Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Batcoch
9 Kwiecień 2009, 22:20
w co wierzycie?
Autor Wiadomość
Hakim 

Wysłany: 7 Wrzesień 2009, 20:00   

Moja ta jakby "wiara" balansuje gdzieś pomiędzy faktyczną wiarą, a wiedzą.
Można powiedzieć że wierzę w to co potocznie nazywa się Bóg, ogólnie w dalsze istnienie po śmierci, wędrówkę dusz, przy czym nie identyfikuję się z jakąkolwiek religią.
Jednakże, moja wiara, to wręcz pasja. Próbuję takie rzeczy brać nie tylko na wiarę, ale i na logikę, patrzeć nie tylko przez serce, ale i przez rozum, uchwycić to wszystko w coś bardziej logicznie poskładanego. Trudne zadanie, jako że życie dostarcza wciąż niepewnych dowodów na istnienie tej drugiej strony, a dowody te są na bieżąco wręcz bombardowane przez naukę akademicką. Myślę że to z jednej strony dobrze, gdyż pomaga to oddzielić prawdę od bujdy, z drugiej strony często nauka pcha się tam, gdzie jeszcze nie dorosła by rzeczowo i kompletnie wszystko zdefiniować. Chodzi o to, że nauka jest czasem zbyt przemądrzała, starając się zdefiniować jakieś tajemnicze zjawisko, bazuje na zasadach, prawach, doświadczeniach oraz narzędziach obecnych i dotąd poznanych. Tymczasem jednak zjawisko może przecież funkcjonować na zasadach i prawach, które nauka dopiero pozna w przyszłości? Nauka się przecież wciąż rozwija i zmienia, a naukowcy zachowują się tak jakby wiedzieli już wszystko. Ile już rzeczy i zjawisk było w przeszłości uznawanych za totalne brednie.. a potem nagle okazało się że to jednak fakt? Oczywiście, pasjonaci niepoznanego też często przesadzają.
Lubie po prostu dochodzić do tej mitycznej prawdy, nie tylko poprzez wiarę, ale i przez wiedzę. Wierzę, szukam, badam i wiem. To jest po prostu to co lubię :) . Niektórzy mawiają że to strata czasu, ale dla mnie to po prostu takie fascynujące hobby, każdy ma swoje hobby. Staram się mieć otwarty umysł, ale nie głupi :P .

Najtrudniej i tak jest uwierzyć w siebie, a od tego należałoby zacząć.

Darek89
[Usunięty]

Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 23:30   

"Wierzę w ciąg zero-jedynkowy."

muchasru 
z jajami

Wysłany: 19 Wrzesień 2009, 02:32   

wierze ze boga nie ma :-)

_Smialy_ 

Wysłany: 9 Maj 2024, 19:11   

W nic.

Bocianapięty 

Wysłany: 20 Maj 2024, 12:03   

Wierzę w Boga Ojca i Syna i Ducha św... W moim życiu, różnie bywało z wiarą ( jak to z wieloma osobami ) Czy wierzysz, czy nie wierzysz... To modlitwa, nie zaszkodzi. Staram się 10 różańca Św i Koronkę, do miłosierdzia Bożego, odmówić dziennie. To jest raptem, kilka minut, a czujesz się od razu lepiej. Jeżeli nie wierzysz w życie wieczne, to przynajmniej uwierz, że tutaj na ziemi, będzie ci o wiele lepiej. Każdy cierpi na tym świecie. Cierpienie z Panem Jezusem Chrystusem, staje się dużo lżejsze. mam dni, kiedy mnie bardzo boli wszystko, ale modlitwę zrobię. Każdy jest grzesznikiem. Jestem grzesznikiem.

Znachor 

Wysłany: 22 Maj 2024, 15:42   

Nie ma żadnego boga, jesteście tu sami.

Kacper26 

Wysłany: 22 Maj 2024, 20:22   

Wierzę w to, że ten troll wolfgang dostanie tutaj bana tak jak w innych miejscach w internecie i zacznie się leczyć, bo czytając jego rzygowiny, eweidentnie tego potrzebuje.

Mikser 

Wysłany: 3 Czerwiec 2024, 00:24   

Wierzę w to, co zostało udowodnione naukowo. Bajki o facecie mieszkającym w chmurach czy mieszającym widłami w kotle pod ziemią, to nie dla mnie.

Head 

Wysłany: 13 Czerwiec 2024, 22:01   

Wierzę w siebie i własne możliwości.

Snorlax 

Wysłany: 16 Czerwiec 2024, 14:58   

W Szatana.

Odpowiedz do tematu