Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Pyrkon 2016
Autor Wiadomość
littleladypunk 

Wysłany: 4 Styczeń 2016, 22:52   Pyrkon 2016

Temat trochę naprzód bo Pyrkon dopiero w kwietniu. Ale może ktoś planuje spędzić te 3 cudowne dni na targach poznańskich? :) Albo chociaż wpaść na chwilę?

Pawel831 
b

Wysłany: 6 Styczeń 2016, 20:48   

Ja na pewno na 3 dni.To będzie mój 3 raz. W tym drugi kiedy będę nocował na hali targowej. Zawsze jeszcze jeździ dwóch znajomych. Też z forum. Rok temu było jeszcze kilka osób. I nauczyłem się grać w fajną planszówke.

Claya 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 7 Styczeń 2016, 16:33   

Za co się przebieracie? ;)

littleladypunk 

Wysłany: 7 Styczeń 2016, 16:49   

Pawel831, ja też w zeszłym roku nocowałam na hali :D Pierwszy raz, świetna sprawa. A ogólnie to będzie już mój chyba 6 Pyrkon, wow.

Claya, jak zwykle nie mam pomysłu i środków, więc pewnie jak co roku za nic się nie przebiorę :/ Może mi koleżanka jakiś make up ciekawszy zrobi, ale tak to na razie na nic się nie zapowiada.

Claya 

Wysłany: 7 Styczeń 2016, 16:56   

littleladypunk napisał/a:
jak zwykle nie mam pomysłu i środków, więc pewnie jak co roku za nic się nie przebiorę

Ooo, to szkoda... :( A gdybyś powiedzmy miała nieograniczone środki i nieograniczony wybór, za kogo chciałabyś się przebrać? Jaka jest Twoja ulubiona postać? Z jakiej gry/komiksu/filmu itp? :)

A Ty, Paweł? Przebierasz się za coś? :)

Ja tam nigdy nie byłam i w tym roku zapewne też mnie nie będzie, ale oglądałam filmiki na YT :) Chętnie po wydarzeniu wysłucham Waszej relacji z pierwszej ręki :D

littleladypunk 

Wysłany: 7 Styczeń 2016, 17:05   

Claya napisał/a:
A gdybyś powiedzmy miała nieograniczone środki i nieograniczony wybór, za kogo chciałabyś się przebrać? Jaka jest Twoja ulubiona postać? Z jakiej gry/komiksu/filmu itp? :)

Nie wiem czy chciałabym przebierać się za konkretną postać, zwłaszcza taką znaną, bo wtedy trzeba by ją odpowiednio odegrać, u mnie mógłby z tym być problem. Kiedyś myślałam o Horo ze Spice&Wolf :)
Ale najchętniej zrobiłabym "własną" postać, coś bliżej nieokreślenego, żeby mieć większą swobodę. Najchętniej coś z klimatu fantasy, post-apo lub steampunku :) Coś z fajnym klimatem.

Claya 

Wysłany: 7 Styczeń 2016, 17:21   

littleladypunk napisał/a:
najchętniej zrobiłabym "własną" postać, coś bliżej nieokreślenego, żeby mieć większą swobodę. Najchętniej coś z klimatu fantasy, post-apo lub steampunku

Chyba najtaniej (i najszybciej) byłoby Ci stworzyć postać postapokaliptyczną ;) Chociaż steampunk jak dla mnie jest fajniejszy, np tu lub tu. Kwestia gustu ;)

littleladypunk 

Wysłany: 7 Styczeń 2016, 17:25   

Może bez tego biustu na wierzchu :P

Post-apo jest stosunkowo proste, ale trzeba by trochę "poniszczyć" i poprzerabiać, parę owocnych wypraw do lumpa też by nie zawadziło. U mnie jest taki zgrzyt, że ja nie mam ani ręki do szycia ani do dłubania w ciucholandach.

Claya 

Wysłany: 7 Styczeń 2016, 17:34   

No oczywiście, że bez tego biustu ;) Chodziło raczej o styl, a nie figurę modelki ;P

Owszem, po lumpach byś się musiała trochę nachodzić, do tego może skorzystać z pomocy jakiegoś zakładu krawieckiego lub znajomych, jeśli znasz kogoś, kto potrafi coś podłubać? ;) Jak już wcześniej pisałam - nigdy nie byłam na Pyrkonie, więc się tylko wymądrzam, ale sądzę, że fajnie byłoby się "wtopić całym swoim ciałem" w atmosferę tego wydarzenia :) Gorąco zachęcam :) jak oglądałam filmy na YT to wręcz śmiesznie wyglądali ci nieprzebrani (nie wiem jaki jest stosunek osób przebranych do nieprzebranych. Kamery zapewne skupiały się na tych przebranych, więc jak w kadr wkręcił się ktoś "przebrany za siebie", to to śmiesznie wyglądało :D )

littleladypunk 

Wysłany: 7 Styczeń 2016, 17:45   

No właśnie, a chodzić po lumpach bardzo nie lubię xD Żadnych ogarniętych z igłą i nitką też nie znam.

Stosunek jest normalny. To jest piękno Pyrkonu (czy też w ogóle konwentów), nikt nikogo nie wytyka palcami, a jak wytyka to chyba jest pierwszy raz albo ogólnie jest nieprzyjemnym człowiekiem, ale na to nie ma rady :P Generalnie atmosfera jest bardzo przyjazna.
Zresztą takich nieprzebranych też jest sporo, więc człowiek nie czuje się jakoś dziwnie. Po prostu sama z siebie bym chciała, jak patrzę na tych przebranych to mam takie "buuu, ja też chcę!"

Claya 

Wysłany: 7 Styczeń 2016, 18:00   

To skoro też tak chcesz, to do dzieła, samo się nie zrobi ;) Korona Ci z głowy nie spadnie :mrgreen:

littleladypunk 

Wysłany: 7 Styczeń 2016, 19:27   

Co mi po koronie, jak nie potrafię takich rzeczy robić i w ogóle nie mam zacięcia :P Zszycie dziury na okrętkę to szczyt moich możliwości :P

Pawel831 
b

Wysłany: 13 Styczeń 2016, 22:37   

Claya napisał/a:
A Ty, Paweł? Przebierasz się za coś? :)

Ja się przebierałem za bliżej nieokreślonego żołnierza. Byłem ubrany w bluzę wojskową, koszulkę i spodnie. Rzeczy kupione na giełdzie młyn przy Koronie we Wrocławiu. Do tego zakupiłem woskową torbę na ramie za 5 zł i miałem też zabawkową strzelbę. W tym roku może dokupię spodnie takie aby były do kompletu z bluzą (bo poprzednie się nie zgadzają). Chyba, że zapadnie inna decyzja. Bo znajoma, która jeździ wspominała, że fajnie było by się przebrać w jeden motyw całą grupą.

Claya napisał/a:
ale sądzę, że fajnie byłoby się "wtopić całym swoim ciałem" w atmosferę tego wydarzenia :) Gorąco zachęcam :)

Ja też zachęcam. Przebrałem się i było ok. Nic złego mi się nie stało. A nawet jechałem w przebraniu w obie strony pociągiem.

Styku 

Wysłany: 2 Marzec 2016, 22:06   

Wtrącę się :) Był ktoś na ziemiach jałowych (w byłej kopalnia będzin-grodziec)? Ja tam jestem od 3 lat, raz próbowałem LARPować, ale wiadomo nie wyszło :) Na pyrkon bym się wybrał, tylko musze popracować nad wyobraźnią - pewnie sie nie wyrobie :)

nousmiaua 

Wysłany: 13 Marzec 2016, 17:59   

Siema, też planuję się wybrać na Pyrkon, na całe 3 dni (mam już karnet) i raczej bez przebierania

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 13 Marzec 2016, 18:26   

nousmiaua napisał/a:
Siema, też planuję się wybrać na Pyrkon,

Tak jak na Copernicon? :P

nousmiaua 

Wysłany: 14 Marzec 2016, 23:17   

Tak, z tą jednak różnicą, że tym razem powinno dojść do skutku :P

Pawel831 
b

Wysłany: 20 Marzec 2016, 23:28   

No to do zobaczenia. Będę tam i ja.

roślina 

Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 19:16   

W tak licznej i szacownej forumowej reprezentacji nie może mnie zabraknąć :)

Pawelix 

Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 00:07   

Ja też jadę na Pyrkon.

littleladypunk 

Wysłany: 6 Kwiecień 2016, 15:36   

Specjalnie zajrzałam na forum żeby zobaczyć czy był odzew w tym temacie, jako że Pyrkon już pojutrze :D Już się zaczęłam pakować :D

Pawel831 
b

Wysłany: 6 Kwiecień 2016, 17:47   

littleladypunk, ja jeszcze nie zacząłem. Ale mam już kompletny strój. Jak się tam spotkany? Bo z Pawelixem jestem już umówiony. Przebierasz się za kogoś?

roślina, z Tobą na pewno się zobaczę i na pewno Cię rozpoznam. Masz ten sam numer telefonu? To się zadzwonimy na miejscu. Kiedy przyjeżdżasz i o której?

littleladypunk 

Wysłany: 6 Kwiecień 2016, 20:33   

Już pisałam wcześniej, że nie potrafię sobie przygotować stroju :( Kolejny rok po "cywilnemu", ech.

Pawel831 
b

Wysłany: 6 Kwiecień 2016, 21:57   

No rozumiem. Nie namawiam do przebierania. To może całą grupą zagramy w jakąś planszówke. Bo będzie kilka osób.

littleladypunk 

Wysłany: 6 Kwiecień 2016, 21:59   

Mnie nie trzeba namawiać, ja jestem bardzo chętna :D Tylko nie mam jak.

Hmm nie wiem bo ja jadę z kumpelą i jeszcze nie wiem do końca jakie mamy plany.

Odpowiedz do tematu