Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Potworny problem
Autor Wiadomość
Michman 

Wysłany: 28 Marzec 2017, 20:21   

Caroline napisał/a:
wydraHalloween napisał/a:
I pozwolę sobie nawet dodać...
Problem właśnie z nieśmiałymi chłopakami jest taki, że u nich nie istnieje termin "niezobowiązująca", co chyba się tutaj objawia ;) Nie, kiedy on ma rozpocząć rozmowę z NIĄ, to to musi być jego wybranka, jego jedyna, TA, z którą pójdzie na pierwszą randkę... [z grzeczności nie będę iść dalej] i dlatego musi wypaść świetnie. Nic dziwnego, że takie nakręcanie się jest stresujące! Mylę się? Bo naprawdę sporo takich tematów już widziałam na wielu forach ;) Jeżeli zaś zmniejszy oczekiwania do "to tylko nieznajoma dziewczyna, nigdy więcej pewnie jej nie spotkam/to tylko dziewczyna, z którą piszę przez neta, pewnie się nigdy nie zobaczymy/to tylko koleżanka" to wtedy sam poczuje się bardziej swobodnie. I bądźmy szczerzy, druga osoba raczej też nie wyobraża nas sobie już na ślubnym kobiercu po kilku rozmowach. A jeśli tak - to niezdrowe i trzeba uciekać :D
Druga sprawa to myślenie, że dziewczyna może mieć tylko status albo "nie znam jej" albo "moja dziewczyna/narzeczona/żona". Dla nieśmiałego chłopaka nie istnieje "koleżanka" czy "znajoma". I to naprawdę jest poważny problem, bo takie relacje są jak najbardziej zdrowe i normalne.

Uff, dzięki za napisanie tego, dosłownie wyjęłaś mi to z ust ;)

Odgrzewane kotlety :P

wydraHalloween 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 28 Marzec 2017, 20:29   

Michman napisał/a:
Chodziło o to, że nie zgadzam się ze stwierdzeniem

Egoistą trzeba być, nie troszkę, a nawet bardzo w dzisiejszych czasach.

w kontekście wykorzystywania ludzi

Gdyby wspomniane przez Ciebie fantazje były powodem problemów nieśmiałych w kontaktach to myślę, że byłby łatwe do opanowania.
To chyba jest tak jak z blondynkami. Jest jakiś stereotyp. Czy prawdziwy?

To napisała Caroline, a nie ja... To chyba zamyka dyskusję, bo trzeba czytać ze zrozumieniem. Powtórzę to ostatni raz nikt nie zachęca do wykorzystywania ludzi, ale do rozwijania się z nich pomocą. Sorry, ale żadne objawienie z nieba ani z książki nie zstąpi.

Fantazje nie są problemem, tylko wysokie oczekiwania, które z nich wynikają. I nie wymyśliłam ich sobie, ale sami faceci do tego dochodzili na różnych forach i ten schemat się wielokrotnie powtarza. Oczywiście, nie musi dotyczyć wszystkich, ale jeżeli komuś pozwoli uświadomić sobie źródło problemu, to fajnie, bo komuś pomogłam.

Caroline napisał/a:
Uff, dzięki za napisanie tego, dosłownie wyjęłaś mi to z ust ;)

Piąteczka! :D

kociarz 

Wysłany: 28 Marzec 2017, 20:32   

Krótki poradnik:
1) Załóż sobie Tindera, na innych portalach randkowych siedzą naprawdę dziwne osoby. Potrzebujesz przynajmniej dwóch względnie ładnych zdjęć (i nie żadne dziwne selfie, foty w lustrze, legitymacyjne itp :D ).
2) Nałap sobie par.
3) Wybierz osoby których zdjęcia dobrze rokują i spróbuj z nimi pogadać. Najlepiej pisać pod koniec tygodnia (czwartek, ew. piątek) i próbować umawiać się na piwo w sobotę. Jeżeli widzisz że rozmowa jest nudna to nie umawiaj się, w rzeczywistości będzie jeszcze gorzej.

Michman 

Wysłany: 28 Marzec 2017, 20:38   

To napisała Caroline, a nie ja... To chyba zamyka dyskusję, bo trzeba czytać ze zrozumieniem.

Pytałaś o cel moich wiadomości. To napisałem.

wydraHalloween 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 28 Marzec 2017, 20:52   

Ale zacytowałeś tak: "wydraHalloween napisał/a: Egoistą trzeba być, nie troszkę, a nawet bardzo w dzisiejszych czasach.", czyli spreparowałeś, że to niby mój cytat :P

Caroline 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 28 Marzec 2017, 21:02   

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości - tak, to ja napisałam:

"Egoistą trzeba być, nie troszkę, a nawet bardzo w dzisiejszych czasach"

I nadal podtrzymuję :D

Michman 

Wysłany: 28 Marzec 2017, 21:11   

Ale zacytowałeś tak: "wydraHalloween napisał/a: Egoistą trzeba być, nie troszkę, a nawet bardzo w dzisiejszych czasach.", czyli spreparowałeś, że to niby mój cytat :P

Rzeczywiście, dopiero teraz zwróciłem na to uwagę. Za to przepraszam. :oops:
Cytując tamtą wiadomość, chciałem wydobyć tylko fragment, na który chciałem odpowiedzieć. Musiałem kombinować z wklejaniem nawiasów [], a cytowany fragment był długi. Nie zwróciłem uwagi kogo skopiowałem w "quote=".
Istotny był dla mnie ten fragment, nie chciałem robić zarzutów osobie, która to pisała. Chciałem tylko napisać co ja o tym myślę.

Odpowiedz do tematu