Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ShySe
26 Listopad 2013, 23:09
Pomysł na własny sklep
Autor Wiadomość
Wisnia00 

Wysłany: 25 Listopad 2013, 23:57   Pomysł na własny sklep

Hej! Chciałbym się Was poradzić w jednej sprawie. Od jakiegoś czasu myślę nad rozkręceniem własnego biznesu polegającego na prowadzeniu własnego sklepu sportowego. Jednak ze względu na to, że w Polsce jest coraz większa moda na bieganie, chcę ograniczyć asortyment tylko do tego typu rzeczy http://e-running.com.pl/pol_m_Odziez-1186.html czyli typowo dla biegaczy. Pytanie jednak, czy ograniczenie asortymentu sklepu tylko do określonej grupy docelowej jest dobrym zabiegiem, czy może lepiej mieć większy wachlarz produktów, ale przez to mniej wyspecjalizowanych?

olivka 
1936

Wysłany: 26 Listopad 2013, 02:11   

W jakim miejscu otwierasz ten sklep ?

Matias 

Wysłany: 26 Listopad 2013, 08:51   

Się za bardzo nie znam na tego typu rzeczach, tzn. od strony finansowej takiej akcji, kosztów, opłacalności, ale tak mi się wydaje, że lepiej najpierw postawić na konkretną specjalizację, a z czasem można to rozwijać o inne dyscypliny, tak powoli coś dokładać jeśli będzie szło dobrze. Albo może wybrać parę dyscyplin na których się znasz, w których masz rozeznanie, np. 2-3, góra 4. Stawiając na wszystko na raz może być to ciężko ogarnąć, a poza tym sprzęt sportowy tani nie jest, więc koszty by nabyć towar jeśli to będą różne dyscypliny mogłyby być bardzo duże (choć przyznam, że tutaj kompletnie się nie orientuję jak wygląda takie nabywanie sprzętu sportowego do sklepu i ile faktycznie jest taniej niż później jest to sprzedawane w sklepach), albo będzie trzeba to rozłożyć i tak będziesz mieć wszystkiego po trochu, zamiast pełnej oferty z jednej, dwóch dziedzin, czyli właściwie nie wiadomo do kogo będzie kierowana ta oferta i kto ma być jej odbiorcą. Sam kiedyś zastanawiałem się nad takim pomysłem (w sumie to nadal tkwi gdzieś w mojej głowie) i też miałem podobne wątpliwości i właściwie to nadal do końca ich nie rozwiałem ;)
To będzie sklep internetowy? Stacjonarny? W obecnych czasach chyba konieczny wymóg to sklep internetowy, nawet jeśli będzie się miało sklep stacjonarny, więc może lepiej w ogóle zacząć od tylko internetowego, będzie mniejsze ryzyko, mniejsze koszty na początku działalności i jeśli interes się rozwinie założyć również stacjonarny? Ważne też by mieć sporą wiedzę na temat danej dyscypliny którą chcesz się zająć, jeśli będziesz w stanie pomagać ludziom przy zakupie, dobrze doradzić, to taki sklep zyska w środowisku dobrą opinię i na pewno przyjdą za tym inni. Ważne też by jakoś pokazywać się na biegach, zawodach, zrobić sobie reklamę :)
Bieganie to niezły interes, choć teraz na pewno jest cała masa konkurencji, jeszcze parę lat temu taki sklep to był strzał w 10, teraz różnie może być, mimo tego, że bieganie jest bardzo, bardzo modne i faktycznie biega coraz więcej ludzi, że ludzie są bardziej świadomi jeśli idzie np. o buty do biegania - w stosunku do kilku lat wstecz, szukają informacji w necie, oraz tego że na pewno zapotrzebowanie na towary w tej dziedzinie będzie rosło, to nie ma gwarancji przebicia się na tym rynku, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ;) Życzę powodzenia :)

alkohol to zło 

Wysłany: 26 Listopad 2013, 09:27   

Wpadliście w sidła spamu...

Odpowiedz do tematu