Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Trenowanie rozmów przez telefon
Autor Wiadomość
johny.konewka 

Wysłany: 17 Lipiec 2021, 19:35   Trenowanie rozmów przez telefon

Czasami przechodzi mi przez głowę taki pomysł, żeby trenować rozmawianie przez telefon z nieznajomymi. Nie mam tylko pomysłu, do kogo dzwonić i o co pytać. Tak żeby nie wyszło to sztucznie i dziwnie. Może jakieś pomysły?

Chmurka 

Wysłany: 18 Lipiec 2021, 02:36   

Spróbuj poznać jakieś osoby przez internet, które będą chętne by porozmawiać przez telefon. Z doświadczenia wiem, że nietrudno znaleźć takie osoby. Tak więc życzę Ci powodzenia :D

rafalski 

Wysłany: 18 Lipiec 2021, 08:48   

Fajny pomysł. Od razu pomyślałem o telefonach zaufania, ale z tego co słyszałem to raz trafisz na życzliwego rozmówcę, innym razem na chama. Jednak pomysł fajny.

Chmurka 

Wysłany: 19 Lipiec 2021, 02:54   

Na telefony zaufania dzwonią raczej ludzie mający różnego rodzaju problemy, a koledze chodzi chyba o to aby porozmawiać z kimś życzliwym. Najlepiej jeśli będzie to ktoś, kogo zdążył już choć w pewnym stopniu poznać, czyli na przykład kumpel poznany przez internet.

rafalski 

Wysłany: 19 Lipiec 2021, 13:05   

Nie należy mylić telefonu zaufania z poradnią. Dzwonią tam również osoby samotne, które nie mają do kogo się odezwać lub te, które mają jakieś pytania (np. religijne jeśli dzwonią na katolicki tel. zaufania).p
Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, gdzie można by zadzwonić?

Chmurka 

Wysłany: 19 Lipiec 2021, 18:55   

No ok, ale nawet jeśli jestem osobą samotną i chciałabym z kimś pogawędzić o pogodzie albo o tym, co spotkało mnie w ciągu dnia, to nie będę z tym chyba dzwonić na telefon zaufania, bo pewnie pracujące tam osoby grzecznie mnie spławią.
Natomiast jeśli mam jakieś pytania, to zadzwonię gdzieś jednorazowo, dowiem się co i jak i na tym zakończy się konwersacja. W ten sposób, żeby tylko poćwiczyć rozmowę przez telefon i przy okazji się czegoś dowiedzieć, to można zadzwonić gdziekolwiek, nawet na infolinię jakiejś firmy bądź instytucji.

Można jeszcze zadzwonić do dalszej rodziny, z którą dawno nie miało się kontaktu. Zawsze to jakiś pretekst do rozmowy :lol:

terefere 
Andrzej

Wysłany: 19 Lipiec 2021, 19:03   

Chmurka napisał/a:
W ten sposób, żeby tylko poćwiczyć rozmowę przez telefon i przy okazji się czegoś dowiedzieć, to można zadzwonić gdziekolwiek, nawet na infolinię jakiejś firmy bądź instytucji

Litości. Ci ludzie z call center i tak mają już dosyć nerwów po całym dniu rozmów z roszczeniowymi i wulgarnymi klientami, żeby jeszcze wdawać się w gadki z jakimś nieśmiałym męczybułą, który postanowił sobie potrenować konwersacje.

rafalski 

Wysłany: 19 Lipiec 2021, 19:52   

@Chmurka Oj, dobra już. Jak nie chcesz tam dzwonić to nie dzwoń.

Chmurka 

Wysłany: 20 Lipiec 2021, 01:35   

terefere:
Litości. Ci ludzie z call center i tak mają już dosyć nerwów po całym dniu rozmów z roszczeniowymi i wulgarnymi klientami, żeby jeszcze wdawać się w gadki z jakimś nieśmiałym męczybułą, który postanowił sobie potrenować konwersacje.

W kwestii dzwonienia na call center z mojej strony było to stwierdzenie nieco ironiczne. Jeśli ktoś może zadzwonić z jakimś zapytaniem na katolicki telefon zaufania, to dlaczego nie może zadzwonić z jakimś zapytaniem na infolinię na przykład telewizji kablowej. Dla mnie to praktycznie to samo.

Pawel831 
b

Wysłany: 20 Lipiec 2021, 22:52   

Chmurka napisał/a:
Spróbuj poznać jakieś osoby przez internet, które będą chętne by porozmawiać przez telefon. Z doświadczenia wiem, że nietrudno znaleźć takie osoby. Tak więc życzę Ci powodzenia :D

To wydaje się być dobrypomysł

terefere 
Andrzej

Wysłany: 21 Lipiec 2021, 15:20   

O, witaj Pawel831. Miło wiedzieć że jednak żyjesz

Odpowiedz do tematu