Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Pies a fobia społeczna?
Autor Wiadomość
karmelita 

Wysłany: 27 Kwiecień 2022, 23:18   Pies a fobia społeczna?

Hej, czy uważacie, że piesek może pomóc przełamać fobię społeczną? Mój przypadek nie jest szczególnie zaawansowany, jednak jest to przypadłość, która niesie pewne ograniczenia. Bardzo często rezygnuje z różnych wyjść, gdyż obawiam się, że w miejscu docelowym będzie zbyt dużo ludzi. W słoneczne popołudnie zostaję w domu, bo wiem, że park będzie przepełniony spacerowiczami. Czytałam jednak wiele wpisów osób z fobią społeczną, które dzięki zwierzakowi znalazły motywację do tego, aby nad sobą pracować i stopniowo przełamywać wewnętrzne opory. Czytałam też trochę o psach terapeutycznych. Okazało się, że w spisie tego typu ras jest moja ukochana, czyli beagle, co dodatkowo mnie zachęciło :) Jakie macie doświadczenia?

Artmedia9 
Supporterzy

Wysłany: 21 Maj 2022, 00:04   

Hej,
jak w wielu innych sytuacjach, to ma swoje plusy i minusy. Po stronie minusów: pies na spacerze może zachować się w sposób, który postawi cię w kłopotliwej sytuacji - np. gryząc kogoś i uszkadzając mu odzież. Oczywiście, to są sytuacje sporadyczne, ale lepiej zawczasu przemyśleć, jak wówczas się zachowasz, podobnie jak przed rozmową telefoniczną dobrze jest ustalić jej ogólny "scenariusz".

Zastanawiam się też, czy koniecznie musi to być pies rasowy, żeby był terapeutyczny. Moim zdaniem zwykły kundelek ze schroniska spełni taką rolę równie dobrze.

drastka 

Wysłany: 18 Sierpień 2022, 15:28   

Myślę, że posiadanie psa mogłoby Ci pomóc. Pamiętaj jednak, że pies to duży obowiązek na kilkanaście lat. Dlatego taka decyzja powinna być dobrze przemyślana

Odpowiedz do tematu