Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje obawy
Autor Wiadomość
Rzeka 

Wysłany: 9 Marzec 2017, 20:40   Moje obawy

Boję się związków. Boję się facetów. Ewentualnie teraz sobie to sama wkręcam, żeby mieć usprawiedliwienie do niewchodzenia w relacje.

Niektóre rzeczy niżej mogą brzmieć głupio i naiwnie, ale chcę napisać szczerze.

Boję się, że komuś, kto może mnie chcieć będzie z o wiele większym priorytetem chodziło o to, żeby kogoś mieć, niż o mnie. Że na seksie również będzie mu zależeć o wiele bardziej niż na mnie i że to główny powód do wchodzenia w związek.

Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć w miłość. W chwilowy stan zakochania jak najbardziej. Tylko co dalej? Siedzisz z kimś z przyzwyczajenia i wyrachowania, bo jest Ci dobrze i wiesz, że możesz już lepszej relacji nie zbudować. A wieczorami marzysz o koleżance z biurka obok. Czy tak to właśnie wygląda?

Podejrzewam, że problem sam się rozwiąże, bo zaraz będę stara, brzydka i już nikt nie będzie chciał mieć ze mną nic wspólnego. Tylko wiem, że będę wtedy żałować.

kociarz 

Wysłany: 9 Marzec 2017, 22:59   

Trzeba przyznać, że to są bardzo uzasadnione obawy.

LadyJ 

Wysłany: 10 Marzec 2017, 11:49   

Ze zdradą jest trochę jak z samospełniającym się proroctwem.

Ramzes. 

Wysłany: 10 Marzec 2017, 19:09   

Możesz znać kogoś wiele lat, i może Cię spotkać taka sytuacja. Zakamarki psychiki są niezgłębione. Trzeba mieć nadzieję.

[ Dodano: 10 Marzec 2017, 19:12 ]
https://www.youtube.com/watch?v=FQXMF-nWukM

rlip 

Wysłany: 11 Marzec 2017, 11:46   

Nie napiszę, że Twoje obawy są nieuzasadnione, bo ludzie są różni i na różnych możesz trafić. Ale myślę, że nie ma się czego bać, tylko trzeba próbować, aż spotkasz tą właściwą osobę.

A definicję miłości mam inną: ja kocham swoich rodziców (wiem że jestem szczęściarzem :) ) dlatego, bo zawsze mi pomagali, wspierali i zawsze mogłem na nich liczyć. I teraz naprawdę chętnie ich przytulę jak przyjeżdżam ich odwiedzić, czy pomogę jakby takiej pomocy potrzebowali. I myślę, że fajnie by było jeszcze z kimś taką relację nawiązać :) .

LadyJ 

Wysłany: 11 Marzec 2017, 13:48   

Miłość, która unosi do góry i wyciąga pomocną dłoń, kiedy spadasz w dół ?

onion 

Wysłany: 17 Marzec 2017, 00:18   

Hej Rzeka, a może tak uwierzyć w swoją atrakcyjność? ;-)

(wyzwanie stawiam również samemu sobie ;) )

Kobiety mają bardzo różną urodę i budowe ciała, ale można spotkac zarówno kobiety o wyglądzie modelek wątpiące w swoją atrakcyjność jak i kobiety mocno odbiegające od promowanych ideałów piękna przekonane o swojej wartości i atrakcyjności. Więc różnica jest w głowie. :)
Lecę, bo wolność to zew
Lecę, bo wciąż kocham ciebie
Kocham cię

LadyJ 

Wysłany: 17 Marzec 2017, 14:01   

Tak, sedno tkwi w akceptacji siebie i umiejętnym promowaniu swojej osoby wśród innych.

scarecrane 

Wysłany: 18 Sierpień 2017, 19:09   

To nie jest tak, że po chwilowym zauroczeniu przychodzi nuda i marzenie o kims innym. Ja uważam, że najpełniejszym rodzajem miłości jest taka "miłość domowa", kiedy jesteście już do siebie przywiązani, kiedy przeżyliście milion kłótni ale nie rozstajecie się bo nie wyobrażacie sobie dalszego życia bez tej drugiej osoby. Nie ma już motyli w brzuchu i tego niesamowiego napięcia, które było na początku, ale uczucie jak najbardziej jest. Nie wygląda ono jak te pokazane na filmach, ale jest zawsze. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią osobę:)

Odpowiedz do tematu