Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na tą użytkowniczkę!
Autor Wiadomość
Kolekcjoner 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 00:18   Uwaga na tą użytkowniczkę!

wrażliwa napisał/a:
Poznam fajnych ludzi do popisania a może i spotkania się, dlatego najlepiej Kraków i okolice :D Wiek i płeć obojętne :D

Tak jak pisałem w temacie "Wirtualna ławka" to napiszę i tu by było widoczne:
Zalecam dużą dozę ostrożności przy rozpoczynaniu znajomości z osobą (a właściwie odradzam rozpoczynanie znajomości), której wiadomość powyżej zacytowałem, o umawianiu się na spotkanie już nie będę nawet wspominał.
Powód? W piątek umówiłem się z nią na spotkanie (spacer i coś smacznego i by porozmawiać) i po dotarciu na miejsce o umówionej godzinie (18:20) jej nie zastałem, próba dodzwonienia się jak i komunikacja za pomocą SMS'ów spełzły na niczym, na nic się zdało poczekanie tych 15-20 minut (myślałem że brak zasięgu itp. co się czasem zdarza) i w rezultacie się wróciłem z powrotem do domu. Jeszcze mnie tak podkusiło się na fejsa zalogować i widzę wiadomość wysłaną 6 minut po umówionej godzinie że z powodów rodzinnych musiała sie wrócić do domu i że nie może się ze mną spotkać i całość napisana w taki sposób jak by chciała mi dać do zrozumienia bym się od niej odwalił. Oczywiście kontakt telefoniczny był dalej nie możliwy... Ale co jest jeszcze ciekawe: zostałem przez nią zablokowany na facebooku ni stąd ni z owąd, co mnie zdziwiło bo wydawała się osobą w porządku, otwartą i sympatyczną i życzliwą, tematów do rozmów również nam nie brakowało, wszystko było ok. Gdyby nie to że musiałem się wysypiać do pracy to bym z nią przegadał do rana całą noc.
W piątek mieliśmy się po raz pierwszy spotkać a poznaliśmy się tutaj na forum.
I do chwili w której mieliśmy się zobaczyć było ok a potem zmiana o 180 stopni i traktowanie mnie jak wroga.
Także jak wspomniałem duża doza ostrożności wskazana, bo to w jaki sposób się zachowała nie jest normalne a i nie polecałbym otwierać się przed nią i zwierzać się z osobistych spraw (a potrafi podczas rozmowy wzbudzić zaufanie i przekonać do siebie) ale jak potrafi odwalić takie coś jak w piątek w stosunku do mnie to nie wiadomo czego się można po niej dalej spodziewać.
Piszę to ku przestrodze dla innych!
I jak to mówią "nie wszystko złoto co się świeci" :D

Pozdrawiam. :)

ningen 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 01:32   

Dobra, niefajnie wyszło, może faktycznie Cię olała, odwidziało jej się, ma prawo. Winna Ci coś była? A może nie dała rady, może coś się stało... nie znasz tak naprawdę powodu. Mimo to publicznie ją obsmarowałeś, i to porządnie. Sorry, ale osobiście mam wrażenie, że chodziło Ci mniej o bycie dobrym samarytaninem a bardziej o jakąś formę zemsty.

Kolekcjoner 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 03:19   

Nie była mi nic winna, ale chodzi o to że z nieznanych powodów ni z tąd ni z owąd nagle zmienia swoje zachowanie o 180 stopni i traktuje jak bym był jej wrogiem. To nie jest normalne zachowanie i chciałem ostrzec by ktoś się nie zawiódł bo zacznie z nią rozmawiać, otworzy się przed nią, zacznie się zwierzać nawet a potem się zechce spotkać a tu niespodzianka. Przestroga zeby za bardzo nie ufać też komuś za bardzo dopóki się na żywo tej osoby nie zobaczy przynajmniej raz (a najlepiej dwa razy, chociaż i to czasem za mało) bo nie wiadomo z kim ma sie do czynienia. To tyle albo aż tyle. :)
No już kij z tym że mnie wystawiła, ważne by innych to nie spotkało albo przynajmniej nie byli zaskoczeni. :)

ketamina 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 05:11   

Facet!!! Gdzie Ty masz jaja?! Czy naprawdę dorośli ludzie załatwiają swoje prywatne sprawy na ogólnodostępnym forum? To wszystko na co Cię stać? Skąd w Tobie tyle jadu?

Nie ma co ukrywać - forum jest specyficzne. Ludzie są różni, z różnymi problemami. Podejrzewam, że finał tego spotkania w głowie tej biednej dziewczyny był taki, że po prostu uznała, że nie da rady, że ją to w jakiś sposób przerasta. Potem przyjęła wrogą postawę - mechanizm obronny. To jak się zachowała faktycznie było nie w porządku ale prawdopodobnie nie potrafiła inaczej. Poczułeś się urażony i miałeś do tego prawo, ale żeby wywlekać to na forum... trochę żenada.

A to, że po kilku rozmowach na fb chcesz komuś streszczać całe swoje życie i brać się za zwierzenia jest słabe. I nieodpowiedzialne. Prędzej czy później narobisz sobie problemów, nawet jeśli jakaś inna osoba przyjdzie na spotkanie pierwszy raz, drugi i piąty. Jeśli ktoś wzbudza zainteresowanie, to znaczy, że tylko je wzbudza. Niekoniecznie oznacza to, że jest godny zaufania. A to, czy tak jest nie ocenisz nawet za tym piątym spotkaniem choćbyś miał trzecie oko między brwiami.

Nie wiem w ogóle jak taki temat może funkcjonować.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 07:53   

Na tym forum mozna przymknac oko, w innym przypadku czarna lista.

MissSunshine 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 9 Lipiec 2017, 12:03   

Wszystko fajnie, ale zacytujcie mi gdzie on ją 'obsmarował i to porządnie' oraz gdzie jest 'tyle jadu'. W tym poście nie ma ani jednego epitetu.
Osobiście mam mieszane uczucia odnośnie wyciągania takich spraw publicznie. Ewentualny wpis w 'Wirtualnej ławce' może, ale cały temat deczko przesada. Z drugiej strony jednak, żałuje, że mnie ktoś kiedyś w ten sposób nie ostrzegł przed mocno zaburzonymi emocjonalnie osobami z tego forum, gdzie tego typu akcje były zapowiedzią dziwacznych relacji i dziwacznych wiadomości, których nie było łatwo się pozbyć.
Jesteśmy na forum dla nieśmiałków i jeśli się spotykamy to szanujmy się wzajemnie. Rozumiem, że ktoś może mieć głębsze problemy i okej - nie oceniam tego - ale jeśli tymczasowo nie nadaje się do kontaktu na normalnych zasadach to dobrze być o tym uprzedzonym.

fox24 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 12:30   

To dzięki że napisałeś bo ta osoba do mnie napisała
na poprawę swego losu to Twoje życiowe dzieło.

nutella 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 9 Lipiec 2017, 12:59   

no niefajnie, że nie przyjechała, a raczej nie dała znać wcześniej, że nici ze spotkania, ale z drugiej strony- nie pomyślałeś, że mogła się zwyczajnie przestraszyć? nie wiem, czy zauważyłeś, na jakim forum jesteś, ale myślę, że niewiele się ono różni od innych (związanych z jakimiś fobiami i zaburzeniami); tak, mogła się wystraszyć i nie wiedząc, co robić, po prostu się odcięła (nie uważam, żeby blokowanie na facebooku było oznaką, że zaczęła Cie traktować jak wroga)...

fox24 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 13:06   

Ale w sumie kij to stary samo życie mnie człowieku 1 dziewczyna jaką kiedykolwiek miałem rok kłamała mam łeb rozwalony przez to a nie cisnę jej na forum .

Kolekcjoner 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 13:26   

fox24 napisał/a:
Ale w sumie kij to stary samo życie mnie człowieku 1 dziewczyna jaką kiedykolwiek miałem rok kłamała mam łeb rozwalony przez to a nie cisnę jej na forum .

Co do tego co Ciebie spotkało to chyba nawet miałem podobnie ale to lata temu i też nie będę opisywał tego na forum bo nie ma co wracać do przeszłości. :)
A co do piątkowej sytuacji to nie widzę nic złego w tym że zrelacjonowałem to co się wydarzyło. Ludzie na innych forach też postępują podobnie i jak ktoś się zachował nie w porządku to też podają do publicznej wiadomości, kto i w jaki sposób się zachował.
Jak komuś się nie podoba moje podejście to niech ma to gdzieś co ja myślę o jej zachowaniu a z faktów które przytoczyłem w opisie piątkowej sytuacji wyciągnie swoje własne wnioski i problem z głowy. :)

smutno 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 9 Lipiec 2017, 14:01   

Umarły słowa [*].

<do usunięcia>
Ostatnio zmieniony przez smutno 9 Lipiec 2017, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  

ningen 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 14:15   

MissSunshine napisał/a:
Z drugiej strony jednak, żałuje, że mnie ktoś kiedyś w ten sposób nie ostrzegł przed mocno zaburzonymi emocjonalnie osobami z tego forum, gdzie tego typu akcje były zapowiedzią dziwacznych relacji i dziwacznych wiadomości, których nie było łatwo się pozbyć.

Niebezpieczne zachowania typu stalking to zupełnie inna historia, oczywiście że dobrze się wtedy ostrzegać. Ale nie przyjście na spotkanie i urwanie kontaktu według mnie się do takich nie zalicza.

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 14:33   

Nikt tobie pisać ani tym bardziej spotkać się nie kazał, to że zrobiła cie w bambuko jest czymś co powinieneś założyć na pierwszym miejscu, nie mniej nie powinno się tego akceptować ani na specyficznych miejscach ani w w rzeczywistości niewirtualnej. Myślałem kiedyś że właśnie takim miejscom towarzyszy większa tolerancja na to co się mówi, jakie się ma braki itd, nie towarzyszy :P
Myślę że dobrze robisz pisząc o sytuacji, komuś bardziej wrażliwemu sic! może się przydać.
Osobny temat też z racji oftopu na ławce jest na miejscu, jak widać sprawa poruszyła wielu.

Cytat:
Jak komuś się nie podoba moje podejście to niech ma to gdzieś co ja myślę o jej zachowaniu a z faktów które przytoczyłem w opisie piątkowej sytuacji wyciągnie swoje własne wnioski i problem z głowy.

Dokładnie tak ;) Wrażliwa też jak się to na niej jakoś odbije to zawsze będzie mogła założyć nowe konto i wymyślić nowy nick, raczej nikomu specjalna krzywa się nie stała.

nutella 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 9 Lipiec 2017, 14:41   

a ja myślę, że źle robisz.

piszesz
Cytat:
Jak komuś się nie podoba moje podejście to niech ma to gdzieś co ja myślę o jej zachowaniu a z faktów które przytoczyłem w opisie piątkowej sytuacji wyciągnie swoje własne wnioski i problem z głowy.

nie chodzi o "myslenie o zachowaniu", bo Ty nie myślisz (po cichu), tylko podajesz do publicznej informacji jakąś prywatną sytuację;

obydwoje sie zachowaliscie niefajnie.

w kazdym bądź razie szczerze wątpię, że Twój elaborat motywowany jest troską o inne osoby :)

gdyby Cie ktoś zwyzywał, groził (było tak?), wykorzystał w jakiś sposób, to wtedy byłby powód

mayday 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 16:27   

No niefajnie się dziewczę zachowało, ale trzeba też mieć na uwadze, że to nie jest typowe forum towarzyskie. Nie potrzeba wiele empatii, by postawić się w jej butach i chociaż po części zrozumieć, co mogło kierować jej zachowaniem. Temat ma wydźwięk oczerniający, co niestety może bardzo zaboleć wrażliwą osobę. Nowe konto to nie tabula rasa, niektórych taki post może permanentnie zniechęcić do podobnych doświadczeń i pogłębić problemy, z którymi chciała sobie poradzić. A nie ukrywajmy, chyba każdy zawitał tu, bo jakiś problem miał. Trochę wyrozumiałości nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

fox24 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 16:33   

Zamknąć temat po kij drążyć temat stało to się stało lepiej tak niż byś miał z nią być i być kłamany ....

Kolekcjoner 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 18:22   

fox24 napisał/a:
Zamknąć temat po kij drążyć temat stało to się stało lepiej tak niż byś miał z nią być i być kłamany ....

Akurat takich zapędów nie miałem by myśleć o byciu z nią, bo dopiero sie poznawaliśmy i mieliśmy się pierwszy raz zobaczyć więc za wcześnie na takie plany trochę. :)

fox24 

Wysłany: 9 Lipiec 2017, 23:38   

Kij w to stary wszystkie takie same zakłamane są lecą na ksę auta i kij wie na co możesz nie wiadomo być jak dobry a i tak cie wyjebie za rok bo jej coś odpierdoli ten gatunek tak ma czekam jak ktoś w końcu jakieś roboty wymyśli sobie zaporgamujesz i gitara xd takie moje zdanie jestem trochę rąbnięty i osobą z zaburzeniami osobowości można się z tym nie zgadzać co mówię ale chyba widzicie co się na świecie dzieje taki syf wszędzie człowiek człowiekowi wilkiem i oby to jak najszybciej jebło a tak w ogóle to pomyliłem fora ale to wszystko to samo zaburzania leki fobie depresja :suicide: dziękuje dobranoc :612:

123mikser 

Wysłany: 10 Lipiec 2017, 00:31   

Założycielowi polecam najpierw spojrzeć na adres strony, jak zowie się to forum, to może kilka rzeczy zrozumie. Przynajmniej mam taką nadzieję...

tajemniczy 

Wysłany: 10 Lipiec 2017, 03:36   

Każdy niby ma prawo w dowolnej chwili się rozmyślić, wpaść w gorszy nastrój, zrozumieć że nie ma ochoty, ale wypada wtedy przeprosić. Jeśli ten ktoś nie miał poważnego wypadku, jest przytomny i jest w stanie wysłać wiadomość, to powinna ona wg mnie zawierać w pierwszej kolejności przeprosiny (autor nie wspomina, ale może to słowo padło?), a dopiero potem uzasadnienie.

Nikt tu nikogo nie oczernia przecież z nazwiska, jedynie po nicku. Ludzie tworzący pewną społeczność powinni się wg mnie informować wzajemnie o takich osobach, tak jak ostrzegają się ludzie przed nieuczciwymi sprzedawcami/pracodawcami itp. A już testy typu "Gdzie Ty masz jaja" są wg mnie bardzo nie na miejscu - ciekawe jak by się czuła autorka, którw komuś zaufa i zostanie wystawiona, a potem usłyszy w odpowiedzi na to, że się żali coś w stylu "Gdzie Ty masz cycki? Co z Ciebie za kobieta?".

bart009 

Wysłany: 10 Lipiec 2017, 09:31   

Ja tez uważam, że dobrze ostrzec przed osoba, która marnuje czas innych. Jednak autor był umówiony i jesli się rozmysliła to wypadało, chociaż poinformować z wyprzedzeniem. Ludzie, każdy z nas ma swoje życie i plany, a to że ktoś jest niesmiały etc, to nic nie zmienia :P

Może to spekulacje, ale mozliwe autorze, że byłeś jedynie dobrym towarzyszem do gadek,a z jakichs powodów, koleżanka nie miała ochoty na inną interakcję.

Zresztą nikomu nie polecam zwierzeń na smaym poczatku znajomości. Moi zdaniem najpierw trzeba się poznać i zbudowac jakąś relację, by wchodzic w "trudne" tematy.
Ale to tylko moje zdanie.

Jesli chcesz ostrzec przed ludźmi, którzy nie szanują naszego czasu to dziękuję za poświęcony czas i wysiłek :)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 10 Lipiec 2017, 09:51   

1. na tym forum trzeba się liczyć z tym, że ktoś nowy może spanikować na 5 minut przed spotkaniem, taka specyfika.
2. FB nie jest formą odwoływania czegoś w tak krótkim czasie, wpis na FB mozna zauważyć następnego dnia, prędzej sms.

ketamina 

Wysłany: 10 Lipiec 2017, 11:26   

tajemniczy napisał/a:
A już testy typu "Gdzie Ty masz jaja" są wg mnie bardzo nie na miejscu - ciekawe jak by się czuła autorka, którw komuś zaufa i zostanie wystawiona, a potem usłyszy w odpowiedzi na to, że się żali coś w stylu "Gdzie Ty masz cycki? Co z Ciebie za kobieta?".

Mój drogi, zaufałam nie raz i nie dwa. I zostałam 'wystawiona' wtedy też. Tylko że skutki tego zaufania odbijają mi się do dzisiaj i raczej już tak zostanie. Sytuacje były znacznie gorsze niż to, że jakaś panienka/chłopaczek nie przyszli na spotkanie. I usłyszałam wtedy od bliskich mi osób o wiele bardziej gorzkie słowa niż to co ja tu napisałam. Nikt nie pogłaskał mnie po głowie, użalając się nade mną. Zaufałam bardziej, bo oddałam całą siebie. A nie godzinę z mojego poniekąd nudnego życia. I... musiałam z tym żyć. Zostałam zraniona, bo w jakiś sposób przyzwoliłam na to. Ale to nie czas na osobiste wycieczki. Chodzi mi o to, że zawsze trzeba być przygotowanym na ewentualne niepowodzenia. I nie obwiniać nikogo, bo nie da się być po tej drugiej stronie i sprawdzić jak to jest. Nigdy nie poznasz do końca zamiarów i myśli drugiej strony. To co ona mówi, wcale nie musi być prawdą. Zrzucanie winy na kogokolwiek/cokolwiek jest potwornie słabe. A wywlekanie przy tym osobistych porażek to już odlot.

Tekst o jajach był zwrotem potocznym. Nie znasz tego? Ale nigdy nie słyszałam o tym, żeby ktoś używał tego mówiąc o 'cyckach'. Ale - moje piersi są na swoim miejscu, mają się dobrze. Kobiecość również.

LadyJ 

Wysłany: 10 Lipiec 2017, 12:15   

ketamina napisał/a:
Facet!!! Gdzie Ty masz jaja?! Czy naprawdę dorośli ludzie załatwiają swoje prywatne sprawy na ogólnodostępnym forum? To wszystko na co Cię stać? Skąd w Tobie tyle jadu?

Nie ma co ukrywać - forum jest specyficzne. Ludzie są różni, z różnymi problemami. Podejrzewam, że finał tego spotkania w głowie tej biednej dziewczyny był taki, że po prostu uznała, że nie da rady, że ją to w jakiś sposób przerasta. Potem przyjęła wrogą postawę - mechanizm obronny. To jak się zachowała faktycznie było nie w porządku ale prawdopodobnie nie potrafiła inaczej. Poczułeś się urażony i miałeś do tego prawo, ale żeby wywlekać to na forum... trochę żenada.

A to, że po kilku rozmowach na fb chcesz komuś streszczać całe swoje życie i brać się za zwierzenia jest słabe. I nieodpowiedzialne. Prędzej czy później narobisz sobie problemów, nawet jeśli jakaś inna osoba przyjdzie na spotkanie pierwszy raz, drugi i piąty. Jeśli ktoś wzbudza zainteresowanie, to znaczy, że tylko je wzbudza. Niekoniecznie oznacza to, że jest godny zaufania. A to, czy tak jest nie ocenisz nawet za tym piątym spotkaniem choćbyś miał trzecie oko między brwiami.

Nie wiem w ogóle jak taki temat może funkcjonować.

Krótko - otóż to.

tajemniczy 

Wysłany: 10 Lipiec 2017, 14:18   

ketamina napisał/a:
Ale to nie czas na osobiste wycieczki.

Fragment o byciu niemęskim nie jest osobistą wycieczką? Co ma w ogóle płeć do tej sytuacji? Jak komuś ta informacja nie wydaje się potrzebna, to niech po prostu nie czyta. A krytyka polega na wykazaniu dlaczego coś jest nie w porządku (i to wykazałaś - z większością Twojej opinie się zgadzam), ale nie na takich personalnych osądach czyjegoś poziomu męskości/kobiecości.

Odpowiedz do tematu