Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o nieśmiałości
Autor Wiadomość
MRIJ 

Wysłany: 8 Lipiec 2015, 11:44   Pytanie o nieśmiałości

Witam, otóż mam takie pytanie. Czy rozmowa przez internet pomaga w leczeniu nieśmiałości, chodzi mi o rozmowy typu omegle , że się widzi i słyszy daną osobę.

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 8 Lipiec 2015, 13:13   

Każda rozmowa pomaga :)

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 8 Lipiec 2015, 13:53   

Chyba, że zaczyna się rozmawiać z samym sobą...

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 8 Lipiec 2015, 15:03   

Reynevan napisał/a:
Chyba, że zaczyna się rozmawiać z samym sobą...

To również może pomóc, choć trzeba się pilnować publicznie bo można byc wziętym za świra.

adasko 

Wysłany: 8 Lipiec 2015, 15:24   

Ja bardzo często rozmawiam z samym sobą. Z tego co czytałem w internecie to nie jest nic złego (oczywiście jeśli robisz to tylko czasami, w pewnych sytuacjach). Taka niby "jałowa" dyskusja pomaga uwolnić złe emocje, spojrzeć na swój problem z boku. Nawet wykrzyczeć coś do lustra, od razu robi się lżej. Trochę łez i powoli powoli przechodzi.
Świrem to może być ktoś kto nie widzi swojego problemu. Jeśli widzisz problem - już niedaleko żeby się z nim uporać - tędy droga ;)

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 8 Lipiec 2015, 15:45   

Widziałem kiedyś jakiś cytat o tym, że częste mówienie do siebie jest cechą ludzi inteligentnych - to tak na pocieszenie. Sam mam takie etapy w życiu pojawiające się pod wpływem emocji po jakiś cięższych okresach w życiu. Jednak moje mówienie do siebie charakteryzuje się najczęściej krzyczeniem losowych licz, typu: siedem - tysięcy - dziewięćset - dwadzieścia - cztery. Nie wiem skąd mi się to bierze.

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 8 Lipiec 2015, 16:17   

Jeśli to cecha ludzi inteligentnych to jestem tu wyjątkiem potwierdzającym regułę :P
MRIJ - jeśli chcesz z kimś popisać to pisz choćby do mnie :D można się też na skajpie umówić, głosowe rozmowy są znacznie szybsze od pisania na gg.

MRIJ 

Wysłany: 8 Lipiec 2015, 16:39   

Dzięki za wasze opinie puki co jeszcze pomyśle nad tymi rozmowami jak by to wyglądało. Aureliusz dzięki za propozycje ale na razie wole sam powalczyć. Też mi by było głupio rozmawiać z osobą która wie o mnie właśnie to :/ jak coś się zmieni będę pisać.

Nijaki 

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 01:03   

Rozmowa to taka terapia , na pewno warto
samotność

Claya 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 5 Styczeń 2016, 18:15   

Aureliusz napisał/a:
Jeśli to cecha ludzi inteligentnych to jestem tu wyjątkiem potwierdzającym regułę :P

Taaa.... nie ma to jak wysoka samoocena :P

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 19:48   

To nie moją wina że nie jestem inteligentny i jako że tak jest nie wpływa to na moją samoocene.

MissSunshine 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 5 Styczeń 2016, 20:40   

Aureliusz napisał/a:
To nie moją wina że nie jestem inteligentny i jako że tak jest nie wpływa to na moją samoocene.

Jako, że inteligencja to składowa zdolności do adaptacji w danej sytuacji (którą można udoskonalać), procesów poznawczych (które można ćwiczyć) i wiedzy (którą można zdobywać), to raczej jest to twoja wina, że się w tym temacie nie rozwijasz ;)

Claya 

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 20:43   

Aureliusz, a wiesz, że inteligencja to nie tylko oceny w szkole? Ba! znając współczesne szkolnictwo i podejście nauczycieli, ocenami nie ma co się sugerować. Pewnie w dzieciństwie raz czy dwa udzieliłeś w szkole złej odpowiedzi, wyśmiali Cię, a Ty w to uwierzyłeś i się w Tobie gdzieś głęboko zakorzeniło, stąd blokady. Każdy jest wartościowym człowiekiem, tylko nie każdy umie tą wartość odnaleźć... Więcej wiary w siebie! :)

MRIJ, nie wiem czy zauważasz już zalety rozmowy. Czasem dzięki niej można na problemy spojrzeć z innej perspektywy, zrozumieć go i stwierdzić, że nie taki diabeł straszny :) jeśli uda Ci się porozmawiać z osobą, która miała ten sam problem co Ty teraz, ale z tego wyszła, bądź jest na dobrej drodze do tego, tym lepiej! Możesz przecież skorzystać z wiedzy i doświadczenia tego człowieka, uwierzyć, że skoro on może, to i Ty też! Tym bardziej, że my wszyscy mamy tu podobne problemy. Nie trzeba obawiać się krytyki, a możesz przy tym sobie (i innym) pomóc :) i zapamiętaj to, co napisałam już Aureliuszowi - każdy jest wartościowym człowiekiem. Ty również.

MissSunshine napisał/a:
Aureliusz napisał/a:

Jako, że inteligencja to składowa zdolności do adaptacji w danej sytuacji (którą można udoskonalać), procesów poznawczych (które można ćwiczyć) i wiedzy (którą można zdobywać), to raczej jest to twoja wina, że się w tym temacie nie rozwijasz ;)

Niestety takim komentarzem nie pomagasz osobie, która już i tak boryka się ze sporym problemem z samooceną. Można było napisać to samo, ale w inny, bardziej motywujący i budujący sposób, np. "Jako, że inteligencja to składowa zdolności do adaptacji w danej sytuacji (którą można udoskonalać), procesów poznawczych (które można ćwiczyć) i wiedzy (którą można zdobywać) masz wpływ na to, jak inteligentnym jesteś człowiekiem. Możesz z tym walczyć, na to nigdy nie jest za późno." Niby tak niewiele, a tak wiele. Sugeruję poćwiczyć nad komunikacją, bo pisząc w ten sposób możesz nie tylko nie pomóc, ale nawet zaszkodzić (wszystko zależy od poziomu emocjonalnego osoby, do której się zwracasz). A mając na uwadze tematykę tego forum, chyba lepiej z tym uważać ;) Jesteśmy tu po to, żeby sobie pomagać, wspierać się, wymieniać doświadczeniami, a nie siebie nawzajem dołować.

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 21:11   

Ech i zrobiła się afera, mi chodziło o naukowy termin przytoczony przez Miss forum,
Rozwijając myśl nie należy się przejmować tym co od nas nie zależy a należy skupić się na skutkach tych rzeczy starając się je zminimalizować. Radzę to co radzi Miss.
Nigdzie nie pisałem że się nie rozwijam :roll:

P.s
Moja samoocena jest bardzo wysoka, generalnie się cenie i nie zawsze tak było więc warto wziąć na barki wysiłek i utylizować nieśmiałość!

MissSunshine 

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 21:42   

Claya, dziękuje ci za tą protekcjonalną próbę usprawnienia mojej komunikacji, niemniej jednak nie chciałam Aureliuszowi ani pomóc, ani wesprzeć, ani podbudować, po prostu napisałam posta zawierającego pewną myśl

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 21:52   

Co prawda to prawda, bardzo niemiłą myśl wręcz zarzut, ale się nie obrażę :P

MissSunshine 

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 21:57   

Aureliusz napisał/a:
Co prawda to prawda, bardzo niemiłą myśl wręcz zarzut, ale się nie obrażę :P

Przepraszam cie, w zamyśle nie miało cie to dotknąć :< *

*nie podejrzewałam cię o to, że się nie rozwijasz

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 22:00   

Śmiało, nie mam nic przeciwko :P

Claya 

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 22:01   

Po pierwsze, moja wypowiedź wcale nie była protekcjonalna. Nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie, a swoją wypowiedź opieram na własnych doświadczeniach i obserwacjach. Nie wywyższam się, ani nikomu nie ubliżam. Po drugie, właśnie w taki nieświadomy sposób można komuś nieźle namieszać w psychice. Nie mam tu na myśli akurat Aureliusza bron Boże;) ale ogólnie osoby o niskiej samoocenie i słabej psychice oraz dzieci, których poczucie wartości dopiero się kształtuje.

Nijaki 

Wysłany: 17 Styczeń 2016, 19:49   

Rozmowa na gg czy czatach ma to do siebie że nieśmiałość można ukryć i nikt nie wie że jesteś wstydliwy , można uniknąć że bedziesz czuł się niekomfortowo

tetrus 

Wysłany: 1 Marzec 2016, 11:35   

Oczywiście, że rozmowa przez net pomaga w pozbyciu się nieśmiałości. Uważam, że każdy kontakt z drugą osobą, nawet wirtualnie, pomaga w nabraniu pewności siebie, a więc daje szanse zapomnieć o nieśmiałości.

Machiko 

Wysłany: 26 Kwiecień 2016, 08:56   

Myślę, że nie ma jak rozmowa w cztery oczy. Zawsze to kontakt z drugą osobą twarzą w twarz - widać emocje, a na chatach, facebooku czy innych portalach odbiór może być zakłócony.

MRIJ 

Wysłany: 20 Czerwiec 2016, 20:29   

Witam po prawie roku czasu, niestety z moich planów i działań nic się nie pozmieniało nie przyniosło nic wielkiego Co do rozmowy przez internet to jest tak że rozmowa trwa nawet nie 1 min i skip, ponieważ zupełnie nie wiem co dalej PISAĆ próbowałem też mówić przez mikrofon ale to trwało jeszcze mniej czasu bo się spalałem jeszcze szybciej i często było tak że na pytanie ode mnie jakieś inne niż standardowe czekała nawet i 30 - 60 sec więc sami widzicie co za żenada krótko mówią
Cytat:
Cytat:

[ Dodano: 21 Czerwiec 2016, 15:16 ]
MRIJ, nie wiem czy zauważasz już zalety rozmowy. Czasem dzięki niej można na problemy spojrzeć z innej perspektywy, zrozumieć go i stwierdzić, że nie taki diabeł straszny :) jeśli uda Ci się porozmawiać z osobą, która miała ten sam problem co Ty teraz, ale z tego wyszła, bądź jest na dobrej drodze do tego, tym lepiej! Możesz przecież skorzystać z wiedzy i doświadczenia tego człowieka, uwierzyć, że skoro on może, to i Ty też! Tym bardziej, że my wszyscy mamy tu podobne problemy. Nie trzeba obawiać się krytyki, a możesz przy tym sobie (i innym) pomóc :) i zapamiętaj to, co napisałam już Aureliuszowi - każdy jest wartościowym człowiekiem. Ty również.

Niestety

Odpowiedz do tematu