Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizyta u Psychologa
Autor Wiadomość
Michman 

Wysłany: 8 Lipiec 2021, 20:04   Wizyta u Psychologa

Witam,
minęło już trochę czasu mojej nieśmiałości. Mam 36 lat i zacząłem rozważać pójście do psychologa. Do tej pory wydawało mi się, że nigdy w życiu na to się nie zdecyduję. Czy psycholog ma jakieś metody na pozbycie się nieśmiałości poza namawianiem do zagadywania ludzi w różnych miejscach.

Próbuje sam coś z tym robić. Nie ukrywam, że bardzo chciałbym mieć bliską osobę, dziewczynę ,z którą mógłbym układać życie. zakupiłem kilka poradników internetowych. Próbuję je stosować, wszystko w miarę stosuję oprócz najważniejszego, nie zagaduje do dziewczyn. Niby w domu wszytsko ładnie, mówię sobię, że ktoś się znajdzie i zagadam, nic sie nie stanie, przecież więcej się nie spotkamy nawet w razie czego. Ale finalnie i tak kończe dzień z zerową liczbą podejść. Od końca roku 2019 próbuję stosować tą metodę i próbowąc zagadywać, ale nieskutecznie. Pandemia trochę pokrzyżowała możliwości do działania, ale to nie jest usprawiedliwienie. Ogólnie ot nawet w pracy nie zagaduję do kolegów. Niby dobrze czuję się w towarzystwie ale z nic nie zagadam, albo nie powiem czegoś jeśli nawet przyjdzie mi coś efektownego na myśl. Czy specjalista może coś mi w tym pomóc?

Claya 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 25 Lipiec 2021, 13:46   

psycholog na pewno będzie Ci kazał "wychodzić ze strefy komfortu" i próbować. Ale o wiele bardziej pomocna będzie w Twoim przypadku farmakoterapia, czyli w mojej opinii powinieneś udać się do lekarza psychiatrii. Przepisałby Ci jakieś leki, dzięki którym strach będzie mniejszy, łatwiej będzie z nim żyć, funkcjonować. Idealnym połączeniem jest oczywiście psychoterapia z farmakoterapią. A jeśli chodzi o wychodzenie ze strefy komfortu, to najlepiej zacznij właśnie od zagadywania do kolegów z pracy, skoro już z tym masz problem. Kiedy to stanie się łatwe, zacznij zagadywać obcych facetów. Dopiero kiedy w tym nabierzesz wprawy, proponuję zabrać się za podrywanie dziewczyn ;) Powodzenia! :D

Odpowiedz do tematu