłby na układ w którym tkwisz, więc można by rzec, że trafił swój na swego, ale to moje osobiste, skrajnie subiektywne zdanie

Miło wiedzieć że jest się "niewłaściwym" mężczyzną. Wg czyjegoś osobistego, skrajnie subiektywnego zdania, oczywiście :( .

Claya 

Wysłany: 25 Lipiec 2016, 10:36   

Cytat:
Miło wiedzieć że jest się "niewłaściwym" mężczyzną. Wg czyjegoś osobistego, skrajnie subiektywnego zdania, oczywiście .

Oj tam, nie przejmuj się ;) nawet jeśli jesteś niewłaściwym mężczyzną dla bindi, to nie znaczy, że dla wszystkich kobiet. Nie poddawaj się, powodzenia :]

Odpowiedz do tematu