Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
w Poznaniu..
Autor Wiadomość
forac 

Wysłany: 8 Styczeń 2017, 12:46   

Ja prawdopodobnie wpadnę
1. korneliusz
2. vegas
3. Claya
4. lost
5. Peter
6. Zielony 40% pewności
7. Ramzes 60% (dla równowagi z Zielonym :) )
8. Lukin
9. Lidia 80%
10. forac

Quim 

Wysłany: 8 Styczeń 2017, 23:21   

Jeśli nie ma żadnych wymagań, to z chęcią był dołączył :)

Claya 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 9 Styczeń 2017, 00:28   

W sumie to chyba jedynym wymaganiem jest obecność w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie ;)

zielony7 

Wysłany: 11 Styczeń 2017, 10:58   

Szansa że wpadnę wzrosła do 65%. Ramzes, mam nadzieję, że dla równowagi Twoja właśnie nie spadła :p

Claya 

Wysłany: 11 Styczeń 2017, 20:55   

Słuchajcie, czas chyba powoli uzgadniać szczegóły. Co do miejsca - tu się zdaję na Poznaniaków, zarządźcie coś :) Ja tam Poznania na tyle nie znam. Na Rynek trafię.

Interesuje mnie godzina spotkania? Wiem, że przyjęło się tego typu spotkania umawiać na wieczór, ale jak się zbierzemy o 20:00, to dojezdni będą mieli problemy z powrotem jeśli zostaną do samego końca, albo po godzinie będą musieli wracać. Bez sensu. Dlatego proponuję wcześniejsze godziny. Bliżej południa? Czy bardziej 14-15?

zielony7 

Wysłany: 11 Styczeń 2017, 22:04   

Ja planuję przyjechać (chyba się uda) na prawie 3 dni (pt-nd) i dosyć dokładnie rozejrzeć się po Poznaniu. Proponuję połączyć nasze spotkanie ze zwiedzaniem. Całkowicie przykładowo: spotykamy się wcześniej, tak jak proponuje Claya i idziemy np. do muzeum lub w inne ciekawe miejsce. Potem, np. na około 15:00 można by zamówić stolik lub dwa w jakimś klimatycznym lokalu, do którego by doszły osoby, którym nie pasowałoby zwiedzanie przykładowego muzeum.

Kto z Was planuje nocleg? Moglibyśmy coś razem wynająć i zapłacić dzięki temu mniej ;) Proponuję jedno ze schronisk młodzieżowych.

Claya 

Wysłany: 11 Styczeń 2017, 22:15   

a zwiedzanie chętnie :D ostatnio chcieliśmy z lostem zobaczyć park cytadela, ale muzea w środku były już zamknięte i tylko z zewnątrz połaziliśmy... Jak zwiedzanie to rzeczywiście możnaby wcześniej przyjechać, koło południa, albo i w ogóle z rańca :D noclegu w sumie nie planowałam, szczerze to nawet nie brałam takiej możliwości pod uwagę xD

Ramzes. 

Wysłany: 11 Styczeń 2017, 22:50   

Jeśli chodzi o zwiedzanie, to w Poznaniu najpopularniejsza ostatnio jest Brama Poznania. Jest zresztą niedaleko Starego Rynku. Potem można pójść zwiedzić katedrę, przejść się Mostem Jordana, by zobaczyć słynny mural na Śródce. Dalej nad Maltę lub na Cytadelę. Można też pójść do Starego Browaru- najsłynniejszej z galerii handlowych miasta. Z Browaru można pójść ulicą Taczaka przy której jest kilka fajnych knajpek, potem Kościuszki do ulicy Święty Marcin (zamek cesarski), dalej pomnik czerwca 1956, do Mostu Teatralnego. Następnie ulica Roosevelta z paroma fajnymi kamienicami. Dla odważnych wyprawa koło Starego Zoo na Jeżyce- niegdyś najniebezpieczniejszą, a dziś najbardziej hipsterską dzielnicę miasta. Jeśli ja będę w grupie przewodników dowiecie się min dlaczego nie warto mieszkać na nowym osiedlu budowanym koło zoo.

Wszystkim spoza Poznania polecam zapoznać się z podstawą gwary. Przykładowe teksty które możecie usłyszeć:
- wuchta wiary tej (dużo ludzi)
- kopsnij szluga bździągwo (daj papierosa kobieto)
- wuchta bejmów za szneki ostatnio (drożdżówki podrożały)
- ejbry kindrzą na dzielni (dzieciaki wałęsają się po okolicy) itd

Claya 

Wysłany: 11 Styczeń 2017, 22:59   

Ramzes, mam w takim razie nadzieję, że wpadniesz i będziesz nas nie tylko oprowadzał po mieście, ale i tłumaczył ^^ za Chiny tego nie spamiętam, to chyba gorsze od niemieckiego xD

Peter740 

Wysłany: 12 Styczeń 2017, 01:22   

Ja myślę że będę jakoś po południu. Z resztą proponuję się spotkać przy pregierzu na starym rynku lub po prostu przy targach poznańskich :) Łatwo trafić, no i stamtąd można podskoczyć w parę miejsc :)

korneliusz 

Wysłany: 12 Styczeń 2017, 14:48   

Mi pasuje spotkanie o 12-14 (obojętnie gdzie) i zwiedzanie, jak tylko temperatura będzie wyższa niż -10'C. Można podzielić spotkanie na dwie części, po południu wycieczka, a pod wieczór jakiś lokal. Każdy będzie mógł sobie wybrać, co mu pasuje.

Lukin 

Wysłany: 12 Styczeń 2017, 23:09   

Ja jestem dojezdny i na pewno wcześniejsza godzina spotkania byłaby bardzo pożądana.

Może zamiast do Starego Browaru lepiej zahaczyć o pewnie pachnącą jeszcze świeżo malowaną farbą Galerii Posnania?

Pytanie czy w którymś punkcie programu planujemy picie alkoholu? Od tego będzie zależeć mój środek transportu.

Claya 

Wysłany: 12 Styczeń 2017, 23:18   

Lukin napisał/a:
Pytanie czy w którymś punkcie programu planujemy picie alkoholu?

Zakładałabym, że tak. Aczkolwiek jesteśmy dorośli (i odpowiedzialni) i nawet jeśli będzie wyjście wieczorem do jakiegoś pubu, to nie musisz pić :mrgreen:

chawa 

Wysłany: 13 Styczeń 2017, 19:39   

Koleżanka z forum dziś do mnie pisała, że robicie zlot regionalny w
Poznaniu. Chętnie przyjdziemy we dwie :)

terefere 
Andrzej

Wysłany: 13 Styczeń 2017, 19:59   

:558:

Ramzes. 

Wysłany: 14 Styczeń 2017, 16:43   

Ok.
Proponuję zgodnie z głosem ludzi podzielić spotkanie na dwie części: turystyczną i integracyjną.
Część pierwszą proponuję rozpocząć w sobotę 21 stycznia o godzinie 13 przy wejściu na targi od strony ulicy Roosevelta. Szczegółowy plan zwiedzania ustalimy wspólnie. O godzinie 18 proponuję spotkać się przy pomniku Starego Marycha znajdującym się tuż obok Kupca Poznańskiego. W tym miejscu mogą do nas dołączyć osoby które po prostu chciałyby się poznać, posiedzieć, wypić piwo/ kawę.

Bukka 

Wysłany: 14 Styczeń 2017, 19:02   

Witam, ja zgłaszam swoją chęć uczestnictwa na 95 %, ale w części wieczornej :mrgreen:

zielony7 

Wysłany: 14 Styczeń 2017, 22:59   

Ramzes, nie sądzisz, że dobrze by było zarezerwować miejsce w jakiejś knajpce? W sobotę pewnie będą zatłoczone i ciężko będzie się zmieścić gdzieś w kilkanaście osób.

Ramzes. 

Wysłany: 15 Styczeń 2017, 07:51   

Pewnie masz rację. Zdaję się w tym temacie na organizatorów. Ja chętnie podpowiem coś, i w części wycieczkowej mogę pokazać kilka miejsc, ale nawet nie wiem na 100% czy będę na drugiej.

Claya 

Wysłany: 15 Styczeń 2017, 10:00   

Mnie nie liczcie jako organizatora xD ja tylko zrzeszyłam ludzi ^^ nawet Poznania nie znam, żeby cokolwiek "organizować"...

roślina 

Wysłany: 15 Styczeń 2017, 11:51   

Zamierzam wpaść na część turystyczną W Poznaniu byłem dwa razy na Pyrkonie, ale z miasta widziałem tylko Stary Browar, Zamek Cesarski z zewnątrz i teren Targów. I oczywiście Chlebak.

Pawel831 
b

Wysłany: 15 Styczeń 2017, 12:44   

Ja też przyjadę. Z roślina. Fajnie będzie zobaczyć coś razem. Co do rezerwacji stolika to koniecznie gdzieś zarezerwujcie. Praktyka pokazuje, że bez tego ciężko. Na pewno znacie jakieś ciekawe miejsce w Poznaniu. Gdziekolwiek. Żebyśmy mieli swój stolik :) .

Plan mi się podoba. A czy wiecie może czy w okolicach targów (tam gdzie się mamy spotkać o 13:00) jest możliwość zaparkowania samochodu?

Dopisuje się do listy:

1. korneliusz
2. vegas
3. Claya
4. lost
5. Peter
6. Zielony 40% pewności
7. Ramzes 60% (dla równowagi z Zielonym :) )
8. Lukin
9. Lidia 80%
10. forac
11. Pawel831

Lidia84 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 15 Styczeń 2017, 14:05   

Mogę Wam zaproponować pub Napiwek niedaleko Starego Rynku. Mają tam pyszny cydr gruszkowy, różne rodzaje piwa i gry planszowe. Miejsce jest dość rozchwytywane więc trzeba się śpieszyć ;)
Tak plus minus chetnych mamy około 15 osób. Moze spróbuję zrobić na 20? gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć...
A na którą godzinę? 18:30?

"Nobody likes you. Everybody hates you. You're gonna lose. Smile, you fuck".

Claya 

Wysłany: 15 Styczeń 2017, 14:07   

Ooo, pub brzmi ciekawie :D tak, myślę ze lepiej na wieksza ilość osób, zwłaszcza że dużo ludu przyjdzie tylko na drugą część. A ile kosztuje rezerwacja?

Pawel831 
b

Wysłany: 15 Styczeń 2017, 14:25   

Ramzes. napisał/a:
O godzinie 18 proponuję spotkać się przy pomniku Starego Marycha

Lidia84 napisał/a:
A na którą godzinę? 18:30?

Jak zdążymy dojść od tego pomnika do pubu, który proponujesz (nie wiem jaka to odległość) to na 18:30. Koniecznie zrób rezerwację :) .

Odpowiedz do tematu