Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
czy ktoś to przeczyta ??
Autor Wiadomość
siekiera7
Gość
Wysłany: 6 Grudzień 2005, 20:36   czy ktoś to przeczyta ??

mam 28 lat i nie jestem w stanie nawiązywać kontaktów z innymi ludźmi W mieście w którym mieszkam mam tylko 2 kolegów i tylko z nimi mogę sobie pogadać o "dupie marymie" jeżeli pojawia się ktoś inny to następuje blokada i moje wypowiedzi to : no , yhy, tak , nie ....
pracowałem na bazarze jako sprzedawca , jestem wśród ludzio ale są on mi OBCY a rozmowy z nimi dotyczą wyłącznie rozmiany pieniędzy , o pogaduchach z klientami to nie mam mowy chociaż oni by chcieli tego Bardzo często mówie sam do siebie w ten sposób jakbym do kogoś mówił
Nie mam problemów jeżeli chodzi o sprawy urzędowe załatwię wszystko ale to tylko sprawy urzędowe
O kontaktach z dziewczynami to już nie mam mowy nawet na czatach a gdy tzra coś na żywo to zaras mi się ręce trzęsa i się wysłowić nie mogę , dochodzi do tego kompletna pustka w głowie i "po ptokach"
Jest jedna osoba co jest panną i ją bym chciał na kawę zaprosić ale zawsze jak do niej podchodę do sklepu w którym sprzedaje piczywo to jakoś nic nie wychodzi nie mogę nawet sowa wydobyć
tak sobie myślałem że nawet jak się umówi na kawę to co dalej o czym będziem gadać ??
jak ja się nieraz przez cały dzień nie mam do kogo odezwać a jak cos powiem " a pies to wszystko ...... wąchał"
Tak samo w domu nie mam z kim pogadać a jedyna rozmowa to dotyczy co będę jadł ......przykre co nie ??
Dochodzą dotego zaburzenia pamięci ,,, kompletna pustka w głowie
nie pamiętam tak prostych rzecy jak się nazywa premier czy jaki mam nr rejstracj samochodu o własnej komórce nie wspomnę
chciałbym jakoś z tego wybrnąć i funkcjonować w społeczeństwie ale jakoś nie wychodzi mi to
mógłbym więcej napisać ale poco
i tak to co napisałem to niema ładu i składu jak inne moje wypowiedzi
co mam zrobić gzdie się udać ??

piotros 

Wysłany: 6 Grudzień 2005, 21:35   Re: czy ktoś to przeczyta ??

siekiera7 napisał/a:
mam tylko 2 kolegów

Tylko :?: Ja nie ma żadnej koleżanki :cry:

niesmialy_
Gość
Wysłany: 6 Grudzień 2005, 22:44   

przeczytałem i mialem wrazenie jakbym w duzej mierze czytał o sobie
mam 23 lata i zero kontaktow z ludzmi mam 1 slowinie jednego kolege jezeli mozna to nazwac kolezenstwem wogóle o konataktach z dziewczynami lepiej nie pisac pustynia nic zero w zyciu nie mialem dziewczyny chocby zwyklej kolezanki nawet nie ide na spotkanie z dziewczynami z neta choc czesto mi to propnowaly ale wiem ze tak jak to napisal siekiera cytat:"tak sobie myślałem że nawet jak się umówi na kawę to co dalej o czym będziem gadać ??" ehh zyc sie nie chce, co z tego ze mam prace zarabiam jakies tam grosze zeby przezyc, po to zeby zyc takim zyciem :(
siekiera rozumiem co czujesz nie jestes sam trzymaj sie
mimo wszystko wierze ze los sie kiedys odmieni.

Matti 

Wysłany: 6 Grudzień 2005, 23:50   

CZesc,
no poważna sprawa moim zdaniem, ja jescze kilka lat temu byłem w podobnej wytuacji może mniej drastycznej... Przedewszystkim w moim przypadku problem polegal głownie (tak mi sie wydaje ) na moich rozmowcach , "kolegach" ze szkoly itp. Kiedy zmienilem srodowisko to ten problem tak jak by przestał istniec nie wiem nawet kiedy sie to stalo... więc dlatego smiem twierdzić ze ciepłe i otwarte środowisko nie wysmiewajace sie z małych-wielkich problemów innych o polowa sukcesu w walce z samym sobą. Teraz zauważam w sobie nieznaczny powrot do tego co bylo kiedys czyli ponowne zamykanie się w sobie ... ale sie nie dam :wink:
Tym ze w domu jedyna rozmowa to "co bedziesz jadl" to chyba standard :lol: ale dlatego też trzeba sie moim zdaniem starac wyrwać zcasami z tej codzinności np na jakies spotkanie dla mnie takim dobrym rozwiązaniem stały sie spotkania niesmialych .... taka mobilizacja zeby wyjsć z domu :wink:
Pozdrawiam serdecznie Matt :roll:

SilentWater 

Wysłany: 8 Grudzień 2005, 22:59   

Matti masz calkowita racje. Naprawde wiele zalezy od srodowiska w jakim sie obracasz, tego czy masz kogos z kim mozesz o wszystkim porozmawiac - o blahych sprawach, i o tych powaznych. Ja mam na szczescie taka osobe. To naprawde pomaga. :D

Kapucyn 

Wysłany: 10 Grudzień 2005, 09:24   

mam propozycje, nie wal konia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie marszcz salami ziomek, pewnie wracasz do domu z rynku, nawet nie umyjesz rak i juz cisniesz ogorka, to naprawde nie pomaga, tylko wzmaga twoja blokade, a tak rozumiesz na cisnionku )kilka miesiecy abstynencji= przejdziesz sie po pieczwko i w mgnieniu oka zaaprosisz wzbranke swojwgo serca na male figo fago, mowie ci wez sie w garsc, nic do stracenia nie masz, zacisnij zeby i smigaj, tego kwiata jest pol swiata, jak ta cie zbyje to znajdzie sie inna. Powodzenia!!!!!! i nie wal konia

Matti 

Wysłany: 11 Grudzień 2005, 00:33   

Kapucyn wiesz co ktos mądry kiedys powiedzial że z głupotą nie należy dyskutować bo jak wdajemy sie z nią w dyskusję to niepotrzebnie ją nobilitujemy, ja lubie dyskutować ale w tym przypadku chyba zastosuję się do tej zasady.....
Pozdrawiam Matt :roll:

Piotr83 

Wysłany: 11 Grudzień 2005, 15:16   

Siekiera... praktyka i tylko ona czyni mistrza... czy choćby czeladnika

Wchodź w interakcje z ludźmi, częściej rozmawiaj ze znajomymi (na początek tymi dwoma) i powoli zdobywaj nowych...

Może spotkania nieśmiałych? Jelsi nie ma ich w Twoim mieście, to możesz je zapoczątkować 8) Obowiązki organizatora to fajna mobilizacja do większej towarzyskiej aktywności... świat jest wbrew pozorom naprawdę pełen fajnych ludzi :)

Tylko działanie może nas zmienić. Profesjonalna pomoc- czasem przydatna, ale poza przypadkami skrajnymi- nie niezbędna.

Odpowiedz do tematu